II Bewoners strijden al tien jaar tegen overlast hangjongeren ZEEUWS-VLAANDEREN 5 MELKKAN UITJES VOOR KINDEREN Een week vol activiteiten én mooie verhalen na de vakantie in de klas te kunnen vertellen. Stichting de Melkkan houdt een speelweek voor kinderen van wie de ouders het financieel niet breed hebben. Buiten schijnt de zon maar daar zijn de twintig kinderen van stichting de Melkkan totaal niet mee bezig: met dikke jassen, mutsen op en wanten aan staan ze te trappelen om naar binnen te gaan bij Snow- world in Terneuzen. ,,Vorig jaar waren we hier ook en daar hebben ze nog het hele jaar over gepraat", vertelt voorzitter Nadia de Loos van de Melkkan. De stichting uit Hulst helpt ge zinnen uit de gemeente Hulst die aan of onder de armoedegrens le ven. De stichting is al bijna acht jaar actief, op allerlei gebieden. Zo werden er aanvankelijk levens middelen, huisraad en kleren ver zameld en herverdeeld. Sinds ja nuari wordt er geen voeding en huisraad meer aangenomen en ligt de focus vooral op kinderen. Op de spullen die ze nodig hebben op school en thuis en er worden acti viteiten voor hen gehouden, waar bij de ouders meehelpen waar ze kunnen. Nadia: ,,De kinderen staan bij ons op nummer één." Meedoen aan activiteiten moet niet onderschat worden, legt se cretaris Alex Eggermont uit. ,,Als de kinderen terug naar school gaan, vertelt iedereen over zijn va kantie." Niets kunnen vertellen, kan voor kinderen behoorlijk moeilijk en verdrietig zijn. De twintig kin deren die meedoen aan de speel- week zijn tussen de vier en veer tien jaar oud. Vakantie zit er voor hen niet in, de speelweek is hun enige uitstap in de zomer. Nadia: ,,Sommige gezinnen hebben maar dertig euro per week om van te le ven." Familiedag Deze week mogen ze iedere dag mee op stap of doen ze een activi teit bij het honk van de Melkkan in de Hulster Tabakstraat. Alex: ,,We zijn maandag begonnen met een knutsel- en kookmiddag, we heb ben een filmmiddag gehouden in het Rode Kruisgebouw, we gaan naar het Melkhuis en doen een boerenpicknick. Vrijdag is de fa miliedag, dan komen ook de ou- Sommige gezinnen hebben maar dertig euro per week om van te leven ders." Als afsluiter van de school vakantie gaat de Melkkan op 4 september nog een dagje met alle families naar Zoo Planckendael bij Mechelen. Noodkreet had effect De Melkkan helpt gemiddeld 45 gezinnen uit de gemeente Hulst per week en begin april was het even spannend. Door de corona crisis vielen belangrijke bronnen van inkomsten weg, zoals de kle- dingbeurzen. Na een noodkreet dat de stichting op omvallen stond, kwamen er donaties van particulieren en bedrijven. Ook krijgt de Melkkan financiële steun van het landelijke Armoedefonds. Nadia: ,,We kunnen dit alleen maar met donaties doen, dus daar zijn we heel blij mee." Als de sneeuwschoenen aan zijn en er op elk hoofdje een helm zit, gaan de twintig kinderen van de zon de vrieskou in. Als ze met zichtbaar ongeduld uitleg hebben gekregen over sleeën en tuben, of tewel naar beneden roetsjen op een plastic band, zijn ze meteen vertrokken. Lamar (8) is aan het sleeën met haar vader, die ook mee is als vrijwilliger. Ze wil zo snel mogelijk weer naar boven met haar slee, maar wil wel even wat kwijt: ,,Het is héél leuk!" Guido van der Heijden Terneuzen ,,Al tien jaar zijn we er met de ge meente mee bezig en er zit maar geen schot in", verzucht bewoner Peter Pijlman. ,,Ik heb op zich niks tegen hangjongeren. Als ze daar tot een uur of tien 's avonds willen zijn kan dat ook. Maar het wordt vaak veel later. Harde muziek, autolam pen die de flats inschijnen, drugs gebruik en ze laten er een troep achter. De gemeente ruimt het wel een paar keer per week op, maar ik heb liever dat mijn belastingcenten op een andere manier gebruikt worden." ,,Er wordt gevaarlijk en hard ge reden", weet Pijlman uit ervaring. ,,Ook op dat kleine stukje. De ro tonde wordt verkeerd om geno men, levensgevaarlijk." Van de ge meente mag hij alles wel melden, maar ja, dan zijn de wegpiraten al lang weer gevlogen. Pijlman is een van de leden van de Drugsoverlast- commissie, een commissie opgezet door bewoners van De Zeester en Novesium. Ze verzamelen gegevens en geven die door aan de gemeente. Tot nu toe zonder het gewenste ef fect. De overlast die de bewoners ervaren blijft voortduren. Petitie Even bleven de jongeren weg. De opgang naar de parkeerplaats werd vorig jaar april tijdelijk afgezet met betonblokken. ,,Dat hielp. We heb ben dan ook bezwaar gemaakt toen die blokken weer verwijderd wer- den. We hebben een petitie met 33 namen ingeleverd. Daar is niet eens naar gekeken. Alleen of het rechts geldig was en dat was het niet." Bijzondere situatie De betonblokken komen niet te rug, laat gemeentewoordvoerder Hans Dullaert weten: ,,Vorig jaar is de weg afgesloten met betonblok ken in verband met coronamaatre gelen. Dat was een bijzondere situ atie. We kunnen de blokken niet te rugplaatsen omdat de huidige situ atie rond corona niet ernstig genoeg daarvoor is. Vanuit verkeerskundig opzicht is er geen noodzaak om de plek opnieuw af te sluiten. En we vinden afsluiting een vergaande maatregel die niet in verhouding staat tot de overlast." CDA-fractievoorzitter Jos van Ginneken kaartte het probleem mei vorig jaar aan. Hij wilde weten wat de gemeente doet aan de over last en hoeveel meldingen de ge meente al heeft gekregen. Op het laatste kon het college van burge meester en wethouders geen ant woord geven. Pijlman kan het slecht begrijpen. ,,We melden het elke keer, iedere dag bijna. Vandaag is er weer een melding gedaan. Dat duurt nu al tien jaar." donderdag 12 augustus 2021 Speelweek als alternatieve vakantie Sophie Stockman Terneuzen Najmeddin Jlilati heeft het naar zijn zin in Snowworld. Twin tig kinderen hebben een speel week met stichting de Melkkan en spelen in de sneeuw is één van de hoogtepunten. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Nadia de Loos, voorzitter van de Melkkan Bewoners van De Zeester en Novesium, twee flats aan de Churchilllaan in Terneuzen kij ken in noordelijke richting uit op de Westerschelde, én op een parkeerstrook. De parkeerplaats trekt elke avond weer overlast gevende jongeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51