Tim Hoekstra had drie uur de tijd voor zijn kunstwerk ■Rga BEVELANDEN EN THOLEN 5 lEDERMOOI MOEDER EN DOCHTER OPENEN BEAUTYSALON VOOR KWETSBARE MENSEN^ Voor moeder Margo en dochter Sophie Theenaart was het tijd om de bakens te verzetten. Met IederMooi willen ze kwetsbare mensen weer laten stralen. Aan de Kreukelmarkt in Goes vonden Margo en Sophie Theenaart een mooie stek om hun droom te verwezenlijken. In de salon van Ie derMooi kunnen mensen vanaf deze week een gratis behandeling krijgen van bijvoorbeeld een kap per, masseuse of nagelstyliste. De naastgelegen giftshop moet geld in het laatje brengen om dit alles te kunnen bekostigen. ,,Maar ook fa milie, vrienden en veel sponsors hebben geld gegeven", zegt Margo Theenaart, die benadrukt dat elke cent aan het goede doel wordt be steed. „Niemand krijgt hier een salaris." Armoede De doelgroep is volgens Sophie best breed. ,,Het gaat om mensen voor wie het niet vanzelfsprekend is om naar bijvoorbeeld de kapper te gaan", legt ze uit. ,,Je kunt den ken aan mensen die in armoede leven, een lichamelijke of mentale beperking hebben of eenzaam zijn. Maar ook mensen die erg on zeker zijn of een laag zelfbeeld hebben. Wij willen ze laten zien dat ze mooi zijn." Margo vult aan dat een bezoekje aan IederMooi een echte belevenis moet zijn. Lekker met een kop koffie of thee erbij. Iedereen is altijd welkom voor wat gezelligheid. Er moet een huiskamersfeer ontstaan. ,,Men- sen moeten met een lach op hun gezicht de deur weer uitgaan." Sophie heeft een achtergrond als visagiste en nagelstyliste. Ze maakte mensen mooi voor bladen en videoclips. ,,Maar ik haalde er geen voldoening meer uit", zegt ze. Moeder Margo heeft 32 jaar als verpleegkundige gewerkt, onder meer in het ziekenhuis. Ook zij was er een beetje klaar mee. ,,Maar ik blijf wél een zorgmens", zegt ze. ,,Dat kan ik hier mooi kwijt." Het overlijden van haar echtgenoot Guust (de vader van Sophie) heeft ook meegespeeld in de keuze om IederMooi op te zetten. Hij over- Ik blijf wél een zorgmens, dat kan ik hier mooi kwijt leed in 2016 op 49-jarige leef tijd. ,,Hij was erg maatschappelijk betrokken, dus zou dit prachtig hebben gevonden. Hij is onze drive." IederMooi, waar een stichting achter zit, werkt in principe op uitnodiging. Zo zijn onlangs twee honderd 'recepten voor aandacht' verstrekt aan klanten van de voed- selbank. Daarmee kunnen mensen twee gratis behandelingen krijgen in de beautysalon. De eerste reser veringen druppelen nu binnen. De komende paar weken is alles al volgeboekt. Via allerlei andere or ganisaties, bijvoorbeeld het maat schappelijk werk, worden meer uitnodigingen verstrekt. Na de twee gratis behandelingen blijven mensen trouwens welkom, maar dan gaan ze een klein bedrag beta len. Een team van vrijwilligers staat klaar hen te verwelkomen. Het gaat om onder anderen een kapster, masseuse, visagiste en na gelstyliste. ,,Ze werken hier dan wel op vrijwillige basis, maar het zijn allemaal professionals, hoor", zegt Sophie. ,,We willen kwaliteit bieden." Behalve de giftshop en spon- sors moeten ook workshops geld in het laatje gaan brengen. Het pand aan de Kreukelmarkt wordt voor een beperkt bedrag beschik baar gesteld door de eigenaar, vastgoedbedrijf Ferax. Sophie en Margo zien zichzelf als pioniers. ,,Er zijn natuurlijk al best veel voorzieningen voor mensen uit onze doelgroep", zegt Margo. ,,Maar een plek waar ze gratis even lekker kunnen relaxen en weer op hun mooist worden ge maakt, zijn wij nog nergens an ders tegengekomen." En niet alleen voor Hoekstra was het een memorabel klusje. Ook voor de excursiegangers die kwamen kijken was het een tocht met een onverwacht, nSt element. De boot van de Oester baron kon niet dicht genoeg bij de zandplaat komen, dus schoe nen uit, broek opstropen en hup, het water in. ,,Dit was echt het meest avontuurlijke wat we deze vakantie hebben gedaan", zegt Simone Telkamp. Ze is zo juist weer aan boord geklauterd. Letterlijk, want na de wandeling op zandplaat om de kunstenaar aan het werk te zien, was het water al flink gestegen. Kwam het eerst tot de enkels, nu stond het water bij de meeste mensen tot boven de knieën. Telkamp en haar reisgenoten kunnen er smakelijk om lachen. ,,Dit was een spontane actie", vertelt ze terwijl ze haar kletsnatte spij kerbroek weer naar beneden rolt. ,,Dat droogt wel weer", zegt ze. Kunstenaar Tim Hoekstra had het zwaar. Door het natte zand en de poelen en kleine geulen die dwars door zijn kunstwerk liepen was het moeilijk om de taillistisch te werk te gaan. Iets wat hij normaal gesproken wel doet. ,,Het is net als het leven. Soms is het ploegen en zwaar." Tijdelijk Hoekstra werkt met een gras- hark, zijn handen en voeten. Dat is alles. Zo maakt hij structuren in het zand die vooral van boven heel erg mooi zijn. Al zijn kunstwerken zijn tijdelijk. Zo dra de vloed weer bezit neemt van het strand of de zandplaat is het weg. Ff donderdag 12 augustus 2021 BE 'Met een lach de deur weer uit' Rob Paardekam Goes -Margo Theenaart, IederMooi Kijk op de site bij /video Gratis behandelingen voor kwetsbaren Zacht zand, geulen en snel opkomend water maakten het zandkunstenaar Tim Hoekstra niet gemakkelijk gisteren. Hij maakte speciaal voor de oes ter- en mosselboulevard in Yerseke een zandkunstwerk op een plaat in de Ooster- schelde. Melita Lanting Yerseke Kijk op de site bij /video ■«SPI Strandkunstenaar Tim Hoekstra maakt een kunstwerk op een droogge vallen zandplaat midden in de Oosterschelde. foto sebastiaan van der jagt Sophie (l) en Margo Theenaart in hun giftshop annex beautysalon IederMooi in Goes. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50