PSV kan zich gaan opmaken voor laatste examen 21 en koning onthaald op strand Scheveningen Alleen een Deense dramaserie in vier delen had PSV gisteravond nog ellende kunnen bezorgen op weg naar de laatste ontknoping richting de groepsfase van de Champions League. De eerste af levering van dat kwartet werd nooit voltooid en dus heeft PSV ook de tweede van drie schreden naar de groepsfase van de Cham pions League met succes afgelegd. PSV wil na een zomerse hink- stap-sprong over twee weken lan den in de meest begeerde loting- bak van de UEFA en wacht na twee makkies nu een taak waarbij de ploeg op voorhand niet direct de favoriet is. Benfica is de ko mende twee weken de tegenstan der die mede bepaalt of PSV zich bij de beste 32 teams van Europa mag scharen én een enorm pak bankbiljetten tegemoet kan zien. Gisteravond werd in Denemarken wel alvast vijf miljoen euro veilig gesteld, een extra premie die de verliezer van de Champions League-play offs krijgt naast plaatsing voor de groepsfase van de Europa League. Voor de grote jongens in Europa ligt minimaal zo'n 35 miljoen euro klaar en dat is nogal de moeite. Geld dat PSV aan het eind van de maand ook nog kan gebruiken als een aantal transfers kan worden afgerond. Gisteren werd duidelijk dat PSV een tweetal talentvolle jongeren (Fodé Fofana en Jeremy Antonisse) meerdere jaren gaat vastleggen, maar de club wil meer. Trainer Roger Schmidt houdt de druk er intern op en wil met een zo sterk mogelijke selec- tie het seizoen vervolgen. Direc teur voetbalzaken John de Jong heeft hetzelfde doel en tast in goed overleg met de coach alle po tentiële prooien af. Fit en heel De selectie van PSV heeft op dit moment heel andere dingen aan het hoofd en speelt zo'n beetje om de drie dagen een wedstrijd. Fit en heel blijven is dan soms belangrij ker dan elk duel tot de bodem gaan, waarmee de wat gezapige exercitie van gisteravond enigs zins verklaarbaar was. Aanvoerder Marco van Ginkel kreeg zoals ver wacht grotendeels rust, waardoor ruimte ontstond voor meer speel tijd voor Davy Pröpper. Hij maakte over het geheel geen slechte indruk, maar kon het duel in offensieve zin nooit naar zijn hand zetten. Van Ginkel viel in de slotfase nog wel in en zo kon Schmidt een van zijn andere ve dettes (Mario Götze) wat sparen. Bij PSV was er ook ruimte voor rechtsback Jordan Teze, die de voorkeur kreeg boven de Duitser Phillipp Mwene. Zeker na rust speelde hij een degelijke partij, waarin een paar keer opruimen voldoende was om onheil te voor komen. Keeper Joël Drommel moest nog een paar keer reddend optreden in een wedstrijd die PSV vorige week al had moeten afma ken. Bruma stelde vlak voor tijd met een prima actie de zege vei lig. gen." Rutte zegt zoveel mogelijk Nederlandse atleten te hebben ge volgd, soms ook 's nachts. „Onder mijn voorganger Jan-Peter Balke nende is het traditie geworden dat de minister-president belt met de winnaars. Dat vind ik heel gaaf, maar dan moet ik wel beslagen ten ijs komen." Het zilver van Nageeye sprong er voor hem uit. ,,Dat hij zijn vriend zo hielp, vond ik geweldig." En extra leuk voor Rutte: door de ongekende medailleoogst is Neder land nu het best presterende EU- land. Rutte: ,,Dat ga ik mijn mede premiers zeker inwrijven op de vol gende EU-top." Naar het paleis Na de ruim 2,5 uur durende huldi ging rijden de twee bussen met medaillewinnaars naar Paleis Noordeinde voor de huldiging door koning Willem-Alexander en ko ningin Maxima. ,,Het was ontzet tend bijzonder om de koning te ontmoeten", vertelt Lavreysen. Al is hij hard toe aan rust. ,,Maandag heb ik bij terugkomst mijn familie ont moet, maar ik ben nog niet thuis geweest. Ik ga straks mijn telefoon wegleggen en een tijd helemaal niets doen." Chef de mission Pieter van den Hoogenband is trots op de presta ties van zijn TeamNL. ,,Maar het mooiste vind ik dat heel Nederland zo heeft genoten en meegeleefd. Toen ik mijn auto parkeerde en hierheen wandelde, werd ik door allerlei mensen aangeklampt." Hij Ik ga dit mijn mede premiers zeker inwrijven op de volgende EU-top hoopt dat veel kinderen geïnspi reerd raken om nu ook te gaan spor ten. ,,Zo is het met mij ook gegaan toen ik in 1988 als 10-jarig jongetje naar de Spelen van Seoel keek." Van den Hoogenband, zelf drie voudig olympisch zwemkampioen (2000, 2004), genoot ook van de huldiging door koning Willem- Alexander. ,,De koning is altijd het geheime wapen van de Neder landse ploeg. Hij en koningin Maxima zijn enorme sportfans die alles zien. Normaal komt hij altijd kijken en bezoekt hij het olympisch dorp. Dat kon nu helaas door corona niet." Bij de huldiging van NOC*NSF, in Scheveningen, mogen ook de deelnemers die geen eremetaal wonnen aanhaken. In het knusse stadionnetje krijgen ze een flink applaus. Voor hen was er overigens geen busvervoer. En zo stond de verslaggever van deze krant ge woon naast Ranomi Kromowidjojo en haar vriend en openwater- zwemmer Ferry Weertman bij de ingang in de rij. Voor de derde keer zijn de helden van Tokio vandaag het middelpunt. Guus Meeuwis zingt Brabant voor zijn provinciegenoot Lavreysen, de hockeysters betreden als laatste het podium, maar Sifan Hassan steelt wederom de show. Ze houdt speci aal halt voor de tribune met twee honderd genodigden en toont haar medailles. Weer klikken de ca mera's en volgt een ovationeel ap plaus. woensdag 11 augustus 2021 al die helden FC Midtjylland PSV PSV legt volgende week het laatste examen af om dit sei zoen de tweede Nederlandse club in de groepsfase van de Champions League te worden. Gisteravond vervolgde PSV met een snelheidsbegrenzer de huidige Europese zomer- toer, maar won de ploeg wel in de slotfase (0-1). Rik Elfrink Herning I FC Midtjylland - PSV 1 0-1 90+3. Bruma Opstellingen Lössl Drommel Andersson Teze Cools Ramalho Nicolaisen Boscagli Paulinho Max Dyhr Sangaré 46. Isaksen Götze Dreyer 76. Van Ginkel Nwadike Pröpper 80. Fraulo 88. Mauro Junior Evander Madueke 83. Charles 64. Bruma Mabil Zahavi 72. Lind 88. Fofana Brumado Gakpo 80. Hansen 64. Vertessen Scheidsrechter: Turpin (Fra) Baanwielrenner Harrie Lavreysen toont zijn twee gouden plakken op het podium in Scheveningen. FOTO ANP - Mark Rutte over medailleoogst IMPORT &RAINPORT- EINDHOVfN Bruma wordt geknuffeld nadat hij in de slotfase na een prima actie de zege voor PSV heeft veiliggesteld. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21