Op vakantie W1 in het buitenland Champions League Een trap vol met Neerlands trots Uiterlijk eind 2023 alleen nog vlees met Beter Leven-keurmerk Valkenburg krabbelt op na de watersnood Walcheren Op Cyprus is dat een heel gedoe, Tonny en Laura weten er alles van PSV bereikt na nieuwe zege op Midtjylland de play-offs P2i Boni is het laatste supermarktbe drijf dat overstag gaat en zal over twee jaar het keurmerk van de Die renbescherming (Beter Leven-ster) invoeren voor verse kip. Dat wordt bevestigd door Frank Klören, finan cieel directeur van Boni. De laatste maanden gaven steeds meer ketens aan over te stappen naar vlees van kippen die een beter leven hebben gehad. ,,Zeker sinds marktleider Al bert Heijn afgelopen maart bekend maakte om vanaf 2023 alleen nog kip in de schappen te leggen met minimaal één ster, is het snel ge gaan. Recent kwamen Spar, Deka- Markt en Hoogvliet over de brug en uiteindelijk ook Boni. Ons lijstje is compleet, dit is een enorme mijl paal'', zegt Anne Hilhorst van Wak ker Dier. Volgens Hilhorst krijgen door de stap van de supermarkten jaarlijks ruim honderd miljoen kippen een beter leven. ,,Aan het keurmerk zijn duidelijke voorwaarden verbonden die elk jaar via de Dierenbescher ming worden gecontroleerd. Wan neer de kip één Beter Leven-ster heeft, is de groeisnelheid lager. Het is goed voor de gezondheid van kip pen als ze minder snel groeien. Ook krijgt de kip meer ruimte en een overdekte buitenuitloop. Het bete kent dat veel boerenbedrijven zul len veranderen. Na decennialang aan het oog te zijn onttrokken, ko men vleeskippen weer terug in het landschap.'' Kippenmest Frank Klören, financieel directeur van Boni, bevestigt de toezegging dat de supermarktketen (44 filia len) overstapt op het keurmerksys teem. ,,We vonden dit een lastig be sluit. Vanuit het oogpunt van die renwelzijn is het natuurlijk goed, maar als je naar het klimaat kijkt is het een ander verhaal. Vleeskippen die onder dit keurmerk vallen, le ven twee weken langer. Dat bete kent twee weken langer eten en drinken en ook extra kippenmest. Dit betekent dus extra belasting van het milieu en de buitenruimte omdat meer stalruimte nodig is. Dat is een lastig verhaal als de druk op het milieu en op de ruimte gro ter en groter wordt.'' De Neder landse Vakbond Pluimveehouders (NVP) onderschrijft het verhaal van Boni. ,,Voor het klimaat is een plof kip beter.'' P6 Ondernemers snakken naar toeristen. 'Voel je niet bezwaard en kom' ZEELAND 2 BRAIN PORT EINDHOVEN Een breed lachend koningspaar en een blije olympische ploeg tijdens de ontvangst op Paleis Noordeinde. De ongekende prestatie van de sporters - 36 medailles - leidde gisteren tot huldigingen door het kabinet en op het sportstrand van Scheveningen. P20-21 FOTO ANP Plofkip gaat in de ban bij alle supermarkten Alle supermarkten in Nederland gaan uiterlijk eind 2023 over op de verkoop van kip met mini maal één Beter Leven-ster. Die renrechtenorganisatie Wakker Dier voert sinds 2012 een felle strijd tegen de plofkip en noemt de stap van de supermarktke tens een 'enorme mijlpaal'. De pluimveesector is sceptisch. ,,Voor het klimaat is een plofkip beter.'' Sanne Schelfaut Rotterdam »P3 woensdag 11 augustus 2021 23°C Komende dagen zomerweer NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1