De Tweede Maasvlakte Conference League Mbo en hoger onderwijs weer open zonder 1,5 meterregel Walcheren Het geheime' recreatiestrand van Rotterdam Jahanbakhsh leidt Feyenoord naar klinkende zege op Luzern (3-0) Eindelijk een mooie zomerdag. Eindelijk weer eens naar het buitenbad. De jeugd ging gisteren los in het Julianabad in Arnemuiden. Tot nu toe beleefden de buitenbaden slechte tijden. Vanwege de coronaregels en het frisse weer bleef de topdrukte uit. zeeland2 Met ingang van het nieuwe studie jaar komt er waarschijnlijk een maximum van 75 tot 100 studenten per collegezaal. Dat zullen demissi onair premier Mark Rutte en vice- premier Hugo de Jonge vanavond om 19.00 uur bekendmaken in de coronapersconferentie. Over de precieze voorwaarden hakt het kabinet vandaag pas defi nitief de knoop door. Volgens be trokkenen liggen verschillende op ties op tafel, van het dragen van mondkapjes in de gangen, tot het gebruik van zelftesten. In het voort gezet onderwijs was dat overigens al het geval. De druk op het kabinet om het onderwijs weer helemaal open te gooien was de afgelopen weken enorm. De onzekerheid bij onder wijsinstellingen over roosters en het aanbieden van digitale lessen zorgde voor grote frustratie en on begrip. Het kabinet zou te weinig Goed nieuws voor onze studenten en docenten oog hebben voor de impact die thuisstudie op studenten heeft. Verheugd Onderwijsbestuurders reageren dan ook verheugd op het nieuws. ,,Goed nieuws voor onze studenten en docenten'', stelt voorzitter Pieter Duisenberg namens de vereniging van universiteiten VSNU. En ook studentenvakbond LSVb zegt 'op gelucht en blij' te zijn. Het Interste delijk Studenten Overleg (ISO) kijkt nu 'hoopvol' naar de mogelijk heden van komend studiejaar. Discotheken Voor het onderwijs staan alle sei nen op groen, maar het is de vraag of ook de nachthoreca en evene menten meer ruimte krijgen. Een bron rond het kabinet taxeert dat deze sectoren nog even geduld moeten hebben. Vooral voor disco theken en clubs zal als voorwaarde gelden dat er getest moet worden voor toegang. Dit proces ligt echter stil. Het lijkt erop dat de Dutch Grand Prix van Zandvoort wat het kabinet betreft door kan gaan. Het Formule 1-weekend staat gepland van 3 tot en met 5 september. Wel komen er eisen aan toegang, zoals bijvoor beeld een vaccinatie- of testbewijs. Bovendien wordt het publiek in be perkte mate toegelaten, waarschijn lijk maximaal twee derde van de geplande 105.000 bezoekers per dag. Het is de vraag of de organisatie het met minder publiek nog finan cieel verantwoord vindt om het raceweekend door te laten gaan. Tot dusver heeft Zandvoort steeds ge zegd 'volle bak' nodig te hebben om de kosten te dekken. P7 en P23 vrijdag 13 augustus 2021 23°C »P22 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Student terug in collegebanken Mbo-instellingen, hogescholen en universiteiten gaan rond 1 september weer open, zonder de 1,5 meterregel. Dat betekent dat alle studenten weer voorna melijk op locatie les kunnen krij gen. Er gelden wel andere be perkingen. Laurens Kok Edwin van der Aa Den Haag - Pieter Duisenberg, voorzitter VSNU Van daag zon en wolken. Koeler in het weekend Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 555554

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1