9 cialisten durven nog geen exacte voorspellingen te doen over het 'Messi-effect' op Parijs. Daarvoor is het nog te vroeg. Over de Olympi sche Spelen lijken ze wel eensgezind jubelend. Die zouden Parijs wel weer eens op de kaart kunnen zetten als één van de populairste bestemmin gen ter wereld. ,,Wij vermoeden dat heel veel Ne derlandse toeristen in 2024 naar Pa rijs gaan, ja'', beaamt Marieke Smits van toerismebureau Atout France, dat Frankrijk promoot als bestem- Wij vermoeden dat veel Nederlandse toeristen in 2024 naar Parijs gaan. De stad is vlakbij ming. ,,Op de Olympische Spelen in Japan heeft Nederland het enorm goed gedaan. En op die laatste Spelen mocht er géén publiek bij zijn. Bo vendien: Parijs is vlakbij!'' De verwachting is dat maar liefst 13 miljoen toegangskaarten worden verkocht. ,,Daar zitten heel veel bui tenlandse toeristen bij. Maar de meeste bezoekers zullen uit Frank rijk zelf komen'', zegt Corinne Mene- gaux, directrice van het toerismebu reau van Parijs. Zij hoopt vooral op de effecten op langere termijn. De Spe len worden door 25.000 journalisten uit heel de wereld verslagen. Miljar den mensen van Brazilië tot Bangla desh kijken mee op tv. ,,De Spelen zetten Parijs mondiaal in de spot lights. Dat spreekt tot de verbeelding van toeristen, ook nog lang nS de Olympische Spelen.'' Het is niet voor niets dat het orga nisatiecomité heeft gekozen voor spectaculaire sportlocaties. Beachvol- leybal wordt gedaan naast de Eiffel- toren. De taekwondo-wedstrijden worden gehouden in het prachtige Grand Palais. Openwaterzwemmers duiken in de Seine. Wielrennen ge beurt op de Champs-Élysées. Paard rijden staat op de agenda bij het Kasteel van Versailles. Parijs wil zich bovendien in de kij ker spelen als milieuvriendelijke stad. Van alle infrastructuur die no dig is, bestaat al 95 procent. Het transport van sporters en bezoekers zal zo veel mogelijk 'koolstofneu traal' gaan. En het worden 'plastic- loze' Spelen, belooft burgemeester Hidalgo. ,,De Olympische Spelen zul- len geheel in lijn zijn met het Kli maatakkoord van Parijs.'' Onderzoeksinstituut CDES becij ferde dat het sportevenement 1,4 tot 3,5 miljard euro aan toeristische in komsten kan opleveren, verspreid over 2017 tot 2034. Mensen met toe gangskaarten blijven vaak overnach ten, gaan iets eten en bezoeken vast ook wel een museum. Het meeste geld wordt verdiend in 2024 zelf, maar ook in de tien jaar erna kunnen nog honderden miljoenen euro's binnenstromen. Bijvoorbeeld dank zij de niet-sportieve toeristen die, geïnspireerd door de Spelen, later als nog in Parijs vakantie komen vieren. Erbovenop Maar zullen de Olympische Spelen en Lionel Messi genoeg zijn om Parijs er in het post-coronatijdperk weer bovenop te helpen? ,,Nou, mensen komen ook naar Parijs vanwege het culturele aanbod, de gastronomie, om te shoppen, noem maar op'', zegt Marieke Smits van Atout France. „Pa rijs hoeft het niet alleen van de sport te hebben.'' Dat denkt ook Corinne Menegaux van het toerismebureau van de hoofdstad. ,,De sport gaat ons helpen, maar we hebben veel meer in huis. Parijs is en blijft een topbe- stemming voor toeristen. Weten jul lie in Nederland trouwens wel dat Frankrijk in 2023 ook het WK Rugby organiseert?'' donderdag 12 augustus 2021 de Spelen: oh la la, vive Paris! Zó zal de omgeving van de Eiffel toren er in 2024 tijdens de Spelen uitzien. artist impression paris2024 - Marieke Smits, Atout France Het eerste goud heeft Parijs al binnen: Messi. fotos afp/epa Burgemeester Hidalgo zwaait met de olympische vlag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9