16 ECONOMIE ABN Amro Ahold Delhaize JDE Peet's Just Eat Takeaway Cao-lonen stijgen door krapte op arbeidsmarkt Optimisme over economisch herstel en de toenemende tekorten aan personeel begin nen door te sijpelen in de loonafspraken tussen werkgevers en werknemers. Volgens voorlopige cijfers van werkgeversorganisatie AWVN liggen de contractlonen die in juli zijn overeengekomen, 2,3 procent boven die van juli 2020. Dat is de hoogste maandelijkse stijging dit jaar. Volgens een woordvoerder van de AWVN betekent dit dat de eerder in gezette opwaartse beweging in de cao-lonen doorzet. Dat heeft te maken met sectorale krapte op de arbeidsmarkt. Volgens de AWVN-cijfers zijn de cao-lonen tot dusver met 1,9 procent gestegen dit jaar. Omzet Ahold Delhaize opnieuw omhoog Supermarktconcern Ahold Delhaize heeft de omzet in het afgelopen kwartaal op nieuw kunnen opvoeren. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en bol.com verraste zichzelf daarmee, omdat het tweede kwartaal van 2020 het begin van de coronacrisis vormde in Europa en VS. ,,We dachten niet dat we daartegenop konden'', aldus topman Frans Muller. Online beste dingen zijn inmiddels goed voor ongeveer een tiende van de totale omzet van 18,6 mil jard euro. Ondanks de toenemende aanwe zigheid van Amazon op de Nederlandse markt, wist bol.com zijn marktaandeel de afgelopen periode te vergoten. Heropening horeca stuit groei maaltijdbezorger niet De heropening van veel restaurants en cafés heeft niet gezorgd voor een afname van de bestellingen bij Deliveroo. De maaltijdbe zorger maakte in de eerste helft van 2021 op nieuw een forse groei door. Naar eigen zeg gen was de toename veel sterker dan ver wacht. Het bedrijf schrijft wel rode cijfers, doordat het moet blijven investeren om de concurrentie van andere maaltijdbezorgers het hoofd te kunnen bieden. Stella groeide dankzij een uitgekiende marketingstrategie in tien jaar uit tot een van de grootste e-bikefabrikanten in Nederland, met een omzet van ruim 100 miljoen euro. In Nederland loopt het bedrijf nu tegen zijn grenzen aan, zegt oprichter en directeur Daan van Renselaar. De montagehal van Stella bevindt pal achter de showroom in Nunspeet. Het concept van de fiet- senfabrikant - directe verkoop aan de consument - kan niet beter ver beeld worden. Door de traditio nele fietsenzaak over te slaan en het geld dat dat oplevert, te inves teren in langlopende intensieve mediacampagnes is Stella uitge groeid tot een serieuze speler. ,,Het is stuivertje wisselen met Gazelle wie de meeste e-bikes in Nederland verkoopt. Wij hebben 17 tot 20 procent van de e-bike- markt'', zegt directeur Daan van Renselaar (33). Tien jaar geleden verkocht hij met zakenpartner Wilco van de Kamp zijn eerste fietsen vanuit de schuur van zijn ouders. ,,Grijze fietsen met voorwielmotor. We geloofden in het concept van het naar de consument toe gaan. We komen langs voor de testritten, de levering, het onderhoud.'' Twee- honderd bestelbussen van Stella rijden nu door het land om de fiet sen te bezorgen en te onderhou den. De schuur werd een fabriekshal en het tweemansbedrijf groeide STELLATIEN JAAR donderdag 12 augustus 2021 Beleggers kon den de resulta ten waarderen. Het supermarkt concern is de sterkste stijger bij de hoofdbe drijven op het Damrak. UK Het moederbe drijf van Douwe Egberts zakte nadat analisten het advies had den verlaagd. 4,1% E-bikeproducent slaat vleugels uit naar buitenland WERKGEVERSORGANISATIE SUPERMARKTCONCERN DELIVEROO De maaltijdbe zorger daalde na de voorzichtige prognose bij branchegenoot Deliveroo. Ton Voermans Nunspeet Voltooide fietsen staan klaar om het land in te worden gebracht. De assemblagehal en showroom van Stella in Nunspeet.-foto's marlies WESSELS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16