Met caravan is alles even als vanouds 7 W--: Derk (9) en Sofie (6) uit Middelburg wonen vrijwel permanent bij hun moeder. Maar als het mooi weer is, haalt vader Jesse de Vries (42) zijn caravan van stal voor een weekend aan het Veerse Meer. ,,En dan is alles even als vanouds." Jesse: ,,Ik heb al een paar jaar een boot liggen in de Oostwatering in Veere: de BadaBing. Watersport vereniging Arne laat haar leden hier voor een schappelijk tarief overnachten op het haventer rein. Vorig jaar hebben we de tent eens opgezet. Maar dat was iets te warm in de zon en iets te krap in de regen. Dus zo ontstond het idee om op zoek te gaan naar een caravan. Ik heb hem dit voorjaar gekocht en we noemen hem de BadaBoom." Sofie: ,,Ik vind het wel leuk dat papa een caravan heeft. Nu kunnen we gezellig spelletjes spelen. Schaken kan ik een beetje, of vier-op-een-rij, dat is mijn lievelingsspelletje." Jesse: ,,Sinds mijn ex en ik gescheiden zijn, wonen we niet meer bij elkaar. Ik zie de kinderen wel re gelmatig, maar dankzij de caravan hebben we echt weer een eigen plekje samen. Dat is heel fijn. Zo is het een beetje onze surrogaatwoning ge worden." Derk: ,,Ja, en dan kunnen we ook eens wat stoer dere dingen doen dan bij mama thuis. Dan zit ik bijvoorbeeld op een band achter de boot en dan gaat papa heel hard varen, zodat ik over het water stuiter." Sofie: ,,Ik moet eerst nog mijn zwemdiploma A halen voor ik dat kan doen." Jesse: ,,We varen ook vaak naar een eilandje." Sofie: ,,Dat vind ik heel leuk. Daar kan ik wel in staan." Derk: ,,Ik ga vaak snorkelen. Soms zie ik vooral zand, maar soms zie ik levende krabben lopen." Sofie: ,,En vissen?" Derk: ,,Ja, vissen van misschien wel 30 centimeter groot. En heel veel kwallen." Jesse: ,,Mijn voornemen is om hier elke twee we ken een lang weekend te staan. Om de week heb ik namelijk de vrijdag vrij. Dus als het dan mooi weer is, rijd ik naar de loods waar die gestald staat en rol ik hem er uit." Derk: ,,Het duurt wel best lang voordat de caravan op staat. Dan moeten we de tafel opzetten buiten en een afdak maken voor de zon. En binnen heb ben we een tafel, die kan naar beneden en als je er dan een kussen op doet, kunnen wij erop slapen." Jesse: ,,Zodra de caravan staat, gaan we met de boot Sofie en haar moeder ophalen in Middel burg. Dat is hemelsbreed nog geen zeven kilome ter. En dan varen we samen terug naar de haven voor een gezellige borrel of om frietjes te eten." Jesse: ,,Dat ik een romantische materialist ben. Groots genieten van de kleine dingen. Ik wil ook aan de kinderen meegeven dat het leuk is om erop uit te trekken. Ik vind het een crime om op de bank te hangen met een iPad. Dat stompt af." Derk: ,,Dat vind jij, ja. Ik zit thuis wel eens op de iPad, hoor. Filmpjes kijken op YouTube, of Brawl Star spelen. Ik vind dat net zo leuk als varen." Jesse: ,,Het geeft mij in ieder geval een onbe grensd gevoel aan mogelijkheden. Je slaapt in je eigen bed, maar hebt continu wisselend uitzicht als je het raam uitkijkt. Later deze zomer willen we misschien nog naar Italië rijden. Dan lacht het geluk je toch toe?" woensdag 11 augustus 2021 GO Elodie Kint Veere Hoe kwam je op het idee om een caravan te kopen? Hoe vaak gaan jullie er met de caravan op uit? Wat zegt het over jou dat je zo'n investering doet? ▲Jesse de-Vries -met-zijn,, kinderen Derk- en Sofie -.op camping, Oostwatering in Veere. foiOjoHAnWDsRS&jdek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39