Nishant Jagernath verlaat Goes Weer winst De Kok en Verschuure O O) CD 214 zeezwemmers het water in voor race langs de Vlissingse kust ZEELAND 13 Stroming blijkt een zeer geduchte tegenstander bij de tweede succesvolle tocht dit jaar van Zwemmen Langs Walcheren. v/d Lijke Tolhoek ITF Seniors Vlissingen De Westerschelde oogde gisteren zeer rustig. Maar wie dacht dat de deelne mers aan de Vlissingse Zeezwemrace een makkie hadden, zaten mis. Het lastige was wat je niet direct zag: de harde stroming. ,,Het is afgaand wa ter", zei Jan Willen Siewe, de voorzit ter van Zwemmen langs Walcheren. ,,Ik denk dat de snelheid 2 a 2,5 knoop is. Dus zo'n 4 a 5 km/u. Als je daar eerst tegenin moet zwemmen Van de 214 starters, die vanaf het Badstrand koers zetten naar het keer punt bij De Gevangentoren, kwamen er een paar niet weg. Hoe ze ook spar telden, ze slaagden er niet in een snel heid te ontwikkelen waarmee ze ook daadwerkelijk vooruit gingen. Na zo'n tien minuten gaven ze er de brui en peddelden ze een stukje met de stroom mee. Dat ging wel. De geoefende mannen en vrouwen sloegen zich er wel doorheen en wa ren ook zo weer terug op het Bad strand. Klaas van Beek, de nummer één, legde de 1,85 kilometer af in 23.22 minuten. ,,Voor in die stroom tegen heb ik een trucje", zei de 33-jarige in woner van IJmuiden geheimzinnig. ,,Nee echt, als je eenmaal weet hoe het moet, gaat het een stuk makkelijker. Het langere stuk met stroom mee ging het natuurlijk razendsnel. Dat had ik het beste door bij de boei. Voor ik het -*S: r* r in de gaten had, zat ik er al een paar meter voorbij." Snelste vrouw Ook Manon Kloosterman uit Kapelle, met 26.53 minuten de snelste vrouw, merkte hoe sterk de stroming was. ,,Kort na de start werd ik compleet weggemaaid door de sterke mannen om me heen. Ik kwam gewoon niet weg in al dat gedrang. Toen ben ik paar gestopt, ben ik wat dichter langs de kant gaan zwemmen en kwam ik toch nog goed naar de boei. Terug, met de stroom mee, ging het echt heel hard. Ik was veel eerder bij de tweede boei dan verwacht." Alle races van Zwemmen langs Walcheren - dit was de tweede die doorging - zijn zeer populair. Bij mannen en vrouwen, jonge en oude sporters, breedgeschouderden en dunne, lange latten. Kloosterman weet dat er deze zomer ook maar wei nig openwaterwedstrijden zijn. ,,Er is dus niet zo veel anders." Vanwege co rona durven namelijk veel gemeentes het nog niet aan een vergunning er voor af te geven. In Zeeland zijn ze re latief soepel. Fanatiekelingen komen zelfs vanuit Limburg en Noord-Hol land naar de Zeeuwse kust. Elke woensdag ,,Elke woensdag kom ik vanuit IJmui- den naar hier", vertelde Van Beek. ,,Dan maak ik er een dagje uit van. Ik gebruik het zwemmen om fit te blij ven en ik vind het gezellig met al die openwaterzwemmers bij elkaar. Van daag was het maar voor 23 minuten, ja. Ik heb het er graag voor over. Maar volgende week is langer hè. Dan zwemmen we bijna 8 kilometer." Jagernath - deze zomer overgekomen van Halsteren - hakte dinsdag de knoop i door. „Sinds een paar maanden A heb ik een nieuwe baan in Rotter dam. Ik ontdekte dat het niet altijd haal baar is om op tijd te zijn bij trainingen. Ik heb mezelf en de situatie onderschat. Het was geen makkelijke beslissing, maar het spelletje moet wel leuk blij- ven." Geregeld had hij slechts tien minuten de tijd om thuis te eten, voordat hij weer richting Goes vertrok. „Daardoor raakte ik mijn enthousiasme kwijt. Ik voelde me op één of andere manier niet op mijn plek." De oud-jeugdspeler van RBC Roosendaal en NAC Breda wilde voorkomen dat de tank over drie maanden volledig leeg zou zijn. ,,Ik heb jongens zien stoppen, omdat ze het plezier in voetbal verloren. Dat is iets wat ik niet wil. In mijn omgeving sta ik bekend als iemand die van het spelletje houdt. Ik moet aan mezelf en aan de lange termijn denken." Vervanger Voor trainer Kevin Hollander kwam het besluit van Jagernath als een verrassing. ,,Het had niks te maken met zijn inval beurt van afgelopen zaterdag tegen ASWH (eindstand: 1-1, red). Zijn over stap naar Goes en gewijzigde werkom standigheden hadden impact op zijn mentale gesteldheid. Dat heeft hij on derschat." De oefenmeester had de middenvel der graag bij zijn selectie gehouden. ,,Zijn kwaliteiten staan buiten kijf. Hij heeft alles wat een middenvelder moet hebben. Ook als persoon ligt hij fantas tisch in de groep." In de komende weken zal duidelijk worden of Goes een vervanger gaat ha len. De sluiting van de overschrijvings termijn maakt de zoektocht niet een voudig. ,,Dan kom je al snel uit bij een speler van het VVCS-team (bestaande uit werkloze voetballers, red). Ik weet niet of dit haalbaar is." GROEDE Na de winst in de Zo- merloop vorige week in Nieuw- vliet, was Martijn de Kok dins dag in Groede opnieuw de snel ste loper over een parkeoers van 9,9 kilometer. Hij hield Davy Prevo uit Utrecht achter zich, terwijl Arnoud Rijk naar de derde plek snelde. Bij de vrou wen greep Monique Ver- schuure eveneens haar tweede zege. Nadat ze de afgelopen twee weken genoegen moest nemen met een tweede plek achter Leonie Ton, was Ver- schuure nu 13 seconden sneller. donderdag 12 augustus 2021 GO 12 Wielrenner Nick van der Lijke sprintte gisteren naar de 12de plek in de tweede etappe van de Ronde van De nemarken. Tim van Dijke uit Colijnsplaat kwam als 53ste over de finish. De Deen Mads Petersen won de etappe. Wielrenner Antwan Tol hoek uit Yer- seke werd gis teren 108ste in de derde etappe van de Ronde van Polen. De rit werd gewon nen door de Colombiaan Gaviria. De openings dag van het ITF Seniors tennis toernooi in Middelburg le verde drie Zeeuwse zeges op in de 'jong ste' categorie (mannen 30+). Die kwamen op naam van Stijn Sprinkhuizen, Bram de Nijs en Jasper Smit. Niet iedereen heeft een truqe voor tegen de stroom in Roeland van Vliet SSfcjTjS*.. -TjL Deelnemers aan de zeezwemtocht in het water voor de kust van Vlissingen. foto dirk jan gjeltema Iza Castillo uit Hoogvliet wekte grote verbazing. Hoewel hij pas 10 jaar is, kwam hij bij de Vlissingse Zeezwemrace als zevende uit het water. Met zijn tijd van 24.52 minu ten zat hij nog geen anderhalve mi nuut achter de nummer één. ,,Ik train veel", was zijn verklaring. ,,Vijf tot zeven keer per week." Kijk op de site bij /video voor beelden van de zeezwemtocht in Vlissingen Nishant Jagernath (23) heeft zijn contract bij derdedivisionist Goes laten ontbinden. De middenvelder keert hoogstwaarschijnlijk terug bij zondag-hoofdklasser Halsteren. ,,Het heeft niets met de club of de groep te maken", benadrukt de Noord-Brabander. Len Wolters Goes O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41