Voetbai Nederlandse Olympiërs na bezoek aan kabinet 20 Na de succesvolle Spelen volgden gisteren drie huldigingen voor de olympische helden. Door het kabinet, door de koning en door NOC*NSF. Ook zonder publiek was het een groot feest. Kort FC Twente huurt Vlap FC Twente huurt Michel Vlap dit seizoen van Anderlecht. De club uit Enschede is gis teren tot een akkoord gekomen met de Bel gen over de huurovereenkomst van de 24- jarige middenvelder. Vlap debuteerde in 2016 voor sc Heerenveen, waar hij de jeugd opleiding doorliep. In 2019 verruilde hij de Friese club voor Anderlecht, dat hem in de winter van 2021 voor de rest van het seizoen verhuurde aan Arminia Bielefeld. Bennett naar ploeg Pogacar George Bennett verruilt Jumbo-Visma voor Team Emirates. De Nieuw-Zeelander (31) tekent voor twee jaar bij de ploeg van twee voudig Tourwinnaar Tadej Pogacar. Bennett reed sinds 2015 voor Jumbo-Visma en ein digde twee keer in de top 10 in een grote ronde. Emirates trok al Marc Soler, Joao Almeida, Pascal Ackermann en Alvaro José Hodeg aan. MvdP in Benelux Tour Mathieu van der Poel, Tom Dumoulin en Mike Teunissen starten op 30 augustus in de Benelux Tour, meldt de organisatie. Van der Poel won de voorganger, de BinckBank Tour, vorig jaar na een lange solo in de slote tappe. Voor Dumoulin, winnaar van zilver in de olympische tijdrit van Tokio, zal het zijn eerste optreden in de Nederlands-Bel gische rittenkoers zijn sinds zijn eindzege in 2017. Ook de Belgen Greg Van Avermaet, Phillippe Gilbert en Tim Wellens doen mee. Flitsen De Duitse voetbalclub SC Freiburg geeft 1100 tickets aan mensen die zich laten vaccineren. De kaartjes zijn geldig voor een thuiswedstrijd in het nieuwe stadion van de Bundesliga- club, dat mid den oktober open gaat. Voetbal PSV'er Mario Götze is weer in beeld bij de Duitse natio nale ploeg, zegt bonds coach Hansi Flick. Götze's laatste inter land was bijna vier jaar gele den, in novem ber 2017. Voetbal Sepp Blatter (85) wordt voor de derde dag op rij verhoord gen de wereld over. Ook bij Na- geeye daalt nu pas het besef in van wat hij heeft losgemaakt. ,,Na af loop werd ik geleefd. Ik moest naar de sluiting en de medailleceremo nie en daarna het vliegtuig in. Toen ik mijn mobiel aanzette en alle re acties las, begon alles pas binnen te komen." Superbijzonder Behalve applaus levert de huldiging de olympische kampioenen nog iets anders op. ,,Het heeft Zijne Ma jesteit behaagd jullie te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau", meldt staatssecretaris Blokhuis. ,,Superbijzonder dat we dit met zijn tweeën mee mogen maken", lachen Braspennincx (goud op de keirin) en Hoogland (goud op de teamsprint, zilver op de sprint), in het dagelijks leven een stel. ,,Samen naar de Spelen was al zo bij zonder en dan winnen we ook nog samen goud.'' Premier Mark Rutte complimen teert de olympische helden in zijn speech met hun 'unieke prestaties'. ,,Dit zijn de medailles van de veer kracht en het doorzettingsvermo- Sifan Hassan is met afstand de po pulairste Nederlandse gouddelver van Tokio. Onder luid applaus van het handjevol fans komt ze rond twaalf uur aan bij Sportcampus Zuiderpark. Daar worden de olym pische helden gehuldigd door pre mier Rutte, staatssecretaris Paul Blokhuis (Sport) en burgemeester Jan van Zanen. De rest van de dag gaat het niet anders. ,,Sifan, Sifan!", roepen foto grafen en fans continu als de konin gin van de Spelen (goud op 5000 en 10.000 meter, brons op 1500 meter) haar gezicht laat zien. Hassan arri veert overigens zonder haar drie medailles. ,,Ze zijn veel te zwaar om de hele tijd om mijn nek te hebben, bijna drie kilo", zegt ze lachend. Maar al snel komt haar coach de medailles brengen. ,,Ik kan het nog steeds niet helemaal bevatten. Dit is zo bijzonder, ik heb zo hard ge werkt." Ze oogt wat onwennig in haar pak van TeamNL. ,,Ik heb nog nooit zo'n pak gedragen. Maar het is mooi met dat oranje." Ook Harrie Lavreysen, keizer van de wielerpiste met tweemaal goud en eenmaal brons, en zijn baancol- lega's Shanne Braspennincx en Jef frey Hoogland krijgen veel aan dacht, net als zilveren 'marathon man' Abdi Nageeye. De beelden waarop hij zijn Belgische maatje Bashir Abdi naar brons sleepte, gin- Quote van de dag 'Ik weet zeker dat je heel snel terugkeert naar het normale leven, net als ik' woensdag 11 augustus 2021 VOETBAL WIELRENNEN WIELRENNEN Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Cincinnati, dat maandag begint. De Servër (34) is onvol doende hersteld van de Olympische Spelen. Eerder meldde Roger Federer zich al af. Asbj0rn Kragh Andersen en Nico Denz fietsen ook volgend seizoen voor Team DSM. Zij hebben hun aflopende contract verlengd. Feyenoord stalt middenvelder Achraf El Bouchataoui (21) bij RKC Waalwijk. Hij wordt voor één seizoen verhuurd. GO 4 3 door de Zwit serse aankla ger. De oud voorzitter van de FIFA moet uitleg geven over een dubi euze betaling. David Bremmer Scheveningen O a 0) Hulde voor —Christian Eriksen steunt een 9-jarig meisje voor een hartoperatie moet ondergaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20