Online onderwijs leidt juist tot extra uitval bij studies O 8 NIEUWS Samsung o^gb) Galaxy A5246 In Parijs gaat de vlag uit. Nu is er nog corona, maar straks zijn er Messi en de Olympische Spelen. „Dat spreekt toeristen tot de verbeelding." S Van de uitvallers geeft 85 procent aan dat het onlineonderwijs van wege corona zeker of enigszins heeft bijgedragen aan hun beslis sing. Het cijfer blijkt uit onderzoek - begin dit jaar uitgevoerd onder ruim duizend eerstejaars - van Qompas, een bedrijf dat is ge specialiseerd in loopbaanontwik keling. Veruit de meeste switchers of stoppers vonden online onderwijs niet motiverend; ruim twee derde miste sociaal contact; 52 procent kon de lesstof niet goed volgen en eenzelfde percentage vond die saai. Er bestaat wel verschil tussen stu denten die thuis zijn blijven wonen en studenten die op kamers zijn ge gaan. Van de studenten op kamers geeft 73 procent aan dat corona ze ker heeft bijgedragen aan de uitval. De thuiswonende studenten zijn daarover iets minder stellig. Een ruime meerderheid van de uitvallers is niet tevreden met de begeleiding van eerstejaars tijdens corona. Vooral studenten die ge stopt zijn, gaan stoppen of daar over twijfelen voelen zich ook een zaam. Al jaren schommelt het aantal eerstejaars dat switcht of uitvalt rond de 32 procent. Voor studenten zijn de belangrijkste redenen om te switchen of te stoppen, dat de stu die niet leuk genoeg is, dat het an ders is dan verwacht, dat zij zich niet op hun plek voelen en dat het bovendien te saai is. Studiekeuzecheck Opleidingen werken met de studie- keuzecheck, zodat de student kan controleren of de studie wel past, nog voordat die begint. Alle studen ten hebben recht op een check en een opleiding kan deelname ook verplicht stellen. Na de check volgt een niet-bindend advies. Meer dan de helft van de uitvallers (53 pro cent) heeft door de check vooraf niet kunnen vaststellen of de stu diekeuze juist was. Van de doorstu- deerders kon een derde dit niet be palen, blijkt uit het onderzoek. 8 GB Data* (4G) 200 min/sms Parijs Vol trots stapte ze uit het vliegtuig, breed uit zwaaiend met een gigantische olympi sche vlag. De burge meester van Parijs, Anne Hidalgo, kwam deze week terug uit Tokio. ,,De vol gende Olympische Spelen zijn van ons. Zoiets maak je maar één keer in je leven mee'', zei ze. In de zomer van 2024 worden de Olympische Spelen en de Paralym pics in de Franse hoofdstad georgani seerd. Terecht, vindt Hidalgo: „Parijs is de mooiste stad ter wereld!'' Een dag later landde voetballer Lionel Messi ook op een vliegveld bij Parijs. De Argentijnse superster komt er wonen en werken. Hij verruilde Barcelona voor Paris Saint-Germain. Eén van zijn grote sponsors imi teerde bijna letterlijk wat burge meester Hidalgo had gedaan. Op Twitter zette het bedrijf een foto van Messi met de tekst: 'Zelfs de mooiste stad ter wereld kan nóg mooier'. Parijs kon zich geen betere recla mecampagne wensen dan het sport nieuws van de afgelopen dagen. Alle ogen waren op de stad gericht en ie dereen bejubelde de stad. En dat kon Parijs best goed gebruiken na ruim anderhalfjaar corona. Winkels en horeca waren lang dicht, buiten landse toeristen bleven massaal weg. Toeristen De komst van Messi kan de stad nieuw sportief elan geven en nieuwe toeristen trekken. Barcelona profi teerde vele jaren ook volop van de sterspeler: zo'n 5 tot 10 procent van de toeristen in de Spaanse stad kwam om Messi te zien, wordt gezegd. Barcelona's stadion Camp Nou was een bedevaartsoord. ,,Een rondlei ding door Camp Nou is de grootste toeristische attractie van de stad'', schreef GQMagazine in 2017. „Vol gens de club zijn gemiddeld 10.000 van de 78.000 wedstrijdbezoekers buitenlandse toeristen.'' Franse spe- U 'at* V-y r y donderdag 12 augustus 2021 GO Het online onderwijs op hoge scholen en universiteiten, van wege corona hét alternatief voor colleges, was afgelopen jaar de belangrijkste reden dat studen ten switchten of uitvielen bij hun studie. Dat blijkt uit nieuw on derzoek. Edwin van der Aa Leiden 11,00 voor je abonnement 15,00 voor je toestel Klantvoordeel verwerkt. Barendrecht Bergen op Zoom Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Zwijndrecht Let op! Geld lenen kost geld aJf Nu Messi, straks Frank Renout Nu gloort er weer hoop. 'Parijs wordt weer een feest', kopte de krant Le Parisien. - fr«' ud .Vn-S. '-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8