Boekje over Dreischor toont veelzijdig dorp SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Word krantenbezorger in Nieuwerkerk of Zierikzee .€200 Bel: 088 013 96 20 krantenbezorgen.nl InWfo' GREVELINGEN TOER VAN EILAND NAAR EILAND Vandaag stappen de vier bandleden van Makelove in de haven van Bommenede aan boord van een zeilboot voor een tocht over de Grevelingen. De band gaf gisteravond een spontaan optreden in een garage in Zierikzee. /Starts premie Marcel Modde Zierikzee Duizenden mensen verzamelden zich in 1987 voor een slijterij in Los Angeles, waar rockband U2 vanaf het dak een gratis mini-concert weggaf. Zo chaotisch druk werd het gisteravond niet bij het oude kolenpakhuis aan de Zierikzeese Venkelstraat, waar René Geel hoed met zijn nieuwe band Ma- kelove voor het eerst, en spontaan bedacht, in openbaarheid ver scheen. ,,Even het stof er af spe len." Té lang moet Geelhoed al op zijn handen zitten. Concert na concert is afgelast door toedoen van de coronabeperkingen. Toen hij in februari de debuutsingle van Makelove uitbracht, was het de bedoeling zo snel mogelijk met zijn nieuwe band live te gaan spelen. ,,Maar verder dan een klein optreden in juni, het Radio 2 Muziekcafé en wat streams zijn we nu nog steeds niet gekomen." Dus bedacht de in Zonnemaire geboren en getogen muzikant een list. Drijvende studio Vandaag stappen de vier bandle den in de haven van Bommenede aan boord van de zeilboot van va der Kees, die hen meeneemt over de Grevelingen. ,,Hij krijgt van mij een kapiteinspet", lacht René. ,,Vindt-ie helemaal niks, dus kwam hij op zijn beurt aanzetten met twee oerlelijke overhemden met een print van de wereldkaart. Heel anti-rock 'n roll, maar na tuurlijk gaan die ook aan." Het jacht dient de rest van de week als drijvende studio én concertpo dium. Overdag stort Makelove zich op het schrijven en opnemen van nieuwe nummers. ,,Het re sultaat willen we in een paar avondsessies laten horen. Dan kunnen we gelijk testen of het Even het stof er af spelen. Daar waren we keihard aan toe een beetje aanslaat. We hebben al best veel half af materiaal liggen, wat we deze week verder uitwer ken. Wanneer je met een band een tijdje samen in zo'n creatieve bubbel zit, geeft dat vaak net iets extra's. Dat hoop ik althans", zegt Geelhoed met een knipoog. ,,Want als het té mooi wordt straks op het water, loop je ook weer het risico dat er juist hele- maal niks uit onze handen komt en we alleen maar lekker aan het zeilen zijn." De watertoer brengt Geelhoed (bas en zang) met gita risten Hubert Eggen en Henk Wesselink en drummer Nienke Overmars dinsdag in ieder geval naar de Veermansplaat. Iedereen die dan in het haventje ligt, wordt getrakteerd op een gratis concert. De volgende dag doet Makelove de Stampersplaat aan. Magisch ,,Die eilandjes hebben iets ma gisch. Het is er nog écht donker. Kijk je naar de sterren op een hel dere nacht, dan zie je de Melk weg. Machtig, vind ik dat altijd weer. De kleine havens liggen meestal stampvol toeristen die daar overnachten, dus de natuur verstoren we niet met ons optre den. En op die bootjes zit ieder een in z'n eigen bubbel. Volledig coronaproof dus!" ,,Bovendien houden we ons ook wel in", wijst Geelhoed op het volume. Geen gillende gita ren en keiharde drums. ,,Deze sessie wordt vooral akoestisch, ook om de boswachters een beetje te vriend te houden." De boot legt verder nog aan op de loswal van Brouwershaven om vrijdag met een reeds uitverkocht slotoptreden af te sluiten op het startpunt in Bommenede. Spontaan De aftrap van de watertoer maan dag in het oude kolenpakhuis van vader Kees in Zierikzee, was noodgedwongen in verband met de slechte weersvoorspelling. ,,Een leuk spontaan feestje", vond René zelf. ,,Even het stof er af spe len. Daar waren we keihard aan toe." En anders dan in Los Ange les bleef het in de Venkelstraat binnen de perken en zonder poli- tie-ingrijpen. Het evenement Rondje Dreischor verraste de afgelopen jaren niet alleen mensen van buiten, maar ook dorpelingen zelf. ,,Er zitten ondernemers die je niet snel ziet. Die geen winkeltje hebben, maar wel iets aan huis doen bijvoor beeld", zegt Ria Geluk - die als oud-voorzitter van boerderijmu seum Goemanszorg bij het ont staan van Ringdorp Dreischor is betrokken. Beschermd Acht jaar lang was ze als voorzitter bezig met het in de kijker zetten van het museum. ,,En ik ben er steeds meer van overtuigd geraakt dat je niet alleen maar een mu seum moet promoten, maar dat je ook moet kijken waar je als mu seum zit. Dreischor is een fantas tisch dorp met een beschermd dorpsgezicht en met een kerk, mo len, wijnhoeve en natuurlijk het museum." Jan Kip Door corona gaat het Rondje nu voor het tweede jaar niet door. Als alternatief brengt de stichting het boekje uit, met daarin onder meer een verhaal over Dreischors oudste inwoner ooit - Jan Kip. Daarnaast aandacht voor gevelstenen, vlas, natuur, de duikstek, de manege en voor de bonte verzameling aan on dernemers die er op het dorp te vinden zijn. Het vlas bijvoorbeeld is voor veel mensen toch nog altijd een onbekend verhaal ,,Het hoeft er niet over te lopen van de toeristen, maar Dreischor méér op de kaart is wel leuk. Zowel voor het museum als voor alle on dernemers. Het is er natuurlijk ook prachtig. En de vlas bijvoorbeeld is voor veel mensen toch nog altijd een onbekend verhaal." Snel bijverdienen en tijd overhouden? Prima vergoeding per vier weken, afhankelijk van de wijkgrootte Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag Minimumleeftijd 15 jaar Ijcvr1 dinsdag 10 augustus 2021 SD Makelove, met (vlnr) Hubert Eggen, René Geelhoed, Nienke Overmars en Henk Wesselink, trad gis teravond op in het oude kolenpakhuis aan de Venkelstraat in Zierikzee. foto sandra schimmelpennink Band Makelove treedt op in garage - René Geelhoed, Makelove Op hordes toeristen die in file door Dreischor sloffen, zit nie mand te wachten. Maar nóg meer mensen het dorp laten zien? Dat kan geen kwaad. De nog op te richten stichting Ring- dorp Dreischor heeft alvast een boekje - Dreischor, Het mooiste ringdorp -uitgebracht, dat de veelzijdigheid van de plaats laat zien. Esme Soesman Dreischor - Ria Geluk, oud-voorzitter museumboerderij Goemanszorg Zie ook: ringdorpdreischor.nl na drie maanden goed bezorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49