Game-personage Reynolds in vrolijke Truman Show-variant 14 Het bestaan van de gevierde cineast Thomas Vinterberg nam recent een gruwelijke wending met de dood van zijn 19-jarige dochter. Het leidde tot een diep persoonlijke en bitterzoete film: het Oscarwinnende DRUK. ,,Ik overwoog zelfs te stoppen met leven.'' Nu in de bios The Suicide Squad Minari The Green Knight FILMNIEUWS Depp krijgt prijs voor zijn oeuvre PARODIE Giselle-film komt uit bij Netflix Eeuwige goedzak Guy (Ryan Rey nolds op z'n Ryan Reynoldst) schrikt niet meer zo van een groep gewa pende overvallers die de bank waar hij werkt, komt binnenvallen. Het gebeurt namelijk elke dag opnieuw en precies op dezelfde manier. Rou- tine, daar draait zijn dagelijkse leven om. Het is gedaan met alle herhalin gen zodra hij valt voor een mysteri euze dame (Jodie Comer uit Killing Eve), die luistert naar de naam Molo- tov Girl. Guy wordt zich langzaam bewust van zijn ware, letterlijk ge programmeerde, identiteit als bijfi guur in een populaire videogame. Moderne klassiekers als The Matrix, The Truman Show en zelfs The Lego Movie worden hier samengekneed tot een quasi nieuwe film vol grap- pige vondsten (let vooral op Chan- ning Tatum in een geinige bijrol) en visuele energie. Maar mocht Free Guy zich willen meten met die eerder ge noemde titels, dan mist het de filoso fische inslag van The Matrix, de emo tie van The Truman Show en de zelf spot van The Lego Movie. -G.T. Free Guy donderdag 12 augustus 2021 ACTIEKOMEDIE De nieuwe versie van Suicide Squad uit 2016 is de fijnste 'superhelden'- surprise in lange tijd. Regisseur James Gunn bewees met The Guar dians of the Galaxy al dat je een hoop ongein op de kijker kan afvuren en hem toch affectie kan laten voelen voor een wandelende haai met de stem van Sylvester Stallone. DRAMA Een Zuid-Koreaans gezin verhuist naar Arkansas. Het integratieproces gaat met horten en stoten, en dat ligt niet alleen aan de wat bekrompen be woners. Zo'n verhaal kan leiden tot sentimentele tranentrekkerij, maar deze deels autobiografische vertelling is daarvoor te authentiek en te teder. AVONTUUR, FANTASY Een 'vergeten vertelling' over koning Arthurs roekeloze neefje sir Gawain, vol klassieke thema's als bewijsdrang en hoogmoed. Visueel is de film om je vingers bij af te likken, maar het is ook een dun en nogal humorloos, over twee uur uitgesmeerd, sprookje. Ei genzinnigheid alleen is niet genoeg. Beluister op de site van deze krant de podcast Movie- Insiders waarin film redacteur Gudo Tien- hooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemdste klas siekers en het laatste filmnieuws. AWARD Johnny Depp ontvangt de Do- nostia Award bij het internatio nale filmfestival van San Sebas tian, voor zijn gehele oeuvre. Het filmfestival moet zich ervan bewust zijn dat het toekennen van de prijs aan Depp de nodige kritiek zal uitlok ken: er vinden rechtszaken plaats over een vermeende mis handeling. De film Disen chanted, het vervolg op de in 2007 versche nen sprookjes parodie Enchan ted, komt vol gend jaar uit bij streamingdienst Disney+. Naast Amy Adams (prinses Giselle) keren acteurs Patrick Demp- sey, Susan Sa- randon, James Marsden en Idina Menzel terug in het langverwachte vervolg. DRUK viert het leven ACTIEKOMEDIE Regie: Shawn Levy. Hoofdrollen: Ryan Reynolds, Jodie Comer en Taika Waititi. Ryan Reynolds in Free Guy als bankemployee Guy die een bij figuur in een videogame blijkt te zijn. FOTO 20TH CENTURY STUDIOS <o E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42