Hysterische presentatie in Parijs De Chinese olifanten Angst voor 'niet-beheersbare toename' aanvragen Afghanen Walcheren Messi: magie in het moderne voetbal zijn na tocht van 1700 kilometer weer bijna thuis In het Zeeuws-Vlaamse gehucht Turkeye is een echte bushalte, maar die wordt niet of nauwelijks gebruikt. Als er een keer per dag iemand uit- of instapt, is het veel, zeggen de bewoners. En toch mag de bushalte voor 2024 niet weg. »zeeland 2 - Het ministerie vreest dat als ook andere groepen worden toegelaten, 'er een niet-beheersbare toename' volgt in het aantal aanvragen, aldus een woordvoerder van Defensie. ,,Het gaat immers om een zeer om vangrijke groep, gezien de vele in ternationale militaire (en politie-) missies in Afghanistan en vele mi litaire locaties waar coalitielanden, waaronder Nederland, werkzaam waren.'' Defensie beroept zich erop dat elke aanvraag van een Afghaanse medewerker individueel wordt be oordeeld. ,,Daarbij wordt onder scheid gemaakt tussen tolken en andere medewerkers. Hoewel het altijd een individuele beoordeling blijft, is het kabinet terughoudend in het honoreren van verzoeken van niet-tolken, zoals beveiligers, logistiek ondersteuners of mede werkers van ngo's'', aldus het mi- nisterie. Met de reactie gaat het de partement voorbij aan de alarm kreet van bewakers die afgelopen maandag bij de ambassade in de Af- Elk coalitieland hanteert eigen richtlijnen en maakt eigen afwegingen ghaanse hoofdstad Kaboel een op roep deden om ook hun levens te redden. Zij krijgen daarbij steun van veteranen en belangenbeharti gers in Nederland. Op de vraag waarom Nederland veel minder ruimhartig is dan andere landen, luidt het antwoord dat 'elk coalitie- land hierbij eigen richtlijnen han teert en eigen afwegingen maakt'. ,,Dit geldt ook voor Nederland'', al dus Defensie. Het departement erkent dat er haast is geboden met de evacuatie. ,,De verslechterende veiligheids situatie onderstreept het belang om de tolken en hun gezinnen, van wie is ingestemd met hun komst naar Nederland, zo spoedig mogelijk over te brengen.'' Volgens critici verloopt de evacu- atie veel te traag, en is de procedure te bureaucratisch. Defensie ver weert zich met de constatering dat 'er dagelijks nieuwe aanvragen worden ingediend'. ,,Deze aanvragen worden in hoog tempo beoordeeld, maar de aanvra gers kunnen pas naar Nederland worden overgebracht nadat er in stemming is over hun komst'', zegt een woordvoerder. Volgens hem krijgen tolken en hun gezinnen na de instemming zo snel mogelijk visa verstrekt. ,,We zetten ons maximaal in om te be zien wat mogelijk is'', aldus het de partement. P13 Turkeye Kabinet: alleen tolken welkom Het kabinet blijft terughoudend met de evacuatie van voormalig lokaal personeel in Afghanistan. In beginsel komen alleen tolken in aanmerking voor repatriëring, omdat zij gevaar lopen te wor den vermoord door de taliban, aldus Defensie. Hans van Zon Den Haag —Ministerie van Defensie »P4 EN ZEELAND 10 Aangenaam zomerweer, weinig wind NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 555530 donderdag 12 augustus 2021 24°C 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1