s? Besmettingscijfers minder relevant Man verkrachtte meisje dertig keer Kat 2 De buitenbaden beleven een kwakkelzomer. Te vaak regen en dikwijls te fris. Als het dan weer eens zomert, loopt het storm, zoals bij het Julianabad in Arnemuiden. 'Wat hebben we dat gemist.' JULIANABAD WEER OF GEEN WEER Commentaar Zeeland zou Zeeland niet zijn als het ook deze week geen buitenbeentje was in de coronacijfers. Terwijl overal in het land de aantallen zakken, noteerde Zeeland een plusje. Niet heel Zeeland, vooral Walcheren en Schouwen-Dui- veland zagen de lijn omhoog gaan. De GGD Zeeland noemt het toerisme als verklaring. In de zomer zijn nu eenmaal meer mensen langs de kust en in de toeristische steden en dorpen. Hoe meer mensen, hoe groter de kans op besmettingen. Is dat reden tot grote zorg? Dat valt wel mee. Door de inmiddels hoge vaccinatiegraad wordt het aantal besmettingen minder relevant voor de beoordeling van de ernst van de situatie. Vooral 16- tot 25-jarigen testen positief. Deze jongeren hebben vele malen minder kans ernstig ziek te worden door corona dan ouderen. Vorige zomer hadden we geen idee hoeveel mensen het virus bij zich droegen, simpelweg doordat toen nog nauwelijks getest werd. Pas in het najaar kwam het testen op gang. Be smettingscijfers waren als de kanarie in de kolenmijn. Niemand, ook de meest kwetsbaren onder ons, was ingeënt. Meer posi tieve testen vertaalden zich snel in sterk oplopende zieken- huiscijfers. Die situatie is de afgelopen weken gekanteld nu een groot deel van de volwassenen gevaccineerd is en daardoor veel minder kwetsbaar is. Het aantal besmettingen heeft zijn voor spellende waarde voor een te zware druk op de zorg groten deels verloren. Besmettingscijfers waren als de kanarie in de kolenmijn De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 37-jarige B. van der H. uit Sint Annaland een gevangenis straf van dertig maanden opgelegd voor verkrachtingen van een kwetsbaar pubermeisje. Ook moet hij haar een schadevergoeding van 12.571 euro betalen. Er was dertig maanden waarvan zes voorwaarde lijk geëist. Luisterend oor Vanaf mei 2017 werd het toen 13-ja- rige meisje zeker dertig keer door de destijds in Kruiningen wonende Van der H. verkracht. Het meisje had de nodige problemen en vond in Van der H. een luisterend oor, hij werd haar steun en toeverlaat. De ALMANAK De verjaardag van de kat neemt die Goesenaar bloedserieus. De datum staat al jaren aangestipt in de (digitale) agenda en vlak voor de feestelijke dag worden lekkernijen voor de kleine vier voeter ingekocht en netjes in de koelkast bewaard. De rest van de familie leefde enige man met wie ze in vertrou wen kon praten. Maar Van der H. ging verder. Een kusje op haar wang eindigde in bed en met een 'Je doet me toch wel een plezier? Ik heb al zoveel voor jou ge daan' werd zij psychisch onder druk gezet en moest zij seksuele handelingen bij hem verrichten. Later hadden zij - onder psychische dwang - zeker dertig keer seksuele gemeenschap. In zijn bestelbus, in de schuur, in een loods en bij hem thuis als zijn vrouw weg was. Het misbruik kwam uit en Van der H. zag zich genoodzaakt te verhuizen. Tijdens de behandeling van de zaak zei Van der H. te vrezen voor een gevangenisstraf, omdat hij dan waarschijnlijk zijn huis zou moeten verkopen en hij zijn werk zou moe ten opgeven. mee en stuurde belangstellend een berichtje halverwege de dag: of de kat zijn cadeautjes al had gehad. De Goesenaar wist niet hoe snel hij naar de koelkast moest ren nen. Voortaan schakelt hij ook een alarm in. Rijgedrag leidt tot vondst wapen Een minuut stil in hartje van stad RITTHEM Heftruck in brand Sandra Wondergem duikt met haar zonen Joey (7) en Levi (4) het water in. Zij woont in Middelburg en is al jaren kind aan huis bij het Juliana- bad in Arnemuiden. De laatste vijf jaar was het dicht, maar in mei dit jaar heropende het, te beginnen met zwemles. Zelf stond ze er vroe ger aan de kassa, hielp ze mee in de horeca en hield ze toezicht op het zwemmend publiek. Met een ge zinsabonnement op zak kan ze donderdag in het water plonzen en op de grasweide zonnebaden, sa men met haar zonen Joey, die al een paar zwemdiploma's heeft gehaald, en Levi die nog een zwemvest moet dragen. ,,Wat hebben we dit gemist. De afgelopen jaren was het zwem bad dicht. Dat het dit seizoen weer open is, is geweldig. Het is superfijn dat we er weer heen kunnen. En je ontmoet meteen ook bekenden. Hartstikke leuk!" Ruimte Wondergem hoopt dat de tweede helft van augustus nog een reeks zonnige zwemdagen in petto heeft. ,,Als het mooi weer is en wij vrij zijn, komen we zeker zwem men. We gaan eigenlijk nooit naar binnenbaden. We houden niet van dat hutjemutje gevoel. Bij het Juli- anabad is voldoende ruimte om co rona-veilig te zwemmen en te zon nen. Het is hier mooi verdeeld, met ieder zijn eigen plekje. We zwem men dus alleen hier in het buiten bad en in de Noordzee. Het was deze zomer helaas te koud voor een duik in de zee. Een beetje pootjeba den, dat was het. Het weer viel de afgelopen weken vies tegen. We hebben bijvoorbeeld nog geen avond lekker lang buiten gezeten." Zeemeerminnen Rond een tafeltje klonteren vier jonge zwemsters samen. De vrien dinnetjes druipen, want net uit het water. Laura Buijs uit Middelburg en de zusjes Arianne, Laura en Nienke Tanis uit Middelburg zijn zeemeerminnen. Eindelijk is het weer eens warm genoeg voor een middag in en aan het buitenbad. Laura Tanis: ,,Ik zwem ontzettend graag en het is leuk om hier vrien dinnen te ontmoeten. Kijk, daar zwemt een meisje waar we net mee hebben gespeeld." Dit seizoen is het haar derde plons in het Julianabad. ,,Tijdens een feestje van een vriendin heb ben we hier gezwommen en vorige week zijn we ook geweest." Te koud vinden de dames het water niet. Laura Buijs: ,,Alleen als je in de zon vrijdag 13 augustus 2021 Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een 23-jarige Vlissinger is gisteren tegen de lamp gelopen omdat hij ge vaarlijke capriolen uit haalde op zijn scooter. De politie kreeg rond 16.00 uur klachten over het rijgedrag van de man, bij de Zwanenburg in Vlissingen. Toen de scoo terrijder de politie in de gaten kreeg, ging hij er vol gas vandoor. Daarbij raakte hij enkele mensen die daar op de duinover gang liepen. Agenten wisten hem toch aan te houden. Uit onderzoek bleek dat hij een vuurwa pen in zijn bezit had. De man is naar het cellen complex gebracht. OOSTBURG Bij het monument op het Raadhuisplein in Oost burg is het zondag even stil. Om twaalf uur wor den de slachtoffers van de Japanse bezetting herdacht. Op 15 augustus 1945 kwam er met de ca pitulatie van Japan een officieel einde aan de Tweede Wereldoorlog voor Nederland. De Stichting Comité 4 mei Oostburg staat sinds 2012 met de Indiëherden- king stil bij de slachtof fers die in voormalig Ne- derlands-Indië vielen. De namen van dertig omge komen burgers en militai ren uit West-Zeeuws- Vlaanderen worden op gelezen. Bij een logistiek dienst verlenend bedrijf aan de Engelandweg in Ritthem is gisteren tegen 17.30 uur brand ontstaan in een heftruck. De hef truck stond tegen een container met papier. De brandweer hield deze container nat om te voorkomen dat de in houd daarvan ook in brand zou vliegen. Dat lukte echter niet, waarna de brandweer de container heeft leeg gehaald. Eenmaal weg bij de brandhaard kon het papier worden ge blust. Om 18.45 uur had de brandweer het vuur onder controle. Frank Balkenende Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30