II O O O ld 18 ECONOMIE Kort Salaris van thuiswerkend personeel mogelijk omlaag Medewerkers van Google die besluiten vol ledig thuis te blijven werken nu de kantoren in de VS weer opengaan, krijgen mogelijk een salarisverlaging. Uit een tool om het sa laris te berekenen van moederbedrijf Alpha bet blijkt dat medewerkers die verder van kantoor wonen, tot wel 10 procent salaris in leveren als ze fulltime thuis gaan werken. De tool maakt deel uit van een experiment in Silicon Valley, waarbij medewerkers be taald worden op basis van de locatie waar ze wonen. Wie naar een goedkopere stad of staat verhuist, levert salaris in. Ontwikke lingen in Silicon Valley lopen vaak voor op die bij andere grote bedrijven. Meer klanten T-Mobile na heropening winkels T-Mobile Nederland heeft in het tweede kwartaal veel nieuwe klanten binnenge haald. Het gaat met 70.000 nieuwe abon nees voor mobiele abonnementen om de grootste groei in anderhalf jaar. Dat is vol gens topman S0ren Abildgaard deels te dan ken aan de heropening van de winkels na alle maatregelen om coronabesmettingen te voorkomen. Hij kon niets zeggen over de nieuwste overnamegeruchten rond zijn be drijf. Inmiddels nemen bijna 6,9 miljoen mensen mobiele telefonie af bij T-Mobile. Vraag naar olie neemt af door opleving coronavirus Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft zijn verwachtingen voor de vraag naar olie naar beneden bijgesteld. Door de opkomst van de deltavariant van het coronavirus zal de economische groei in met name Aziatische landen afzwakken. De aanpassing van de prognoses komt net nu oliekartel OPEC en zijn bondgenoten af spraken hebben gemaakt om de productie te verhogen. In juni was de vraag 3,8 miljoen vaten olie per dag, daarna zakte die in. Het IEA denkt dat de vraag in de tweede jaar helft uitkomt op 3,25 miljoen vaten per dag. Aegon Nationale Nederlanden Shell Just Eat Take Away este mr. Presi- dent. We heb ben familie in de VS, die heb ben we al an derhalf jaar niet gezien. We willen er graag weer naartoe. Wanneer maakt u dat mogelijk?' ,,Nooit iets op te ruggehoord'', zegt Marius van der Veeken. De Brabander stuurde bo venstaande noodkreet in juni naar het Witte Huis, toen hij zag dat president Joe Biden Europa be zocht. ,,Waarom kan hij wel hier heen, maar ik niet daarheen?'' Van der Veekens dochter woont met man en kinderen in Michigan. ,,Ik heb ze al anderhalf jaar alleen via het beeldscherm gezien. Het tijdsverschil speelt ook, mijn dochter en haar man werken de hele dag. Als de kinderen thuis zijn, is het hier middernacht. En kinderen hebben ook niet altijd zin om met opa en oma te bel len.'' Al drie keer heeft Van der Veeken een vlucht geboekt, in de hoop dat de vliegban zou worden opgeheven. Telkens moest hij an nuleren. ,,Toen Europa de grenzen half juni voor Amerikanen opende, hoopte ik dat we er snel naartoe mochten.'' Dat dacht Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Com missie, ook toen Brussel de reis- restricties voor Amerikanen ver soepelde. Dat de VS niet met ge lijke munt terugbetalen, lijkt tot een diplomatieke rel te leiden. ,,Dit moet niet nog weken duren'', aldus Von der Leyen vorige week. ,,We houden eraan vast dat verge lijkbare regels gelden voor aan komsten uit beide richtingen.'' Maandag besloot de Europese Commissie echter toch de grenzen voor Amerikanen open te laten. De Amerikaanse regering is tot nu toe niet verder gekomen dan te herhalen dat de vliegban naar de EU 'zo snel mogelijk' wordt opge heven, zonder te specificeren wanneer. Eind juli verlengde Was hington de reisban nog eens. Dat Waarom kan Joe Biden wel hierheen, maar kan ik niet daarheen? levert aan beide kanten van de oceaan problemen op. ,,We kunnen Amerika wel uit, maar we komen daarna niet meer binnen'', zegt Anneroos Grijpma, ,,tenzij we twee weken in een niet-Schengenland verblijven, zo als Mexico. Dat is duur en kost veel tijd. En wij hebben in Amerika niet heel veel vakantiedagen.'' De Nederlandse werkt sinds ok tober in Boston voor supermarkt gigant Ahold-Delhaize. ,,In mei wilde ik naar Nederland om mijn moeder naar een verzorgingshuis te verhuizen. Dat kon niet. Ik kon wel Nederland in, met quaran taine, maar ik zou niet meer terug kunnen. Mijn broer heeft alles moeten doen, dat was wel pijn lijk. We wilden nu op familiebe zoek gaan en vakantie vieren. Maar we hebben ons ticket al drie keer verschoven. Ik durf het niet aan en juristen raden het af. Ik heb geen green card (permanente ver blijfsvergunning, red.) of Ameri kaans paspoort, alleen een tijde lijke werkvergunning. Als we niet kunnen terugreizen, is dat een groot probleem.'' ,,Mijn Amerikaanse collega's of buren zouden zo de reis kunnen maken die wij willen doen, ik niet. Dat is zuur", zegt Grijpma. ,,Ik hoop dat we dit jaar nog kunnen gaan. Dan spijbelen de kinderen maar van school.'' KLM Ook voor Schiphol en KLM, die in goede tijden garen spinnen bij overstappassagiers van en naar Amerika, is de impact van de vliegban groot. ,,Hoe wij ons na de zomer herstellen, hangt af van het moment waarop de VS reizen van uit Europa weer toestaat'', zei KLM-topman Pieter Elbers on- GOOGLE MOBIELE TELEFONIE ENERGIE AGENTSCHAP O +13% Een fraaie kwar taalwinst en hoger dividend bekoort beleg gers. <2ü% De halfjaarwinst van de verzeke raar verdubbelde tot 1,4 miljard euro. De vraag naar olie daalt door de coronalock- downs in Azië. -m De concurrentie neemt toe en dat schaadt de koers van de maaltijd bezorger. vrijdag 13 augustus 2021 Amerikaanse vliegban houdt families uit elkaar Herman Stil Schiphol - Marius van der Veeken (64), met (klein)kinderen in de VS E o c 11 v H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18