Van der Vaart na vertrek Hyballa met neus in de boter II weer kansen op de titel 21 jongeren meer de superster volgen dan de club De bedoeling was dat Rafael van der Vaart (38) bij zijn eerste trai- nersklus ook even als brandweer man zou fungeren. FC Esbjerg staat namelijk al weken in brand vanwege de gespannen relatie tus sen hoofdtrainer Hyballa en de spelersgroep. Het vertrouwen in de gepassioneerde oud-trainer van nEc en NAC, die zijn spelers 'dik' en 'dom' genoemd zou heb ben, werd door de selectie opge zegd in een brandbrief. Met steun van de eigenaar en hulp van Van der Vaart, werd ge tracht de kemphanen op één lijn te krijgen. Gisteren volgde alsnog de verwachte ontploffing, toen de geëmotioneerde Duitser de eer aan zichzelf hield. We hebben het twee weken geprobeerd. Maar je zag dat hij z'n ding niet kon doen Daar gingen meerdere gesprek ken met Van der Vaart aan vooraf. ,,Een week geleden heb ik Peter voor het eerst gesproken", stelt de oud-speler van Ajax, Real Madrid en Spurs. Hij werd natuurlijk zwart gemaakt. Soms heb je dat het niet klikt. Dat was hier ook het geval. Zijn aanpak werkte niet bij deze spelersgroep. Dat vind ik heel jammer. Ik hoop dat hij snel een nieuwe club vindt. Ik vind zijn passie en kijk op voetbal ge weldig. Ik denk ook dat onze com binatie perfect was geweest. We hebben het twee weken gepro beerd. Maar als je in zijn ogen keek, zag je dat hij z'n ding niet kon doen. Hij moet het van zijn passie hebben. En dan 21 spelers die zo'n brief sturen. Dat was het hem ook niet waard. En dat snap ik." Wie denkt dat nog ongediplo meerde Van der Vaart daardoor meteen - al dan niet tijdelijk - op eigen benen komt te staan, heeft het mis. ,,Ik ken mezelf en ik over schat mezelf zeker niet. Ik ben hier om tussen de trainer en spelers in te staan en dat wat er bij voetbal komt kijken, over te brengen. Ik ga op het veld staan en daar kijken of dit wat voor mij is. Ik ben heel leergierig. Ik kan denk ik goed met mensen overweg, maar als trainer is dat toch anders. Dat wil ik on dervinden. Als assistent ga ik ook proberen de sfeer terug te bren gen. Verder heb ik een vrije rol. Ik voel met net een nummer tien", vervolgt hij met een lachje. In die jeugd van Esbjerg loopt zijn 15-jarige zoon Damian. Of hij junior naar een officieel debuut zal loodsen? ,,Dat heb ik wel eens gedagdroomd, maar ook naar Da- mian kijk ik kritisch. Daar mag wel een tandje bij.'' duidelijk voor welk publiek het programma wordt gemaakt. Het woord 'modern' komt om de haver klap terug. Messi is de allergrootste 'legend of the modern game', klinkt het. Hij voegt magie toe aan 'het moderne voetbal' en met hem erbij is PSG nu het beste team uit 'de moderne historie'. Clublied En dat is een tijd waarin de sterren nadrukkelijker worden aanbeden dan de clubs. Dat de menigte bui ten veel meer fan is van Messi dan van Paris Saint-Germain, blijkt wel als één van de presentatoren een poging doet om de menigte het clublied O Ville Lumière te laten zin gen. Niemand lijkt het te kennen, dus houdt iedereen het maar ge woon bij 'Messi! Messi! Messi!' Het is voor het veranderende voetbalpubliek ook altijd makkelijk geweest om Messi te aanbidden. De kleine Argentijn is onfeilbaar. Hij oogt bescheiden en is binnen de lij nen geniaal. Geen ouder zal zijn kind ooit afraden Messi als idool te kiezen. Nu die Messi speler van PSG is, gaat al die sympathie automa tisch ook uit naar die club. Een club die tot voor kort toch vooral te boek stond als poenerig, hautain en heb zuchtig. Dat sentiment lijkt met de komst van Messi met 180 graden te draaien. Eén moment tijdens de presenta tie van de wereldster illustreert dat feilloos, als clubpresident Nasser Al-Khelaifi een vraag krijgt over Fi nancial Fair Play. Hij is zó blij met de vraag dat hij de journaliste er voor bedankt. Hij heeft zich er na melijk op voorbereid. Al-Khelaifi benadrukt dat PSG zich het jaarsa- laris van 40 miljoen euro voor Messi gemakkelijk kan veroorloven en gaat alweer snel over naar het onderwerp waarover hij de rest van de persconferentie al praat: winnen. De Qatarees wil met PSG alles win nen. Nu hij Messi heeft, is dat rea listischer dan ooit. Messi zelf benadrukt nogmaals zijn verdriet om het verlaten van FC Barcelona. Maar ach, lang getwijfeld om naar Parijs te komen heeft hij nou ook weer niet. Met Neymar, Angel Di Maria, Leandro Paredes en trainer Mauricio Pochettino heeft hij er al een aantal vrienden rond lopen. Samen met hen presteren, is waar hij nu vooral naar uitkijkt. Met PSG hoopt hij in elk geval zijn vijfde Champions League te pakken. En dat hoopt een groot deel van Frank rijk nu met hem mee. In elk geval de jongeren. Maar met het vastleggen van Jack Grealish voor een recordbedrag van 118 miljoen euro maakte die club een belangrijk statement. En de grootste klapper moet nog volgen. Als de Citizens hun zin krijgen, komt spits Harry Kane voor het sluiten van de transfermarkt over van Tottenham Hotspur, zondag meteen de eerste tegenstander van City. De goalgetter geldt als vervan ger voor Sergio Agüero, die van- a Met het aantrekken van Grealish voor 118 miljoen euro maakte Manchester City een belangrijk statement wege zijn blessuregevoeligheid naar Barcelona mocht vertrekken. Een blik op de selectie van Man chester City geeft aan, waarom de Engelse wedkantoren de ploeg tip pen als kampioen. Elke positie is dubbel bezet met topspelers, onder wie Nathan Aké. De international moet hopen op speeltijd als ande ren rust krijgen in een seizoen waarin de club eindelijk de Cham pions League wil winnen. Die ging dit jaar weer verloren in de finale tegen Chelsea. In afwachting van de afronding van de transfer van Romelu Lukaku maakt ook Chelsea zich op voor een serieuze gooi naar de titel. De Bel gische aanvalsleider, nu nog in dienst van Internazionale, moet het laatste puzzelstuk vormen van een renovatie die begon met de komst van Hakim Ziyech. De ex-speler van Ajax moet zich na een lastig de buutjaar snel gaan waarmaken om niet uit beeld te geraken. Datzelfde gaat op voor Donny van de Beek bij Manchester United. De middenvelder kreeg van trainer Ole Gunnar Solskjaer amper speel tijd. Een individueel trainingspro gramma, afgewerkt tijdens zijn va kantie in Nederland, biedt hem enig houvast. Zijn aanzienlijk aan gesterkte lichaam kwam hem op complimenten te staan van de staf en oud-speler Rio Ferdinand. Maar met een ongewijzigd middenveld en de komst van Jadon Sancho wordt het opnieuw dringen. donderdag 12 augustus 2021 Rafael van der Vaart valt met de neus in de boter bij FC Esbjerg. Nog voor zijn trainers loopbaan goed en wel is be gonnen, zag hij gisteren de om streden hoofdcoach Peter Hy balla vertrekken. Dat doet de oud-international pijn, al blijft zijn functie onveranderd. ,,Ik heb een vrije rol. Ik voel me weer een nummer tien." Johan Inan Esbjerg - Van der Vaart over Hyballa Rafael van der Vaart blijft as sistent bij Esbjerg. foto anp Virgil van Dijk ruimt weer als vanouds op in de defensie van Liver pool. Inigo Martinez van Athletic Bilbao is kansloos. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21