8 A Ichelle van de Velde Quote van de week 'Ik wil gewoon laten zien OPINIE IN DE KRANT BRIEF VAN DE DAG Ichelle Misschien heeft moeder Miranda dat in beweging gezet om een boek te schrij ven over het dramatische verlies van haar dochter Ichelle (7 augustus). Dat haar kan helpen om het verlies en ver driet te verlichten. En vooral, heel altru ïstisch, haar ervaringen als leidraad en troost voor lotgenoten te delen. Dat je, met hulp van vrijwilligers, voorzichtig weer uit het donker een deur naar het licht opent. Dat uiteindelijk na een lange nacht het ochtendgloren weer aan breekt. Wens Miranda en haar stichting 4Ichelle veel licht en hoop bij de voor beeldige hulp en de geplande acties. Uiteindelijk kwam ik er achter dat ik op mijn mobiel via instellingen bij Safari alle cookies moest toestaan Het is blijkbaar normaal dat jonge land genoten elkaar te lijf gaanonder invloed van drugs en alcohol en vervolgens hun straf willen ontlopen Dat voetbal wedstrijden mogen doorgaan, maar festivals niet is totaal de plank weer mis slaan Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. BRIEVEN CoronaCheck-app Zelf heb ik ook wekenlang ge probeerd de QR-code (7 augus tus) op mijn mobiel te krijgen. Alle helpdesks die ik raadpleegde kwamen ook niet tot een oplossing. Uiteindelijk kwam ik er achter dat ik op mijn mobiel via instellingen bij Safari alle cookies moest toestaan. Dit gedaan en in een paar stappen had ik de QR-code! Misschien een tip voor anderen! Wilna Noordenbos, Kamperland Nederland Waar een klein land groot in kan zijn. Op de Olympische Spelen presteren Nederlandse atleten bijna buitenaards. In het buiten land scoren we ook behoorlijk. Het is blijkbaar normaal dat jonge landgenoten elkaar te lijf gaan onder invloed van drugs en alcohol en vervolgens hun straf willen ontlopen (7 augustus). Hier te lande rijzen de inciden ten de pan uit waarbij gestoken of geschoten wordt. Er vallen vrijwel dagelijks doden of zwaargewonden. De politiek be looft al jaren meer blauw op straat. Helaas, daar is geen geld voor. Net als bij de zorg waar het water tot de lippen staat. Geld naar Europa moet kunnen, de bevolking stemde in 2005 tegen, maar de politiek (lees grote be drijven) was voor. Ik blijf dit een mooi land vinden, maar er moet dringend iets veranderen. Haringvlietbrug Smalle banen op de Haringvliet brug (6 augustus) zijn inderdaad een oplossing, maar wel de nachtmerrie voor de vrachtwa genchauffeur, die de hele rij strook nodig heeft. Altijd komen er lieden die het nodig vinden om toch in te gaan halen. Bij de geringste fout van een van die twee gaat het mis. De inhalende neemt bewust het risico de chauffeur rijdt met zweet in de handen als hij in de spiegel weer zo iemand ziet komen. Alleen een inhaalverbod of een gedegen handhaving van de maximumsnelheid kan succes hebben om de overlast zo veel mogelijk te beperken. Ik ben een oud-vrachtwagenchauffeur die uit ervaring spreekt. N. van der Wekken, Brouwershaven Festivals In de krant van 6 augustus stond het onbegrip beschreven dat ar tiesten hebben nu vele festivals gecanceld zijn. De regering maakt bij deze pandemie fout na fout, blijkt maar weer. Tevens mag ik concluderen dat zij met twee maten meet. Dat voetbal wedstrijden mogen doorgaan, maar festivals niet is totaal de plank weer mis slaan. Supporters zingen ook, schreeuwen en vlie gen elkaar om de nek. Dus ik snap heel goed dat de artiesten die momenteel hun inkomsten in rook zien opgaan zich bela zerd voelen, terwijl supporters in stadions uit hun dak kunnen gaan. Deze maatregel is dan ook onbegrijpelijk krom! Speeltuin Ware woorden in de column van Wendy Wagenmakers over de treurige aanblik van speeltuin de Oude Stad (27 juli). Het aanzien wordt per dag erger dan dat jij hebt beschreven. Grote vraag is, waar is de draagkracht van Vlis- singen, waar is de toekomstvisie waar continu over gesproken wordt. Huizen worden uit de grond gestampt, allerlei projec ten die enorm veel geld kosten worden in en voor Vlissingen ge regeld, maar voor onze jonge binnenstadbewoners, die straks onze stad bevolken worden geen stalen spijkers geslagen zoals men vroeger op het Scheldeter- rein deed. Hoe zuur is het voor de groep mensen die al tijden probeert om de speeltuin weer open te krijgen, maar zeker voor alle kinderen die zeker in de bin nenstad weinig speelruimte hebben. Dus roep ik, net als an deren B en W op, laat zien dat Vlissingen het wel kan regelen! Wij hebben geen grasmaaier, maar komen graag helpen om de speeltuin weer speelbaar te ma ken! Jacobskruiskruid (3) Zoals altijd in de natuur is sprake van een cyclus. Plant wordt be stoven door vlinder. Zaad volgt. Plant ontwikkelt zich. Vlinder snoept en be stuift. Vlinder legt eitjes. Rupsen komen uit. Rupsen eten van plant. Rupsen verpoppen zich. Weer vlinders. Wanneer er veel rupsen zijn eten ze planten kaal en is de cyclus voor een jaar verstoord. Men (ik heb als gids dit meermalen ge zien) treft veel kale planten aan, het volgende jaar is het Jacobs kruiskruid ver te zoeken. Kees Baan, Middelburg Contant geld Weg met contant geld (24 juli). Het begrip privaat geld is ver warrend. Van belang is, wie de wettige eigenaar is van geld. Contant geld is nu nog het enige wettige betaalmiddel en is je eigen geld voor onder de ma tras. Je 'eigen' geld op een bank rekening bij een commerciële bank is eigendom van die bank en wordt privaat geld genoemd. Privaat geld is geen wettig be taalmiddel en is wettelijk geen eigendom van de klanten van een bank. De eigen digitale privé bankre kening is niet meer als de boek houding van de schuld van een bank aan een rekeninghouder. Commerciële banken bepalen via hun voorwaarden hoe de di gitale schuld wordt uitbetaald of wordt omgezet in contant geld als wettig betaalmiddel. De roep van commerciële banken 'weg met contant geld' heeft grote ge volgen. Zonder contant geld wordt al het geld van hun klanten digitaal en zo automa tisch eigendom van deze com merciële banken. H. Steehouwer, Middelburg Klimaatrapport Het klimaatpanel (9 augustus) weet te vertellen dat de opwar ming de schuld van de mens is. Kan het klimaatpanel mij vertel len hoe het komt dat de tempe ratuur rond de jaren 500 op Groenland zo hoog was dat er graan verbouwd werd? En kun nen zij mij ook vertellen waarom daar, op Groenland, de tempera tuur gezakt is? Heeft Groenland toen ook CO2 bespaard? Of was dat gewoon een willekeurige kli maatverandering? Jan Duin, Burgh-Haamstede HASSAN en zeggen: iets wat moeilijk is, is moeilijk, maar het kan wél. Wij kunnen meer dan we denken' FOTO JACKLYN CORNELISSE Deze krant wil een podium zijn voor opi nies in en over Zeeland. Personen en or ganisaties die in een betoog van maxi maal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet ge garandeerd. Daarom is het goed de con touren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. 'Als alles duister is, ontsteek dan een lich tend vuur dat nooit meer dooft'. (Lied van Taizé). Wim Sanderse, Grijpskerke -Wilna Noordenbos, Kamperland donderdag 12 augustus 2021 GO -A. de Waele, Koewacht -Els Bierens Keeris, Kortgene - Hardloopster Sifan Hassan over haar prestaties tijdens de Oympische Spelen A. de Waele, Koewacht A CoronaCheck-app foto ROB ENGELAAR Els Bierens Keeris, Kortgene - A Haringvlietbrug foto anp M. van Geffen, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36