I ■- Is Bundesliga nog hip genoeg U^'-è th 20 Op Daley Blind na is er geen enkele basisspeler Louis van Gaal komt vandaag met zijn eerste voorlopige selectie van Oranje. Het wordt spannend voor bijna alle spelers uit de laatste interland, het EK- fiasco tegen Tsjechië. Uit het elftal dat toen startte, beleeft vrijwel niemand een rimpelloze zomer. En dat zal invloed hebben op hoe Van Gaal kiest. Kort Dumfries van PSV naar Inter PSV heeft een deal kunnen sluiten met Inter Milaan over de verkoop van Denzel Dum fries (foto). Op een aantal punten en kom ma's na is een transfer rond en het plan is dat de rechtsback vandaag al in Italië me disch gekeurd wordt. De Eindhovenaren in casseren ongeveer vijftien miljoen euro voor de verdediger, waarvan een beperkt deel aan eenvoudig haalbare bonussen. Internazio- nale kon vanwege licentieregels door de grote schulden niet zomaar transfers van vijftien miljoen euro of meer sluiten. Looijen weg uit rvc van NEC Leen Looijen maakt niet langer deel uit van de raad van commissarissen van NEC. De 74-jarige oud-trainer blijft wel als scout en 'cultuurbewaker' aan de club verbonden. ,,Sinds de degradatie van NEC vier jaar terug bekleedde ik deze functie en na de promotie maak ik nu ruimte voor nieuwe mensen." Ook Bruns naar Turkije Na Joey Pelupessy zet ook Thomas Bruns (29, foto) zijn loopbaan voort in Turkije. De Twentse middenvelder tekent voor twee jaar bij Adanaspor op het tweede niveau in Tur kije. Hij zat zonder club nadat zijn contract bij Vitesse was afgelopen. Bruns doorliep de jeugdopleiding van FC Twente/Heracles en speelde voor de hoofdmacht van Heracles. Eerder koos Pelupessy voor Giresunspor op het hoogste Turkse niveau. Flitsen Leiding Miljoen Duarte •".w-73; cv -Ai--?*22r JV. Kijk ze poseren, elf Oranjespelers, vlak voor de aftrap van de EK-wed- strij d tegen Tsjechië. Dit weekeinde is het zeven weken geleden sinds dat treffen op 27 juni in Boedapest. In een kleine twee maanden is er van alles gebeurd. Eigenlijk heerst er alleen rond Daley Blind een oase van rust. De Ajacied geldt onveran derd als een steunpilaar voor de ba- sisploeg. Ook Louis van Gaal zet hem van daag als één van de eersten op de lijst van zijn eerste voorlopige Oranje-selectie als bondscoach. Maar voor de overige tien op de foto is het een zomer van veranderingen en/of onzekerheden. 8 Wat doet Van Gaal met Van Dijk? Is zijn rentree bij Liverpool genoeg voor Oranje? Dat begint al bij keeper Maarten Stekelenburg. Bij het EK werd hij nog één keer opgetrommeld als er varen kracht. Maar als bijna 39-ja- rige zit hij in de winter van zijn loopbaan. Bij Ajax rekt hij zijn car rière nog even, maar of Van Gaal nog op hem verder bouwt? Rechtsback Denzel Dumfries ontbreekt vandaag hoe dan ook op Van Gaals eerste lijst. Tenminste, als de bondscoach zoals in het ver leden 'fitheid en ritme' als selectie- criteria aanhoudt. Dumfries speelde sinds Tsjechië geen enkele minuut meer in een wedstrijd en traint niet in groepsverband bij een club. De PSV'er trainde in afwach ting van een transfer slechts indivi dueel. Ook nu hij overstapt naar In ter, duurt het nog even voordat Dumfries weer wedstrijdfit is. In het hart van de defensie zal Matthijs de Ligt de voorselectie wel halen, maar hij heeft een ander probleem: hij is geschorst voor het eerste duel onder Van Gaal op 1 sep tember uit bij Noorwegen. Een uit vloeisel nog van zijn rode kaart op het EK tegen de Tsjechen. Stefan de Vrij ziet bij Inter dat de kampioen van Italië deze zomer een pijnlijke, gedwongen uitver koop houdt. Een rijtje dure topspe- lers, onder wie spits Lukaku en back Hakimi, is al weg of gaat ver trekken. De Vrij moet maar hopen dat Inter kwalitatief op niveau blijft. De linksback van Oranje op de foto, Patrick Van Aanholt, nam on langs afscheid van voetbal in een topcompetitie. Hij vertrok transfer vrij van Crystal Palace naar Galata- saray. Die ploeg werd laatst kans loos weggetikt door PSV in de Champions League-voorronden. Als offensieve linksback had Van Aanholt weinig bijdrage bij het EK in een 3-5-2 systeem. Voorspelling: van hem neemt Van Gaal afscheid. Dan het middenveld, waar Mar ten de Roon de pest in zal hebben. Hij mist de eerste vier competitie- tri, ',-^S^rX V. r'y|gjH 3. P r.rv>:" ■vër' n ":k - Mek teaBL*. 'Hij is opgelucht, blij dat het voorbij is. Het was zwaar, mentaal en fysiek.' Quote van de dag Het klinkt toch even net iets anders: een competitie met Greuther Fürth, VfL Bochum en Mainz in plaats van Schalke 04, HSV en Wer- der Bremen. „Naar een wedstrijd als Schalke - HSV in de Tweede Bundesliga kijken veel meer men sen dan Leipzig tegen Hoffen- heim", zegt Youri Mulder. De oud-international, die tegen woordig zitting heeft in de leden raad van Schalke, beseft dat de Bun- desliga dit seizoen aan glans heeft verloren door het verlies van grote Traditionsvereine. „Sommige men sen in Duitsland maken zich wel zorgen over die ontwikkeling. Ik hoor daar niet bij", aldus Mulder. „Ik vind het alleen maar goed dat dit gebeurt. Dit is sport. De Bun- desliga heeft een zelfregulerende werking en daardoor is de competi tie gezond. Wie zijn zaakjes niet voor elkaar heeft, heeft in Duits land een probleem. Het werkt ook andersom. Borussia Dortmund lag in 2010 helemaal op apegapen en kocht toen een onbekende Japan ner voor een paar ton: Kagawa. Dat was het begin van het succes. De kracht van het Duitse voetbal zit voor een groot deel in de breedte en de goede structuur. Bayern steekt er ver bovenuit, maar daarachter kan er van alles gebeuren." Financieel beleid Maar bij Bayern - de laatste negen seizoenen kampioen - kijken ze in middels wel met argusogen naar de ontwikkelingen bij clubs als Man chester City en Paris Saint-Ger main. In München staan ze bekend om hun gezonde financieel beleid, maar dat betekent wel dat de Duitse grootmacht kansloos is geworden op de transfermarkt als de oliedol lars op tafel komen. „Wat er op dit moment gebeurt heeft niets met vrijdag 13 augustus 2021 VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO 18 Remco Evene poel heeft in de Ronde van Denemarken de leiding in handen geno men. De Belgi sche wielren ner van Deceu- ninck-Quick Step deed dat door de derde rit te winnen. Evenepoel leidt met 1.33 op Van der Sande. Chelsea heeft de transfer van spits Romelu Lukaku (foto) afgerond. De Engelse club haalde de Belg voor 97,5 mil joen pond (115 miljoen euro) van Inter terug. Hij tekende voor vijf jaar. Fortuna Sittard heeft de selec tie aangevuld met Deroy Du- arte (22). De clubloze mid denvelder komt Onzekerheid --TV. Maarten Wijffels Zeist V/Uil h KaK- xm SpLj'uwV -r - - j - ft, Oranje voor de aftrap tegen Tsjechië, op 27 juni in Boeda pest. Achter, vlnr: Stekelenburg, Dumfries, De Ligt, De Vrij, De Roon, Blind. Voor: Frenkie de Jong, Depay, Van Aanholt, Wij- naldum en Malen. FOTO PRO SHOTS over van Sparta Rotter dam, waar hij 115 wedstrijden speelde. —Woordvoerder van Sepp Blatter (85) over het verhoor tegen de voormalig FIFA-voorzitter dat vier dagen duurde. Aston Martin heeft het protest tegen de diskwalificatie van zijn Duitse coureur Se bastian Vettel ingetrokken. Het Britse For mule 1-team liet weten weinig heil te zien in een verhoor door de commissie van beroep van de internationale autosportfederatie FIA. Achraf El Bouchataoui komt komend sei zoen uit voor RKC Waalwijk. De eredivisie club huurt de middenvelder voor één seizoen van Feyenoord. De Rotterdammer debu teerde in 2020 bij FC Dordrecht. Verliest de Duitse voetbalcompe titie zijn aantrekkingskracht nu grote clubs zijn gedegradeerd, de kampioen altijd dezelfde is en de sterren van de Franse topclub Paris Saint-Germain zoveel aan dacht trekken? Leon ten Voorde Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20