Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! 21 ZEELAND 3 Download de PZC app TRABI WOKlg is het weer meer zoals vanouds. Het verschil is dat iedereen bijvoor beeld in winkels, restaurants en bij het tanken mondkapjes op heeft. Ook houden mensen goed afstand. Inmiddels hoefje je niet meer digi taal aan te melden voor je Duits land in komt, toch zijn er weinig Nederlanders." Naar Frankrijk Guus de Bock logeert in de buurt van Perpignan bij de zus van zijn vrouw Annemiek. Vorige week zondag zijn ze vanuit Terneuzen in twee dagen naar de Franse stad ge reden. ,,Corona-app en gele boekje bij de hand." Behalve dat het over vol was op de snelweg kwamen ze geen gekkigheden tegen. ,,Nergens zijn we gecontroleerd." In het hotel waar ze overnachten was een mondmasker verplicht. ,,Maar er werd niet naar een vaccinatiebewijs gevraagd. Dat gebeurde ook niet in het restaurant verderop waar we lekker hebben gegeten." Eenmaal bij de zus van Anne- miek vieren ze lekker vakantie. ,,Nu is hier een coronapas verplicht. Maar in kleine cafés en koffieten- tjes vragen ze er niet naar. In gro tere restaurants wel. Maar zeurende klanten worden doorgelaten. Op ei gen risico." Inentingsbewijs Frits (66) en Janneke (66) Simons uit Tholen zijn net terug van een rondreis door Frankrijk. Ze zijn alle twee gevaccineerd. ,,We hadden de app geïnstalleerd, een gezond heidsverklaring bij ons en het gele boekje. Ook ons is nooit om een inentingsbewijs gevraagd. Niet op campings, niet in toeristentreintjes en niet bij evenementen. Wat dat betreft was het een vakantie als vanouds." Wel moet je in winkels een mondmasker op, zegt Frits. ,,In hele kleine straatjes bijvoorbeeld zie je dat iedereen zijn mondkapje op doet. Maar is er genoeg ruimte, draagt niemand een kapje." Vliegtuig Lisette Meulmeester (55) viert met haar man Peter (56) een wandelva kantie in Grieks-Macedonië en Epi- rus. ,,We zijn naar Thessaloniki ge vlogen en rijden twee weken van plek naar plek met een huurauto." Behalve in de wachtrij op het vlieg veld hebben ze hun corona-app met bewijs van inenting nog ner gens hoeven laten zien. ,,Bij de dou ane nam men genoegen met het vooraf ingevulde formulier." En tja, in Griekenland zelf is het vrij re laxed, vertelt Lisette. „Mondkapje op in de winkel, in de foyer van ho tels, maar dat wisten we van te vo ren. Wij zijn niet van het feesten. Als we wandelen komen we geen kip tegen. Dus zoveel risico lopen we niet." Eén prik Heel anders vergaat het Tonny Drabbe (59) uit Terneuzen. Hij heeft in april corona gehad en heeft dus aan één vaccinatie genoeg. Zeg- gen ze. Maar maak dat de grensbe wakers op Cyprus maar eens wijs. Samen met zijn vriendin Laura (55) vliegt Tonny in juli van Eindhoven naar Paphos. ,,We dach ten een appartement geboekt te hebben op het Griekse deel, maar Ook ons is nooit om een inentingsbewijs gevraagd het bleek het Turkse. Dom, want Turkije is geen lid van de EU. Dus toen we vanuit het Griekse naar het Turkse deel wilden, kwamen we wel langs de Griekse bewakers, maar niet langs de Turkse. Die ver wezen ons terug naar de Griekse voor een sneltest." Maar zelfs met die sneltest op zak wordt Tonny bij de Turkse grens opnieuw tegenge houden. ,,Het moest een pcr-test zijn. Daar had ik twee vaccinaties voor nodig. En ze begrepen niet waarom ik er maar één had. Een herstelbewijs is niet zichtbaar in de app en het is ook niet bijgeschreven in het gele boekje." Na heel veel gedoe, geduld, bel len met de GGD in Nederland, kan Tonny uiteindelijk een pcr-test la ten doen en een 'mooie vakantie' vieren op het Turkse deel. Ook de terugkeer levert zoveel gedoe op, dat Tonny thuis besluit een tweede vaccinatie aan te vragen. ,,Dat ging niet via de site en telefo nisch kostte het heel veel moeite. Maar ik heb hem nu. Gelukkig, want dan kan ik binnenkort naar de trouwerij van mijn dochter in Engeland." Nieuw inde PZC app woensdag 11 augustus 2021 kijkt amper naar vaccinatie M Guus en Anne- miek de Bock. Bart en Martine van den Heuvel met hun twee dochters in Berlijn. fotos privé Lisette Meulmeester en Peter. - Frits en Janneke Simons Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. Veere Licht bewolkt 9 Toon weer op jouw locatie tocatie toe en krijg een veet weerbericht (met oe erslag en wind) 20» 10* WZW 3 22» 15' NNO 2 Arnoud en Ilonka van Poepéle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35