Fiets Opnieuw streep door Delta Ride Hof spreekt man uit Zaamslag vrij van verkrachting meisje De Delta Ride for the Roses in 2017. archieffoto johan van der heijden 2 JAN VAN DAMME Column Er staat een fiets op onze stoep. Afgelopen zaterdag ochtend stond 'ie er. Op de standaard, pal tegen de rijweg aan. Die wordt wel opgehaald, dachten we. Een lekke band? Even ge checkt. Nee, er zit nog volop lucht voor en achter. Ah, de remkabel van de achterrem is los geschoten. Dat wil zeggen, niet los van de trommelrem, maar de bevestiging aan de buis die naar het achterwiel loopt is kapot waardoor de kabel in een lus naar beneden hangt en de trappers niet meer kunnen ronddraaien. nog. Dan ga je je afvragen. Een beetje eigenaar laat zijn tweewie- ler toch niet zomaar op een trot toir voor een woonhuis achter. Zonder briefje in de bus, zonder belletje of mailtje. Waarschijnlijk is de fietser te voet verder gegaan. Als hij - of zij, de fiets heeft een damesinstap - met de auto opge haald zou zijn, hadden ze de fiets ook in de achterbak kunnen mee nemen. staat in Brigdamme, op de Noord- weg bij Middelburg, nu veilig te gen onze gevel. We hebben het over een grijszwart gespoten Ga zelle. Niet het nieuwste model, maar zeker geen afgeragd ding. Af gezien van die losgeraakte remka- bel lijkt er weinig mis. Legio ge bruikerssporen, dat wel. In het za del zit een fikse scheur, als je er geen plastic zak over doet krijg je ongetwijfeld een natte kont. De snelbinders zijn uitgelubberd, van de reflector rest nog maar een klein stukje glas. Geen bel, geen voor- en achterlicht. Op het stuur zit een sticker: 'Het gebruik van kinderzitjes is niet toegestaan op deze aluminium stuurbocht'. Op het achterspatbord zit een plakker van Melse Tweewielers in Oost Souburg. dienst weigerde plompverloren op onze stoep zijn achtergelaten? Het slot is niet geforceerd. Bovendien, hij staat op slot. Zou een dief dat doen? Er staat nog steeds een fiets op onze stoep. Een beetje eigenaar laat zijn tweewieler toch niet zomaar achter? DE STELLING Vandaag: Vaccinatieplicht mag er nooit komen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE Kat met briefje: 'Mijn baas wil me niet meer' Wielrenner raakt zwaargewond VLISSINGEN Dode bergeenden op stranden De wielertoertocht vanuit Goes en Terneuzen, waarvan de opbrengst gaat naar KWF Kankerfonds, stond gepland op 10, 11 en 12 september. Dat was al maanden later dan nor maal. De organisatie liet begin juni nog weten dat het evenement 'de finitief door zou gaan. De inschrij ving ging op 1 juli van start. De te genvallende coronacijfers met de eraan gekoppelde maatregelen gooien nu alsnog roet in het eten. Vergunningen Volgens de organisatie zijn de vei ligheidseisen te hoog en de maatre gelen te groot om in een gemoede lijke sfeer de Ride te kunnen orga niseren. Bovendien is nog steeds onzeker of alle vergunningen ver leend zullen worden. De Ride, die jaarlijks vele duizen den deelnemers trekt, zou bestaan uit toertochten van 25, 50, 80 en 120 kilometer - op zaterdag vanuit Goes en zondag vanuit Terneuzen. Vrijdagavond stond een Ladies Ride vanuit Goes op het pro gramma, en zaterdag zou er voor het eerst een Kids Ride zijn in Ter- neuzen. Individueel Deelnemers die zich al hadden aan gemeld, zijn inmiddels ingelicht. De organisatie hoopt dat mensen de tocht toch gaan rijden, maar dan De organisatie vindt de veiligheidseisen te hoog om in een gemoedelijke sfeer de Ride te kunnen organiseren individueel of in kleine groepjes, op een zelf gekozen moment. Wie zich al aangemeld had, kan die aanmelding omzetten. Verder blijft aanmelden voor de 'indivi dual ride' mogelijk tot 1 oktober via deltaridefortheroses.nl. Dat De P., die niet meer in Zaamslag woont, haar door zijn overwicht dwong, vindt het gerechtshof niet bewezen. Twee jaar geleden vond de rechtbank in Middelburg nog wel dat er sprake was van dwang. De P., vader van inmiddels drie kinderen, bracht zijn jonge en kwetsbare schoonzus in een dusdanige positie dat zij onmogelijk nee kon zeggen tegen zijn lusten, vond de rechter toen. Die legde destijds drie jaar cel op, waarvan een halfjaar voorwaar delijk. Maar onder meer doordat het meisje zelf ook twijfelde of ze het wel of niet wilde en doordat hij haar 'nee' eigenlijk altijd respecteerde, concludeerde het hof dat De P. niet bewust de grens opzocht. Het meisje heeft gezegd dat ze 'heen en weer werd geslingerd tussen haar gevoelens; ze wilde het eigenlijk niet, maar kon ook niet zonder de vriendschap'. Relatie Het hof concludeert ook: ,,Uit de verklaringen en de appjes in het dossier rijst een beeld van een (lief desrelatie - hoe scheef ook - tussen de twee.'' Het begon allemaal in de zomer van 2014, toen De P. tijdelijk bij zijn schoonouders introk. Het begon met een zoen en eindigde in vier tot vijf keer per week seks. De zaak kwam aan het licht toen een fa milielid lucht kreeg van de relatie. woensdag 11 augustus 2021 Nu, vandaag, staat de fiets er Misschien is het uw fiets. Hij Zou hij gestolen zijn? En toen hij Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben bang voor stijging van de zeespiegel 1610 reacties MIDDELBURG Je treft een kat aan voor je deur, in benarde posi tie, en als je het dier helpt, zie je een wel heel treurig briefje. Het over kwam inwoners van Mid delburg onlangs, blijkt uit een Facebookpost van Stichting Dierenwelzijn Walcheren. „Mijn baas wil me niet meer", stond er op het briefje. De kat is een Scottish Fold, een zilvergrijze ras kat die in goede conditie lijkt te verkeren. Toen het dier gevonden werd, had het zichzelf enigszins in de problemen gewerkt: de kat zat met een van zijn voorpoten klem in het halsbandje. Toen de Mid delburgers het bandje lo smaakten, vonden ze het briefje. Het lijkt erop te duiden dat de kat ge dumpt is. De kat is niet gechipt, dus waar het dier van daan komt, is vooralsnog niet duidelijk. MIDDELBURG Een wielrenner is gister ochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding in Middelburg. Hij is met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Het ongeluk gebeurde rond 12.00 uur op de Hane- veltweg, die parallel loopt aan de N57 ten noord oosten van Middelburg. Een auto botste tegen de wielrenner, die zwaar ten val kwam. Op diverse stranden in de gemeenten Vlissin- gen en Veere worden sinds maandag grote aantallen dode bergeen den aangetroffen. Wat er met de dieren is ge beurd, is nog niet duide lijk. Volgens de ge meente Vlissingen zijn er op de stranden van Vlissingen en bij Rit- them inmiddels 140 dode vogels gevonden, en nog eens 60 op de stranden tussen Dis hoek en Westkapelle. Een aantal bergeenden is opgestuurd naar de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit voor nader onderzoek. De Delta Ride for the Roses gaat dit jaar opnieuw niet door. Al thans: niet in de gebruikelijke vorm op één dag. Deelnemers kunnen de tocht wel op een zelf gekozen tijdstip rijden. Martijn de Koning Goes/Terneuzen Het gerechtshof in Den Bosch heeft de 34-jarige P. de P. uit Zaamslag vrijgesproken van het meermaals verkrachten van zijn 15-jarige schoonzusje. In hoger beroep kreeg hij alleen nog zes maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk, omdat hij vanaf augustus 2014 ruim twee jaar seks met haar had. Pieter van Klinken Den Bosch WACHT HENK.! HIJ ©OOCHEl-T JE CNIbERSROEK OOK WEER TERUS/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2