23 Arne Slot wuift wolk van optimisme bij Feyenoord nog weg Letsch twijfelt nog over wie Openda moet vervangen Ladies Tour kan doorgaan WIELRENNEN De Simac Ladies Tour gaat onder de huidige coronamaatregelen door van 24 tot en met 29 augustus. De rittenkoers met etappes in Gelderland, Overijssel en Limburg maakt deel uit van de UCI Women's WorldTour. Er zijn wel extra maatregelen ge nomen. Zo zijn de meeste locaties van de start en fi nish verplaatst naar plek ken die van nature al min der publiek trekken. Toe schouwers zijn daar alleen toegestaan in een vak voor maximaal 750 personen met ticket en QR-code. Zeges Keizer en Meppelink BEACHVOLLEYBAL Sanne Keizer (foto en Madelein Meppelink zijn het EK in Wenen begonnen met twee overwinningen. De Euro pees kampioenen van 2018 versloegen het Oosten rijkse duo Friedl/Pfeffer met 21-18 en 21-13 en het Duitse koppel Bieneck/ Schneider met 21-18, 14-21 en 15-11. Marleen van Iersel en Pleun Ypma boekten eveneens twee overwinnin gen, tegen Lehtonen/Ahti- ainen uit Finland (11-21, 21 19, 15-10) en de Poolsen Ceynowa/Gruszczynska (21-9, 21/18). De mannen spelen vandaag in Wenen. Gallopin bij ploeg Mollema WIELRENNEN Tony Gallo- pin verruilt aan het eind van het seizoen AG2R Citroën voor Trek-Segafredo. De 33-jarige Fransman wordt daar ploeggenoot van Bauke Mollema. Gallopin reed in 2012 en 2013 al voor de voorloper van de Amerikaanse ploeg, die toen nog RadioShack-Leo- pard heette. Hij staat voor zijn vijftiende seizoen als prof en vierde al ritzeges in de Tour de France en de Vuelta. Gallopin droeg in de Ronde van Frankrijk ook de gele trui. ,,Het is heel fijn dat Trek-Segafredo in mij gelooft'', zegt Gallopin. ,,Ik heb twee jaar veel pech gehad. Eerst wil ik mijn beste niveau halen. En dan wil ik strijden voor zeges.'' Met de 0-3 zege in Zwitserland nog vers in het geheugen, lijkt de return van vanavond tegen FC Luzern een formaliteit voor Feyenoord. Intussen tempert coach Arne Slot het optimisme dat de Kuip is ingeslopen. ,,We doen ook nog genoeg nïet goed.'' Er vallen natuurlijk allerlei bespie gelingen te bedenken om aan te ge ven hoe je er als club voor staat. Weinig trainers die hun tactische vinger zo minutieus op de zere plek kunnen leggen als Arne Slot bij Feyenoord. Maar soms zegt één piepklein zinnetje duizend malen meer. Vooral als zo'n zinnetje wordt uitgesproken door Tyrell Ma lacia, de ontwapenende linksback die spreekt vanuit zijn Rotterdamse hart. ,,Ik ben een jongen die altijd lacht'', zegt de linksback vooraf gaand aan de Europese return tegen FC Luzern. ,,En als het goed gaat, zoals nu, dan lach ik nog iets vaker. Dit is een heerlijke situatie.'' Niet één speler die het humeur in de Kuip treffender belichaamt dan Malacia. Confronteer de verdediger, een van de uitblinkers de laatste weken, met zijn goede spel en hij antwoordt dat hij ervan geniet om lekker op te stomen op de flank. Be gin over Luzern en hij zegt 'heel veel zin te hebben' in een mooi Eu ropees avondje. En wanneer ter sprake komt dat hij op het lijstje van Ajax zou staan, wuift hij dat gege ven vriendelijk van de hand. ,,Ik heb hier niet voor niets bijgete kend, toch?'' Zomerslaap Mochten er mensen zijn die na de deerniswekkende tweestrijd met FC Drita in zomerslaap zijn gegaan en nu pas wakker worden, dan zul len ze het vermoedelijk nauwelijks geloven. En toch is het zo: na de prima optredens in Zwitserland (0 3) en tegen Atlético Madrid (2-1 oe fenzege) is in de Kuip een wolk van optimisme ontstaan. Zelfs Slot heeft 'm voorbij zien komen. ,,We mogen zeker tevreden zijn over de wedstrijden tegen Atlético en Luzern en daarnaast zie ik dat mijn elftal in fysiek opzicht heel veel stappen maakt'', erkent de trai- ner dan ook. ,,Alleen heb ik in die wedstrijden eveneens genoeg mo menten gezien waarin we het met goed deden. Neem dat moment voorafgaand aan onze 0-1 in Zwit serland, toen Luzern op de counter een grote kans op de openingstref fer had. Het zou daarom ridicuul zijn om nu, twee weken na een slecht optreden tegen Drita, tegen standers te gaan onderschatten.'' VITESSE Ridicuul om twee weken na een slecht optreden tegen Drita tegenstanders te onderschatten De Belgische aanvaller kreeg vorige week in het thuisduel (2-2) rood vanwege natrappen. Letsch noemde gisteren vier spelers als mogelijke vervanger: Julian von Moos, Oussama Dar- falou, Thomas Buitink en Hilary Gong. Op basis van de prestaties in de voorbereiding zou Darfalou de meest logische vervanger zijn. ,,Ik heb wel een idee, maar ik ben er nog niet helemaal uit", sprak Letsch. ,,Ik wil de laatste training afwachten." Oussama Tannane, die in het huidige 5-3-2-systeem ook we- leens in de spits speelde, is van wege fysieke klachten thuisge bleven. Hoe groot dat gemis is? ,,Ik houd er niet van om te praten over spelers die er niet zijn", zei Letsch. ,,Ik ben ervan overtuigd dat het team sterk genoeg is." Slot wil er maar mee zeggen: het kan en moet nog heel veel beter bij Feyenoord. Hij verlangt van zijn spelers dat ze dat vanavond, wan neer hij normaal gesproken zijn 'vaste' basiselftal het veld op stuurt tegen FC Luzern, laten zien. En de daaropvolgende wedstrijden al net zo. ,,Als we alles doen wat we moe ten doen, zijn we voor elke ploeg een lastige tegenstander'', vindt Slot. ,,Doen we dat niet, zoals tegen FC Drita, kunnen we ook zomaar zes, zeven kansen tegen krijgen. Die grilligheid moet er echt uit.'' Pas over enige tijd, stelt Slot daarom, is het moment rijp om met een concrete doelstelling naar bui ten te komen. Pas dan weet hij, denkt hij, waar zijn elftal echt staat. Al was het maar omdat de coach, die vanavond tegen de Zwitsers nog niet de beschikking heeft over de in 'Europa' niet-speelgerechtigde Fre- drik Aursnes, nog altijd hoopt op extra versterking van zijn krappe selectie en bijvoorbeeld Ridgeciano Haps of Leroy Fer mogelijk nog ziet vertrekken. ,,Laten we rustig kijken wat er de komende weken ge beurt'', besluit Slot. ,,Dan zien we daarna wel wat we dit seizoen mo gen verwachten.'' donderdag 12 augustus 2021 GO Grilligheid eruit, dan verder kijken Dennis van Bergen Rotterdam -Arne Slot DUBLIN Thomas Letsch is er nog niet uit wie vanavond tegen Dundalk FC naast Nikolai Baden Frederiksen in de spits staat. De trainer van Vitesse moet voor de return in de derde voorronde van de Conference Lerague een vervanger vinden voor de geschorste Loïs Openda. Vermoedelijke opstelling: Schubert; Man- hoef, Doekhi, Bazoer, Hajek, Wittek; Tron- stad, Gboho, Bero; Darfalou, Frederiksen. Dundalk - Vitesse begint vanavond om 21.00 uur en is te zien op RTL 7. Vermoedelijke opstelling: Bijlow; Pedersen, Trauner, Senesi, Malacia; Toornstra, Kökgü, Til; Jahanbakhsh, Linssen, Sinisterra. I Feyenoord - FC Luzern begint vanavond om 20.00 uur en is te zien op ESPN en het open kanaal van FOX. Tyrell Malacia (r) zoekt oud-teamgenoot Jordy Wehrmann op in het eerste duel met Luzern. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23