II Van der Vaart helpt oude club 23 Komst Argentijnse superster naar Paris Saint-Germain rond Haase te sterk voor De Jong Groenewegen klopt Cavendish Operatie aan enkel Savadori Op zondag waren er eerste berich ten. De Heilige Messi zou komen. In mum van tijd verzamelden hon derden supporters van PSG zich op vliegveld Le Bourget. Daar zou het toestel van de voetballer landen. Ze gingen de aankomsthal binnen, klommen op hekken, uitkijkend naar de landingsbaan. Toen volgden uren vergeefs wachten. Maandag waren er nieuwe ge ruchten. Zijn komst was nu echt aanstaande. Bij het stadion van PSG, Parc des Princes, was het met een bal. Fans dromden bijeen. Er werd gezongen en gejoeld. Journa listen en camerateams namen posi tie in, satellietwagens werden al vast in stelling gebracht voor de in ternationale tv-zenders. Uren werd er gewacht en (alvast een beetje) gefeest. En opnieuw was het te vroeg. Pas gisteren was de kogel door de kerk. 'Het is zo ver!', kopte de populaire krant Le Parisien. 'De Argentijn komt naar Parijs', meldde 24-uurs nieuwszen der BFM. De zender zond live de beelden uit van Messi die zijn huis in Barcelona zou verlaten, om het vliegtuig naar Parijs te nemen. Frankrijk is compleet in de ban van de komst van Lionel Messi naar Paris Saint-Germain. Sinds de breuk met Barcelona raakt de Franse pers er niet over uitgepraat. De prestigieuze sportkrant L'Équipe meldde de afgelopen da- gen op haar website bijna per kwar tier elke snipper nieuws. Sportver slaggevers van televisie hielden het Spaanse huis van Messi nauwlet tend in de gaten. Elke beweging werd 'live' gemeld. Kranten en websites startten liveblogs met elke paar minuten geruchten en feiten. Vaccin tegen somberheid Al die aandacht is er niet voor niets. Messi biedt voor veel Fransen een beetje hoop en afleiding in corona- tijd. Voetbal als vaccin tegen som berheid. Maar er staat ook nogal wat op het spel: sportief, zakelijk én po litiek. De Argentijn moet het Pa- rijse elftal het laatste zetje geven naar internationale allure. Dat is de bedoeling van de emir van Qatar, Tamim ben Hamad Al Thani, eige naar van de club. De Franse competitie staat mon diaal niet hoog aangeschreven, dus de Champions League is hét doel wit. Van de emir, van PSG én van Messi. Al Thani is zelf een fervent voetballiefhebber. Met enige regel maat neemt hij zijn privé Boeing 747 om een wedstrijd te bezoeken. Maar PSG is óók een politiek en economisch uithangbord voor Qa tar. Aandacht voor PSG is aandacht voor Qatar. De aankoop van Messi is goede reclame voor de oliestaat. ,,Het land wil in de internationale politiek meetellen en de economie ontwikkelen'', vertelde onderzoek ster Carole Gomez in Le Monde. PSG verwerft de emir aanzien. Qatar wil in de internationale politiek meetellen. De emir verwerft aanzien met PSG Het is ook dankzij Qatar dat PSG zich Messi kan veroorloven, is de al gehele analyse in Frankrijk. De emir bulkt van het geld. De Parijse club is wellicht de enige Europese club met Manchester City (dat ei gendom is van het emiraat Abou Dhabi) dat zomaar tientallen mil joenen op tafel kan leggen. Vervol gens moet Messi ook weer wat op leveren. In omzet, reclame-inkom sten en merchandising. Voor Lionel Messi moet Parijs - ondanks de tranen bij zijn vertrek uit Barcelona - als een soort van thuiskomen voelen. Hij vindt bij PSG zijn persoonlijke vrienden Neymar en Angel di Maria. Neymar zelf postte gistermiddag een story op Instagram met beelden van hem en Messi, en daarbij de tekst 'Back Together' en twee hartjes. De Bra ziliaan heeft zijn zin gekregen. Sa men met Mbappé en zijn grote vriend gaat hij de meest gevreesde voorhoede ter wereld vormen. De Fransen zijn door het dolle heen. Lionel Messi tekent voor twee jaar bij Paris Saint- Germain. Vandaag wordt hij voorgesteld. Fijn voor het Franse voetbal, maar ook voor de emir van Qatar. ,,Ik woon nu al enkele jaren met mijn gezin in deze stad en voel me daardoor verbonden met Esbjerg", laat Van der Vaart weten op de web site van de club waar hij zijn loop- baan in het seizoen 2018-2019 af sloot na slechts zes wedstrijden te hebben gespeeld. Analist De afgelopen jaren was Van der Vaart vooral actief als voetbalanalist bij de NOS, waaronder tijdens het WK van 2018 en het EK van afgelo pen zomer. Nu zet de oud-interna tional dus zijn eerste stappen op trainersgebied. ,,Ik een echte voetbalfanaat", legt Van der Vaart zijn keuze voor deze stap uit. ,,Ik wil mijn ervaring ge- bruiken om de club naar een hoger niveau te tillen. Ik ben dankbaar voor de kans die ik heb gekregen van Esbjerg om hier binnen en bui ten het veld aan te werken." De 38-jarige Van der Vaart woont in Esbjerg omdat zijn vriendin Estavana Polman daar handbalt. Zijn zoon Damian voetbalt in de jeugd van Esbjerg. Hoofdtrainer Peter Hyballa lag de afgelopen we ken onder vuur bij de club. Enkele spelers eisten zelfs zijn ontslag om dat Hyballa hen 'fysiek en mentaal' zou hebben mishandeld. woensdag 11 augustus 2021 TENNIS Robin Haase heeft gisteren in de eerste ronde van het challengertoernooi in het Duitse Meerbusch in drie sets afgerekend met landgenoot Jesper de Jong. De ervaren Hagenaar (34) klopte de jonge Haar lemmer (21) met 6-3 6-7 6-4. Haase is inmiddels af gezakt naar plaats 226 op de wereldranglijst. De Jong staat negentien plaatsen hoger. Botic van de Zand- schulp bereikte ook de tweede ronde in Meer- busch. Hij versloeg de Do- menicaan Roberto Sudervi in drie sets: 3-6 6-4 7-6. WIELRENNEN Dylan Groe- newegen heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. De Nederlander van Jumbo-Visma was in de massasprint onder an deren Mark Cavendish ruimschoots de baas. De Brit van Deceuninck-Quick- Step had op de streep in Esbjerg ruim een fiets- lengte achterstand op de ongenaakbare Nederlan der. Giacomo Nizzolo werd derde. Met zijn ritzege pakt Groenewegen meteen de eerste leiderstrui. De Ronde van Denemarken duurt tot en met zaterdag. MOTORSPORT Motorcou reur Lorenzo Savadori is succesvol geopereerd aan een gebroken enkel. Zijn team Aprilia MotoGP meldt dat de 28-jarige Italiaan maandag in Parma een operatie heeft ondergaan en de Grote Prijs van Oos tenrijk komend weekend zal missen. Savadori was tijdens de Grote Prijs van Stiermarken afgelopen zondag met de Spanjaard Dani Pedrosa betrokken bij een zwaar ongeval, waarbij de motoren in brand vlo gen. Pedrosa liep zelf weg van de plaats van het inci dent, Savadori werd per brancard afgevoerd. ,,Sava- dori zal zo snel mogelijk te rugkeren om te racen", meldt zijn team. Frankrijk in de ban van Heilige Messi Frank Renout Parijs Lionel Messi juicht na zijn aank FOTO EPA st in Parijs de fans van zijn nieuw - Carole Gomez in Le Monde club Paris Saint-Germain toe. Van der Vaart bij een oefen wedstrijd van Ajax. foto pr o shots ESBJERG Rafael van der Vaart keert terug in het topvoetbal en gaat aan de slag als assistent trainer van het Deense Esbjerg fB. Hij wordt de rechterhand van hoofdcoach Peter Hyballa, eer der werkzaam bij NAC en NEC, en krijgt een rol als ambassa deur van de club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23