ek Zeeuwse coureur wijzigt zijn plannen na de Spelen ZEELAND 11 De Middelburgse mountainbiker vindt zijn schema te druk worden en verschijnt komend weekeinde daarom niet aan de start in Servië. Tijdens de Spelen van Tokio besefte Vader dat hij soms andere keuzes moet maken. ,,Dit laat zien dat ik er ook gelijk wat mee doe.'' Zege tigt Vader. „Daarom vond ik het ook niet zo erg dat ik twee dagen na mijn olympische race al terug was in Ne derland. Want het seizoen gaat ge woon door, je moet gefocust blijven..." ,,Nou, na Tokio ben ik wel een paar dagen thuis geweest in Middelburg. Het voelde toen gek dat het na acht jaar voorbereiding allemaal voorbij was. Eigenlijk hebben we die periode nog niet goed afgesloten. Voor mezelf vond ik dat niet zo erg, maar wel voor alle mensen die me gesteund hebben. Misschien moeten we het na het sei zoen nog maar eens vieren met z'n al len. Nu zit ik weer in Sittard en don derdag ga ik door naar Livigno." Ik heb mezelf niet aan mijn eigen planning gehouden en maakte keuzes die niet altijd goed uitpakten ,,Ja, toch wel. Ik ging voor de medail les. En als je ziet dat het niet lukt, wil je een plek in de top 5 of top 8. Dan heb je tenminste nog een olympisch diploma. Met een plaats in de top 10 kan ik nog net tevreden zijn. Met een lagere notering écht niet. MMr ik heb na thuiskomst in Middelburg wel heel mooie reacties gehad. Ik heb van veel mensen gehoord dat ik aan een gave sport doe en ze hadden niet verwacht dat we bij mountainbiken zulke ge vaarlijke dingen moesten doen." ,,Zeker! Teamgenoten die er in Rio al bij waren, konden wel een vergelij king maken. Daar zaten ze in het Olympisch Dorp, terwijl we in Tokio een eigen hotel hadden. Maar ik kon wel voelen dat het er bij de Spelen to taal anders aan toe gaat dan bij andere MTB-wedstrijden. Je wordt anders behandeld en de Japanners hadden de Spelen echt overgeörganiseerd. Voor elke functie hadden ze wel vijf men sen..." ,,Héél strikt. Maar ja, dat is ook wel goed. Je moet niet met een besmet ting komen te zitten in je ploeg. Overal moesten we mondkapjes op en we aten in het hotel met handschoen tjes aan. En we mochten het hotel niet verlaten, behalve voor trainingen en de wedstrijd. En als we in de omge ving gingen fietsen, dan moesten we van tevoren de route opgeven en kre gen we een Japanse gids mee, die dan oplette dat we nergens zouden stop pen." ,,In de race zelf heb ik niet zo veel fout gedaan. Ik had een klein schuivertje in de tweede ronde, maar dat hoort bij mountainbiken. Maar in de aanloop naar Tokio heb ik sommige dingen niet helemaal goed aangepakt. Ik heb mezelf niet aan mijn eigen planning gehouden en maakte keuzes die niet altijd goed uitpakten. Soms dacht ik dat ik meer aankon dan eigenlijk het geval was. Dan reed ik een extra wed strijdje, maakte ik een extra reis er gens heen of nam ik toch nog wat tijd voor wat mediadingetjes... Dat ik nu het EK oversla, geeft aan dat ik er ook gelijk wat mee doe." China Mountainbiker Milan Vader heeft zich afgemeld voor het EK, dat ko mend weekeinde in Servië wordt ge houden. De 25-jarige Middelburger, die twee weken geleden knap tiende werd bij zijn debuut op de Olympi sche Spelen, vindt zijn schema te druk worden. ,,In de afgelopen periode heb ik te veel reisdagen en te weinig trainingsmo- menten gehad", geeft hij aan. de komende maand ben ik ook weer veel onder weg. Door het EK te schrappen, kan ik weer iets meer tijd nemen om te trai nen. Dat is ook écht nodig. Het is één van de lessen die ik heb geleerd in To kio." Het mountainbikeseizoen is maar kort: van begin mei tot eind septem ber. Vader is constant onderweg en leeft vanuit zijn koffer. ,,Door mijn sport kom ik wel op veel plekken in de wereld en dat is mooi", zegt hij. ,,Maar ik houd niet echt van die reisdagen en zeker niet als je in heel andere tijdzo nes terecht komt en met jetlags te ma ken krijgt. Ik ben al naar Tokio ge weest en straks komt er ook nog een A wereldbekerwedstrijd in de Ver 1 enigde Staten aan. Wil ik iets van S.' mijn tweede seizoenshelft maken, dan moet ik nu even de rust pakken om goed te kunnen trainen. Als ik niet naar Servië hoef, scheelt dat ten minste één reis." De Walchenaar, twee jaar geleden derde op het EK, gaat nu langer trai nen in het Italiaanse Livigno en daarmee zit hij gelijk al dicht bij de plek waar eind deze maand het WK wordt gehouden; Val di Sole. En daarna moet hij zich in vorm proberen te houden voor de World Cup in Zwitser land, het NK in Sittard en de reis naar Amerika. „Het is allemaal best veel", beves- woensdag 11 augustus 2021 GO 17 Amazone Re- nate Provoost (17) uit Dom burg komt van 25 tot en met 29 augustus uit op het jeugd- EK mennen. Samen met haar paard Quibus doet ze mee bij de Young Drivers. 21 Wielrenner Tim van Dijke (zelf 45ste) hielp zijn Jumbo-Visma- ploeggenoot Dylan Groene- wegen gisteren aan de zege in de eerste etappe van de Ronde van De nemarken. Nick van der Lijke, een andere Zeeuw, werd 29ste. Milan Vader op weg naar zijn tiende plek tijdens de Olympische Spelen van Tokio. foto belga De Spelen betekenden heel veel voor je. Heb je daar nu eigenlijk wel bij stil kunnen staan? - Milan Vader In Tokio zei je te balen van je tiende plaats. Doe je dat nog steeds? Je zat in Izu, ruim 100 kilometer van Tokio. Had je wel een gevoel dat je aan de Spelen meedeed? Hoe was het coronaprotocol? Na je tiende plek zei je bij de NOS al meteen dat je huiswerk had te doen voor de periode richting Parijs, waar de Spelen in 2024 zijn. Wat is dat dan? Roeland van Vliet Sittard Milan Vader na zijn optreden in Tokio. r FOTO COR vos Gérard de Nooijer gaat weer als trainer aan de slag in China. Hij gaat bij Zhengzhou de onder 19 trainen. Het wordt zijn tweede Chi nese avontuur. Afgelopen sei zoen was hij nog assistent bij Sparta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43