Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! II Activeer nu gratis PZC. NL/GO AL ALE RT Weinig doorstroming bij zwaargewichten in de top van het kickboksen 22 Badr Hari (36) aast op de wereldtitel en Glory legde Alistair Overeem (41) vast voor de zwaar gewichtdivisie. Zorgen zijn er over de opvolging van de gevestigde orde, met Rico Verhoeven aan de top. Natuurlijk, jong kickbokstalent is er genoeg, in allerlei gewichtsklassen van Glory. Maar voor het grote publiek spreken toch vooral de zwaargewich ten Rico Verhoeven (32) en Badr Hari aan. Onlangs strikte Glory de Neder landse vechtsportlegende Alistair Overeem, die de laatste jaren als MMA-vechter in de UFC uitkwam. Geruchten over de terugkeer van meer oudgedienden als Gökhan Saki (37) en Tyrone Spong (35) bij Glory doen al langer de ronde. De grote namen dragen de zwaarge wichtdivisie binnen de vechtsportor ganisatie. Ook Hari was blij met de te rugkeer van Overeem in het kickbok sen, al had hij geen voorkeur of hij lie ver aan The Reem gekoppeld zou wor den of aan Verhoeven in een eventueel volgend gevecht. ,,Dat is hetzelfde als tegen een kind in een snoepwinkel zeggen dat hij één ding mag kiezen dat hij lekker vindt", zei Hari maandag la chend op een persconferentie, voor uitblikkend op zijn gevecht op 4 sep tember, als hij na teleurstellende jaren opnieuw de ring in gaat. ,,Maar het is geweldig dat Alistair terug is. Hij heeft nog veel in zich en is op zijn manier een legende. Hij geeft de zwaarge wichtdivisie wat extra kleur", zei Hari over Overeem. Maar is het niet juist tijd voor wat vers bloed? ,,Het is mooi dat Alistair erbij is gekomen, maar ik ben er wel van overtuigd dat er meer geïnves teerd moet worden aan de onderkant", vindt ex-kickbokser Remy Bonjasky, drievoudig Ki-kampioen. ,,Dan zorg je ook voor nieuwe lichtingen. Alistair is een geweldenaar, maar die gaat ook geen vijfjaar meer mee. Hooguit twee. Investering ,,Ik weet dus ook niet of je er verstan dig aan doet om als Glory te investeren in bijvoorbeeld Spong of Saki, of meer van zulke jongens die genoemd wor den. Die namen wSren heel leuk, maar volgens mij kun je beter een meerja renplan opstellen met een stuk of tien jonge jongens. Ook die zullen het niet allemaal halen, maar je verdient dan wel je investering terug met degenen die het wél halen", vermoedt Bon- Het is te simpel om een paar oude kickboksers terug te halen jasky. ,,In andere gewichtsklassen gaat dat wel goed, maar bij de zwaar gewichten blijft dat een beetje achter. Het is te simpel om een paar oude kickboksers terug te halen en te denken dat je dan klaar bent." De Marokkaans-Nederlandse Tarik Khbabez (29) en de 26-jarige Levi Rigters zijn relatief jonge vechters die zich in de subtop van de zwaarge wichtdivisie hebben gemengd. Rig- ters heeft de ambitie om op zijn 28ste Verhoeven van de troon te stoten, al leed hij in januari zijn eerste neder laag bij Glory in de halve finale van het viermanstoernooi tegen Khbabez. Good guy De vraag is of namen als Rigters of Khbabez, of nog jongere aanstor mende zwaargewichten, de status van Verhoeven, Hari of Overeem kunnen bereiken. Bonjasky vindt dat vechters zichzelf moeten verkopen. ,,Kijk, ik was een good guy, net als Rico. Het werkt altijd om vechters neer te zetten als goed of slecht, fans willen namelijk altijd óf de slechte óf de goede neer zien gaan. Als je ertus senin zit, weten mensen ook niet echt wat ze ervan moeten vinden. Kijk naar Conor McGregor: je kunt hem haten of van hem houden, maar hij verkoopt zijn kaartjes wel. Net als Mike Tyson die een rol als klootzak aannam, terwijl Muhammad Ali juist weer de good guy was." Werk aan de winkel dus, voor Glory en voor de atleten. Al ziet Bonjasky nu al iemand rondlopen die de zwaarge- wichttitel in de toekomst van Verhoe ven kan overnemen. ,,Levi Rigters is een keurige jongen, spreekt zijn talen, is weldenkend en heeft bovenal heel veel talent. In hem zie ik een toekom stige kampioen." VRIENDEN LOTERIJ woensdag 11 augustus 2021 Tim Reedijk Rotterdam Zwaargewichten Badr Hari (links) en Rico Verhoeven trof fen elkaar meermaals in de ring. Wie zijn hun opvolgers? foto anp - Remy Bonjasky

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22