Kortingen pakken, slim reizen en eten mee Altijd een volle telefoon én laptop op vakantie 1 pak DE BUS GOEIE KOOP €75 €40 €83 Een dagje weg in eigen land is soms een kostbare aangelegenheid. Denk aan vervoer, toegangskaartjes en eten en drinken. Dat tikt aardig aan. Hoe houd je de uitgaven in de hand? Gratis uitstapjes 18 STEVIGE POWERBANKS I 1 1 Pretpark L*Kt»l O Zaklampje en optie voor karabijnhaak. O Levert 40 watt, genoeg om zuinige laptop op te laden. Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro Sandberg Powerbank O Met maxi- Een dagje op pad is in eigen land niet goedkoop. De laat ste cijfers zijn van voor de coronacrisis. In die tijd kostte een dagje pretpark volgens het CBS voor een gezin van vier personen gemiddeld 123 euro, exclusief eten, drinken en de reis ernaartoe. Wie een snelle blik op ver schillende entreeprijzen werpt, ziet dat het post-corona niet veel voorde liger is geworden. Zo kost een kaartje voor de Efteling 45 euro (kinderen tot 4 jaar gratis) en voor Koningin Julianatoren 25 euro. De toegang bij Wildlands Emmen bedraagt 24 euro. Kies je voor een dagje Burgers' Zoo dan ben je 24,50 euro per persoon kwijt, voor Duinrell met twee uur zwemmen betaal je 26,50 euro. Wat kun je doen om de kosten toch te drukken? TIP 1 Auto of openbaar vervoer De NS heeft in de zomer speciale aanbiedingen, waardoor je goed koop op pad kunt. Met een groeps- ticket betaal je 8 euro per persoon voor een enkele reis. De vijfde, zesde en zevende persoon betalen zelfs maar 2 euro. Je kunt voor dat bedrag tl 1 1.1.1 i-n»B N1V rSTiT 1 De NS verkoopt ook 'Treinpakkers'. Dan krijg je een treinkaartje met toegang tot een dierentuin of pretpark het hele land doorreizen tijdens de daluren: tussen 09.00 en 16.00 uur en na 18.30 uur. Met minder dan vier personen op pad? Voor 17,50 euro heb je een dagretour tijdens daluren. De Spoorwegen hebben ook zoge naamde Treinpakkers. Dan krijg je een treinkaartje met toegang tot die rentuin of pretpark. Een combinatie met Wildlands Emmen kost bijvoor beeld 31 euro, terwijl je voor een toe gangskaartje al 24 euro betaalt. Met deze combinatiedeals reis je dus voordelig met de trein. Als je met meerdere personen gaat, is het slim om even een rekensom metje te maken, waarbij je de ben zine- en parkeerkosten afzet tegen de kosten van de treinkaartjes. Reken voor brandstofkosten op 19 cent per kilometer. Parkeren is vaak duur bij een dierentuin, pretpark of andere locatie. Kijk vooraf even op Google Maps. Soms kun je op loopafstand WOENSDAG 11 AUGUSTUS 2021 GO In de auto, op de camping of in een hotel is het soms vech ten om een beschikbare plek om je apparaten op te laden. Bovendien laat je je telefoon of laptop liever niet onbe heerd achter. Gelukkig bestaan er power- banks, in alle soorten en maten. Welke kun je het best meenemen als je behalve je telefoon ook een laptop wilt Xtorm XR102 bijvoeren? Dat zocht de accuspecialist van techsite Tweakers uit. De dertien populairste power- banks uit de prijsvergelijker die met 20 mAh net even wat sterker zijn, werden grondig doorgemeten en bestudeerd. Daar kwamen drie exempla ren uit die het predicaat 'excellent' verdienen en mee mogen op vakantie. O Kan vier apparaten tegelijk opladen. O Waterdicht (wel klepje USB-poorten sluiten). O Kan tegen een stootje. O Zwaar en groot. O Moet zo'n 2,5 uur aan het stopcontact om te worden gevuld. O Gunstig O Gebrek aan geprijsd. duidelijke O Strak alumi- standaarden nium design. voor poorten. O Levert 40 watt, genoeg om een zui- nige laptop (of Nintendo Switch) op te laden. O Is in twee uur opgeladen. O Slechts twee maal vermo- USB-poorten gen van 80 (waarvan watt de enige één C). van het stel O Weegt meer die een dan een halve stevige laptop kilo. van prik kan O De duurste voorzien. van het trio. O Na iets meer dan een uur aan het stop- contact vol. Uitjes met voordeel ARWEN KLEYNGELD t 21 1 umumiMi mmiMtiiu» 1 uit mminMNW ll E illustratie FLOS VINGERHOETS Wil je op pad, maar heb je geen geld? Ook zonder budget kun je een leuk dagje weg. Stap op de fiets richting een natuurge bied en maak daar een leuke wandeling of fietstocht. Kijk op natuurmonumenten.nl voor mooie gebieden in de buurt. Natuurmonu menten heeft ook aller lei leuke, gratis activi teiten voor kinderen, zoals speurtochten. Ga naar een stad in de buurt en zoek online naar de route van een stadswande ling. De VVV biedt ook stadswandelingen aan. Daar betaal je meestal een paar euro voor, maar dan krijg je een kaart met route en uit leg over de plekken die je bezoekt. Bezoek een open dag van een bedrijf of instelling die je inte ressant vindt. De open dagen van de Land macht, Luchtmacht en Marine zijn spectacu lair, maar deze zijn vanwege corona ver- plaatst naar 2022. Je kunt wel naar een open dag van bijvoorbeeld de brandweer of van een dierenasiel. Tijdens de Open Manege- dagen in september kun je alles leren over paarden en paardrij den. Ga naar een (gratis) speeltuintje in een wijk. Neem een pick nickkleed mee en breng er de dag door. De Pyramide van Aus- terlitz in het bos bij Woudenberg is een grote speeltuin en de toegang is gratis. Ga een dagje fruit plukken bij een pluk- tuin. Je zwerft een paar uur tussen de groente, fruitplanten en bomen en betaalt voor wat je plukt. Zand en water zijn voor kinderen al genoeg voor een dag vertier. Aan te vullen met een bal, schepje, luchtbed en koelbox. Ook bij meren en rivie ren vind je strandjes. In veel steden zijn stads- strandjes aangelegd. ~V~ Pfirm c Meer informatie op tweakers.net

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18