mikcs Speel het Vuelta Wielerspel en win een Cannondale racefiets! 22 CONFERENCE LEAGUE 3DEVOORRONDE Feyenoord is klaar voor de competitie en het volgende Europese treffen, tegen IF Elsborg. Die conclusie lijkt gerechtvaardigd na de nieuwe 3-0 zege op FC Luzern. Al is de liesblessure van uitblinker Alireza Jahanbakhsh mogelijk wel reden tot zorg. vrijdag 13 augustus 2021 Feyenoord J FC Luzern Dennis van Bergen Rotterdam Even is het alsof Graziano Pellè plots weer voet heeft gezet op Rot terdamse bodem. Feyenoord - FC Luzern nadert de rust als één man het knetterende applaus van het Legioen zich dankbaar laat welge vallen. Onder zijn donker gekapte coupe draagt hij een baard en wie niet beter zou weten, zou vermoe den dat hij zo van een filmset komt lopen. En in zekere zin doet hij dat ook een beetje, tweevoudig doel- puntmaker Alireza Jahanbakhsh. De onbetwiste hoofdrolspeler is hij geweest op een avond waarop de ploeg van Arne Slot opnieuw in druk maakt en via Luis Sinisterra uitloopt tot 3-0. Slot hamerde er de afgelopen we ken steeds weer op. Jahanbakhsh is als oma's diamanten vaasje op de schouw. Voorzichtigheid is gebo den om geen scherven te krijgen. Pijnlijk komt dat deze avond aan het daglicht. Na bijna 45 minuten, waarin de Iraniër het publiek ge trakteerd heeft op twee doelpunten en een fors assortiment uit zijn tru- kenrepertoire, moet de van het En gelse Brighton Hove Albion over gekomen aanvaller met een lies blessure naar de kleedkamer. On duidelijk is nog of Jahanbakhsh er zondag, wanneer Feyenoord de Alireza Ja hanbakhsh (l) heeft zijn eer ste goals voor Feyenoord te pakken. De Iraniër scoorde twee keer, maar viel wel nog voor rust gebles seerd uit. Kort na de pauze voerde Luis Si- nisterra (r) de score verder op naar 3-0. competitie opent bij Willem II, weer bij kan zijn. Het is te hopen voor Slot. Jahan- bakhsh doet tegen FC Luzern de naar Ajax vertrokken Steven Berg huis welhaast vergeten. De spil waar het Rotterdamse elftal om draait is hij, de speler die het opge laaide gemoed van de roodwitten hoogstpersoonlijk vormgeeft. Hij uit het met een lepe beweging waarmee hij de Zwitserse verdedi ger Martin Frydek te kijk zet. Later krijgt hij de handen van de 32.000 toeschouwers op elkaar wanneer hij met een hakballetje haast achte loos uitverdedigt. En wanneer Jens Toornstra halverwege de eerste helft in kansrijke positie komt, staat Jahanbakhsh als vanzelfsprekend aan de basis. Ditmaal na een fijne combinatie met Marcus Pedersen, de Noorse rechtsback met de lon gen van een paard. Met zijn twee doelpunten, eenmaal als eindpunt van een snelle aanval en eenmaal met een van richting veranderd schot, onderstreept Jahanbakhsh ondubbelzinnig zijn bepalende waarde voor Feyenoord. In die zin zou het een domper zijn voor de Rotterdammers wan neer ze het de komende tijd zonder hem moeten stellen. Het uitvallen van de aanvaller, die zulke moei zame jaren beleefde bij Brighton Hove Albion, tekent hoe dan ook zijn kwetsbaarheid aan. Al zou je Feyenoord tekortdoen door het frisse en energieke spel puur aan de nieuwkomer toe te schrijven. Met een knap staaltje Colombi- aans raffinement geeft Luis Sinis- terra FC Luzern-doelman Vaso Va- sic in de tweede helft het nakijken. De uit voorzorg gewisselde Tyrell Malacia bewijst tegen de Zwitsers dat hij in Nederlands Elftal-vorm verkeert en voor doelman Justin Bijlow geldt dit al twee maanden. Vaststaat dat de ploeg van Slot een gedaantewisseling heeft onder gaan, op weg naar het Zweedse IF Elsborg, de laatste tegenstander in de voorronde van de Conference League. Het jongetje met pukkel tjes, dat ternauwernood een Euro pese ticket verdiende, danst en swingt en blaakt inmiddels van het zelfvertrouwen. De Vuelta a Espana start op zaterdag 14 augustus in Burgos om op zondag 5 september, eveneens met een tijdrit, in Santiago de Compostella te finishen. Maak met jouw kennis kans op fantastische prijzen. Daag je vrienden uit en bewijs jezelf als ploegleider tijdens de Ronde van Spanje. Maak kans op een Cannondale CAAD Optimo 1 t.w.v. 1.499,-. Speel mee op pzc.nl/wielerspel PC Zorgen om uitblinker FOTO PRO SHOTS Dundalk - Vitesse nnb Eerste wedstrijd: 2-2. Winnaar naar play-offs. I Feyenoord - Luzern 1 9.Jahanbakhsh 1-0 34. Jahanbakhsh 2-0 48. Sinisterra 3-0 Opstellingen Bijlow Vasic Pedersen Grether Trauner 68. Sidler Senesi Domgjoni Malacia Burch 57. Haps Frydek Toornstra Emini Kökcü 46. Alounga 57. Hartjes Wehrmann Til 68. Rupp 76. Milambo Schulz Jahanbakhsh 46. Gentner 42. Bozenfk Ugrinic Linssen Ndiaye Sinisterra Tasar 76. Bannis 46. Sorgic Scheidsrechter: Guida (Ita) Toeschouwers: 32.087

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22