Middelburg ziet geen heil in drempels op deel Kaaienroute Carillonconcert zaterdag in heel Veere te beluisteren 5 UIT ZIJN JASJE GEGROEID NAAR ZICHTLOCATIE AAN HET BELLAMYPARK Een week na opening van het Vlissingse koffie- en theehuis Marcus in een vier keer zo groot pand, weet Youssef Bouziani al dat hij het juiste besluit nam. ,,Marcus zat aan de Oude Markt op een mooie plek, maar aan het Bellamypark weten nog meer mensen ons te vinden." ls beleidsambtenaar bij de gemeente Veere en voormalig gemeenteraadslid van ^^^^^«Vlissingen beschikte Bouziani bij opening eind 2017 al over een aardig netwerk aan ken nissen die weleens een bakje troost bij hem wilden komen drinken. In ruim 3,5 jaar bouwde hij vervolgens een behoorlijke faam op bij liefhebbers van een bijzondere koffie of een kop speci ale thee. ,,Marcus liep al best lek ker, maar ik merk nu dat ook toe risten de zaak als vanzelf weten te vinden, doordat we op een zicht- locatie aan het Bellamypark zijn gevestigd." Capaciteit Een ondernemer moet risico dur ven nemen om zijn zaak op de kaart te houden, weet Bouziani. Verhuizing naar een veel groter en duurder pand was 'een grote gok'. ,,Maar ik had geen keus. Het café aan de Oude Markt werd te klein. Als ik meer dan vier koppen koffie achter elkaar wilde zetten of met verschillende hapjes tegelijkertijd in de weer was, kwam ik capaciteit en ruimte tekort. 'Nee' verkopen, is het laatste wat je wilt. Als dat een klant vaker overkomt, zie je hem niet terug." Ten onder gaan aan eigen succes, was een schrikbeeld. En langzaam groter groeien, leek Bouziani ook niet de beste keuze. ,,Ondernemen is mijn passie. Om door te gaan met Marcus moest ik er vol voor gaan. Dus durven investeren in een nieuwe koffiemachine, terwijl de oude nog niet versleten is. De Victoria Arduino die nu in de keu ken staat, is nergens anders in Vlissingen te vinden. Het is een apparaat voor echte baristi. De kof- fiesmaken zijn precies naar wens in te stellen en het apparaat heeft een veel grotere capaciteit." Ondernemen is mijn passie, om door te gaan met Marcus moest ik er vol voor gaan Bij het uitzonderlijk uitgebreide assortiment aan koffie- en thee soorten serveert 'Marcus 2.0' nog meer gebakjes en lekkernijen dan voorheen. En de lunchkaart is flink uitgebreid. ,,Natuurlijk kun je gerechten met kip, garnalen of ei - een shakshouka om je vingers bij af te likken - krijgen. Maar we hebben ook veel veganistische ge rechten. Niet als modegril, maar omdat de Arabisch-Marokkaanse keuken veel plantaardige lekkere dingen biedt." Gunfactor 'Marcus' heeft voor Youssef geen speciale betekenis. De naam moest zijn koffie- en theehuis een stoer en toegankelijk imago geven. Maar voor veel klanten is Youssef 'Mar cus, de koning van de speciale kof fie en thee in Vlissingen'. Zelf be nadrukt Bouziani dat hij geen ko- ninkrijk zou hebben zonder een groot aantal mensen dat hem bij staat. ,,Voor de buitenwereld ben ik Marcus, maar ik doe het niet al leen. De gunfactor van klanten is belangrijk, maar dat geldt ook voor de huisbaas. Als ME Vastgoed niet stevig had willen investeren in een aantal voorzieningen in het pand had een verhuizing naar deze prachtige locatie er niet in gezeten. Zonder medewerkers kan ik het ook niet. En als mijn vrouw naast haar drukke baan niet voor de ad ministratie, de inkoop en de hele organisatie zorgt, loopt de boel vreselijk in de soep." Scheuren over de Kaai met snelhe den ver boven de dertig kilometer, een gevaarlijke oversteek voor voet gangers bij de Bellinkbrug en 'een rommelige shared space' zijn de grootste klachten van de LPM. De fractie wil weten wat de gemeente daaraan gaat doen. Op vragen van de LMP over die verkeersonveiligheid antwoordt het college van burgemeester en wethouders dat er, op basis van me tingen en ongevalscijfers, geen ver- keersremmende maatregelen wor den getroffen. Gemiddeld rijden er per etmaal 5500 voertuigen over dat stuk. Sinds 2014 waren er 12 onge vallen, twee snorfietsers raakten gewond. Schade aan panden Er komen dus geen zebrapaden of verkeersdrempels. 'De bewoners hebben bij de herinrichting van de Kaai zelf aangegeven geen drem pels te willen vanwege geluidsover last of trillingen die schade aan hun monumentale panden kunnen ver oorzaken', aldus de gemeente. Bovendien is de Kaai volgens het gemeentebestuur geen shared space, maar 'een traditioneel ingerichte 30 kilometer-straat. Alleen rijdend verkeer deelt een rijbaan,' aldus het college, dat overigens wel te hard rijdt, met name in de avonduren. Maar snelheden ver over de 100 ki lometer per uur, zoals LPM sugge reert, zijn niet gemeten. Middel burg wil wel opnieuw de politie at tenderen op hardrijders over de Kaai, schrijft het college aan de LPM. ,,Voor ons is de kous hiermee niet af", zegt LPM-raadslid Bram de Buck. VEERE Jan Bezuijen geeft ko mende zaterdagavond een concert op het Veerse stad huiscarillon. Hij is beiaardier in Goedereede en begint om 19.00 uur met muziek die tweehonderd jaar geleden werd geschreven door Matthias van den Gheyn. Het andere originele bei aardwerk is van Piet Broerse. Hij was in Veere beiaardier van 1953 tot 1980. Van den Gheyn en Broerse zijn twee beiaar diers die het instrument van Veere goed gekend hebben. De overige muziek van dit concert is door Jan Bezuijen zelf bewerkt en geschikt ge maakt om op een carillon te spelen. Het concert wordt af gesloten met Bohemiam Rhap sody van Queen. De muziek van de 47 klok ken is in het gehele stadje en op alle terrassen te horen. Maar in de luistertuin kan het publiek er in alle rust van ge nieten. De tuin is een half uur voor aanvang van het concert open. De toegang is gratis. Omstreeks 18.50 uur geeft de beiaardier in de tuin een korte toelichting bij het programma. Het laatste zomeravondcon cert is zaterdag 21 augustus. Als het nog niet al te druk is, serveert 'Marcus' (Youssef Bouziani) zijn met liefde gemaakte koffie en gebak zelf. foto lex de meester woensdag 11 augustus 2021 WA Koffiekoning Marcus naar groter pand René Hoonhorst Vlissingen -Youssef Bouziani De Middelburgse kaai tussen Koningsbrug en Beatrixbrug is onveilig, vindt Lokale Partij Mid delburg (LPM). Daarom wil de partij verkeersremmende maat regelen. Maar de gemeente ziet daar geen heil in. Annemarie Zevenbergen Middelburg V -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37