van Egmond Met Van Dijk ziet Liverpool Feyenoord Hysterische presentatie in Parijs laat zien hoe 20 De hysterische presentatie van Lionel Messi in Parijs heeft één ding duidelijk gemaakt: in het moderne voetbal zijn het de sterren die aanbeden worden, veel meer dan de clubs. En dus wordt het hautaine PSG plotseling sympathiek. Kort Nadal blijft last houden Rafael Nadal (foto) heeft zich wegens een slepende voetblessure afgemeld voor het masterstoernooi van Toronto. De 35-jarige Spanjaard deed dat kort voordat hij zijn par tij in de tweede ronde zou spelen. ,,Ik keer nu terug naar Mallorca en moet een manier vinden om beter te worden. Met deze pijn lukt het me niet om met plezier te tennis sen'', verklaarde Nadal, die zich meteen ook afmeldde voor het toernooi in Cincinnati van volgende week. Lindeman naar Vuelta Bert-Jan Lindeman start zaterdag met Team Qhubeka in de Ronde van Spanje. De 32-ja- rige renner doet voor de vijfde keer mee aan de Vuelta. In 2015 wist hij in het shirt van LottoNL-Jumbo een rit te winnen. De Itali aan Fabio Aru en de Colombiaan Sergio He- nao zijn de kopmannen bij Qhubeka. Selectie Van Gaal al vrijdag Bondscoach Louis van Gaal (foto) maakt al morgenmiddag zijn voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende in terlands tegen Noorwegen (1 september), Montenegro (4 september) en Turkije (7 september) bekend. Van Gaal zou aanvanke lijk zondagavond met zijn voorlopige selec tie komen. Hij geeft op vrijdag 27 augustus zijn definitieve keurkorps vrij. De UEFA maakte gisteren bekend dat bij het duel in Noorwegen geen Oranje-fans welkom zijn. Vak voor niet-ingeënte fans De Belgische voetbalclub Cercle Brugge opent komend weekeinde voor de wedstrijd tegen Anderlecht een speciaal tribunevak voor seizoenkaarthouders die nog niet (vol ledig) zijn ingeënt tegen corona, niet kun nen aantonen dat ze hersteld zijn van Co- vid-19 of niet tijdig een PCR- of antigeentest hebben kunnen ondergaan. Charleroi en Zulte Waregem hebben besloten hetzelfde te doen, Oostende en Kortrijk volgen een week later. Quote van de dag 'Ik ben ook maar een mens en heb een keer vakantie nodig' VAR ,,Lionel Messi in de Ligue 1, Lionel Messi namens PSG in de Champi ons League, c'est tip top!", zegt een jong meisje. Helemaal vooraan, staat ze. Al urenlang te wachten op de komst van de Argentijnse ster. Net als veel van haar leeftijdsgeno ten. Want de voorste colonne van de duizenden Paris Saint-Germain- fans die naar het Parc des Princes zijn gekomen voor de presentatie van de wereldster, bestaat vrijwel volledig uit tieners. Waarschijnlijk hebben ze Messi allemaal al regelmatig in een PSG- shirt gezien. Op hun PlayStations, in hun ultimate team van het popu laire computerspel FIFA. Messi heeft ze er vast al ontelbaar veel Champions League-trofeeën be zorgd. En nu gaat dat in de echte wereld ook gebeuren, weten ze sinds en- kele dagen allemaal zeker. Messi gaat de Champions League naar Frankrijk brengen, naar Parijs. Het zorgt voor gekte rondom PSG, in de stad Parijs, in het land. Een aanste kelijke hysterie, die het velen een voudig maakt om erin meegesleurd te worden. Het blijkt in aanloop naar de en tree van Messi, als PSG TV vanuit het stadion voorbeschouwt op zijn presentatie. Wat de presentatoren en hun gasten daar bespreken, wordt op groot scherm uitgezon den voor de supporters buiten. En Omar da Fonseca steelt de show. De Argentijn, al decennialang inwoner van Frankrijk, speelde zelf ooit een seizoen bij Paris Saint-Germain en is nu commentator voor het Franse BeIN Sports. Als een klein kind gaat Da Fon- seca uit zijn dak, zingt hij Messi uit volle borst toe, de menigte buiten het Parc des Princes meeslepend. In die voorbeschouwing wordt ook fMjm Lionel Messi in de Ligue 1, namens PSG in de Champions League, c'est tip top Een loepzuivere pass over ruim veertig meter, precies in de voeten van Mohamed Salah. Virgil van Dijk liet afgelopen zondag in het oefenduel met Athletic Bilbao (1-1) vrijwel meteen na de aftrap zien wat Liverpool tijdens zijn afwezig heid miste. Na een revalidatie van ruim driehonderd dagen na een ge scheurde kruisband gaf hij aan de vooravond van de start van de Pre mier League een waarschuwing aan de concurrentie. Volledig wedstrijdfit oogde de aanvoerder van het Nederlands elf tal niet. In sprintduels hield hij zich zichtbaar in, alsof de verdediger niet helemaal durfde te vertrouwen op zijn lichaam. Op souplesse, in de tweede versnelling, maakte hij tij dens zijn rentree in de basis niette min 72 minuten lang indruk. Dat Van Dijk niets aan sprongkracht had ingeboet, gaf wellicht het meest hoopvolle teken. Zijn knie lijkt klaar voor de jacht op de lands titel. Gezien zijn belang voor Liver- pool lijkt het onwaarschijnlijk dat trainer Jürgen Klopp hem zondag bij Norwich City meteen in het diepe gooit. Tijdens de voorberei ding experimenteerde de Duitser met Joël Matip en zomeraankoop Ibrahima Konaté, overgekomen van RB Leipzig, in het hart van de de fensie. Met Van Dijk neemt de tech nische staf geen overbodig risico. Over de transfer van Georginio Wijnaldum naar Paris Saint-Ger main maakt Klopp zich niet druk. Misschien komt Renato Sanches over van Lille, maar ook zonder de Portugees gelooft hij in de titel. Liverpool ziet, met Van Dijk als motor, intern voldoende oplossin gen om Manchester City af te stop pen. donderdag 12 augustus 2021 GO TENNIS WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL —Olympisch tennis kampioen Alexander Zverev doet in november niet mee aan de Davis Cup. s Feyenoord heeft 15 fans een stadion verbod opge legd na bedrei gingen van be stuursleden en andere betrok kenen bij de plannen voor een nieuw sta dion. De sup porters zoch ten hen thuis op en maakten daar stennis. Denemarken J Dylan Groene- wegen is in de tweede rit van de Ronde van Denemarken derde gewor den, achter Mads Peder- sen en Gia- como Nizzolo. Groenewegen behield wel de leiderstrui. De VAR heeft vorig seizoen in de eredivisie 98 keer inge grepen. 85 keer leverde dat de juiste beslissing op, zegt KNVB- scheidsrech- tersbaas Dick van Egmond Messi maakt ook PSG aaibaar Marijn Abbenhuijs Parijs Gekte rond Lionel Messi (rechts) in Parijs. Veel voorna melijk jeugdige fans kwamen hun nieuwe superheld bij zijn presentatie toejuichen. foto afp - jonge fan bij presentatie Messi o a 0) Met een vrijwel herstelde Virgil van Dijk begint Liverpool na een moeizaam verlopen seizoen als voornaamste uitdager van kam pioen Manchester City aan de Premier League, die morgen avond aftrapt met Brentford - Arsenal. Geert Langendorff Liverpool

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20