II II Stukje bruidstaart Charles en Diana uit 1981 levert op veiling 1850 pond op Sinds een week vermiste man (56) plots gewond aangetroffen in Delft Navalny hangt nieuwe celstraf boven het hoofd 7 De 56-jarige man uit Hoofddorp, die vorige week donderdag werd ontvoerd in Cruquius, is in de nacht van dinsdag op woensdag gewond aangetroffen in Delft. Ineens lag hij daar, roepend om hulp, aanbellend bij bewoners. De zaak rond de ontvoering van een 56-jarige man kreeg gisteren een bizarre ontknoping. De ont voerde man is waarschijnlijk ergens in de buurt van de Van Assendelft- straat uit een auto gezet door enkele ontvoerders. Wat meteen betekent dat er meer mensen betrokken zijn bij de mysterieuze kidnap van de Noord-Hollander, dan de zes man nen die vorige week al werden aan gehouden. Het slachtoffer was ge wond, werd naar het ziekenhuis ge bracht maar is inmiddels alweer met zijn familie herenigd. In de Van Assendelftstraat in Delft raakten ze er gisteren niet over uitgepraat. ,,Ik hoorde iemand 'help, help' roepen en heb toen het alarmnummer gebeld'', zegt een bewoonster die liever anoniem wil blijven. Een man die verderop in de straat woont, laat op zijn telefoon beelden van zijn beveiligingscamera zien: om 00.28 uur rijdt er een auto van uit het Bieslandsepad, om de hoek bij recreatiegebied Delftse Hout door de straat. Het voertuig staat zo'n twintig seconden stil en rijdt dan weer weg. Drie minuten later rijdt een ander voertuig keihard in omgekeerde richting door de korte en krappe straat. Ducttape ,,Best vreemd toch?" zegt de eige naar van de camera. Volgens de po litie werd de ontvoerde man rond 00.45 uur gewond aangetroffen in de Van Assendelftstraat. Diverse bewoners van die straat schrokken zich rot. ,,Ik was een serie aan het kijken toen er rond kwart voor een voortdurend werd aangebeld'', zegt ene Priscilla tegen calamiteiten website District8. 'Tring, tring, tring'. ,,Ik keek uit het raam omdat ik 's nachts niet zomaar de deur open wil doen.'' Priscilla zag een man in een open bloesje, met ducttape rond zijn ar men en hoofd. ,,Hij riep: 'bel alsje blieft de politie, ik ben ontvoerd!' Ik vond het raar, maar heb toch maar gebeld.'' Ze liep naar beneden en Ik was een serie aan het kijken toen er voortdurend werd aangebeld zag de man inmiddels op de straat liggen. Ze mocht de man van de po litie geen deken geven, om de spo ren op zijn lichaam niet uit te wis sen. ,,Hij was blij dat hij geholpen is door die meiden'', vult buurvrouw Erica aan. ,,Hij viel gewoon neer omdat hij op was denk ik. De wan hoop stond in zijn ogen.'' De politie kan niks zeggen over de verwondingen. De politie is nog op zoek naar een of meer ontvoer ders die de man in, of in de buurt van, het kleine straatje in Delft uit de auto hebben gezet. De ontvoering van de man uit Cruquius begon vorige week don derdag. Het Openbaar Ministerie loofde al snel 15.000 euro uit voor de tip die zou leiden tot de oplos sing van de zaak. De politie meldde eerder al er ernstig rekening mee te houden dat de daders zich hadden vergist en dat een andere man het doelwit van de ontvoerders was. ,,Uit het onderzoek van het Team Grootschalige Opsporing is tot nu toe gebleken dat er geen enkele aan wijzing is dat de ontvoerde man deel uitmaakt van het criminele cir cuit. Het is op dit moment dan ook niet duidelijk wat het motief is van de ontvoering.'' Al snel werden zes mannen aan gehouden, in Gouda: drie Rotter dammers van 22, 22, en 30 jaar, een 31-jarige man uit Zwijndrecht, een 33-jarige man uit Dordrecht en een man van 30 jaar zonder bekend woonadres. Maar van het slachtof fer ontbrak nog elk spoor. Voor zijn leven werd dan ook gevreesd. Tot gisternacht. Beelden De politie vraagt mensen die beel den hebben van donderdagavond uit Cruquius en Gouda en van afge lopen nacht in Delft om die met hen te delen. Het onderzoek naar de ontvoering is nog in volle gang. ,,De massale media-aandacht en de hulp en het meedenken vanuit de samenleving hebben het onder zoek geholpen'', meldt de politie. ,,De politie en het OM willen ieder een daarvoor bedanken.'' Hij viel gewoon neer omdat hij op was denk ik. De wanhoop stond in zijn ogen Gisternacht deed het duikteam van de politie nog onderzoek in en rondom het water van de Nieuwe Gouwe in Gouda. Het is niet duide lijk of dat iets heeft opgeleverd. In verband met het onderzoek naar overige verdachten wil de politie op dit moment niet meer informatie kwijt. Het stuk gebak van zo'n 20 bij 20 centimeter is versierd met het ko ninklijk wapen in de kleuren rood, blauw en goud. Het werd rond de trouwceremonie in 1981 overhan digd aan medewerkster Moyra Smith en is al die tijd bewaard ge bleven in huishoudfolie en een cakevorm. Smith, die werkte voor de koningin-moeder, plakte er een labeltje op met de tekst 'voorzichtig mee omgaan' en ondertekende het met de datum 27 juli 1981, twee da gen voor de officiële trouwdatum. Haar familie verkocht het in 2008 aan een verzamelaar, die het nu weer te koop zette. Veilinghuis Dominic Winter Auctioneers rekende op een op brengst van rond de 500 pond en is verrast door de grote belangstel ling. Er waren veel bieders, met name uit Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en landen in het Midden-Oosten, aldus een zegs man. Volgens hem is het win nende bod afkomstig van een in- ternetbieder uit het Midden-Oos ten. Prins Charles en prinses Diana gingen elf jaar na hun hu welijk uit elkaar. MOSKOU De Russische au toriteiten gaan oppositielei der Aleksej Navalny opnieuw aanklagen. Volgens het On- derzoekscomité, zeg maar de Russische FBI, heeft Navalny zich schuldig gemaakt aan het schenden van mensenrechten. Het Onderzoekscomité be schuldigd Navalny en zijn col lega's van het oprichten van een niet-commerciële organi satie die 'inbreuk maakt op de persoonlijkheid van burgers en hun rechten schendt'. De organisatie in kwestie is Na- valny's inmiddels verboden Fonds voor de strijd tegen de corruptie (FBK). Het comité rekent Navalny, de directeur van FKB Ivan Zjdanov en staf chef Leonid Volkov met name aan, dat ze in januari dit jaar hun aanhangers opriepen massaal de straat op te gaan. Mochten ze worden veroor deeld, dan kunnen ze drie jaar cel krijgen. Navalny zit gevan gen in een strafkolonie in Po- krov omdat hij een eerder op gelegde meldplicht niet was nagekomen. Dat kon hij ook niet omdat hij vergiftigd in een Duits ziekenhuis lag. donderdag 12 augustus 2021 'Help me, ik ben ontvoerd' Sebastiaan Quekel Michiel van Gruijthuijsen Delft - Priscilla (bewoner) Bij een politieactie in Gouda werd eerder een bij de ontvoering gebruikt busje aangetroffen. fotos 112 hm, as media - Erica, bewoner Een stuk van de bruidstaart van prins Charles en prinses Diana is voor 1850 pond (zo'n 2185 euro) van eigenaar gewisseld. Dat meldt de Britse omroep BBC. ANP Londen Het stukje gebak. foto afp De woonwijk in Delft waar de man werd aangetroffen. FOTO DPG MEDIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 7