Koerswijziging: Tim van Dijke naar Denemarken O) CD ZEELAND 11 Na twee afgelastingen gaat het evenement in Middelburg door TERPSTRA NOG IN VORM Drewi- Molenkreek- toernooi „Eindelijk mogen we dan toch van start'', zegt organisator Marc Felius met een zucht van opluchting. Eigenlijk zou het toernooi vorig jaar al gelanceerd worden. In juni van dit jaar moest het evenement voor de tweede keer wor den doorgeschoven. Op verzoek van de KNLTB wordt het toernooi nu alsnog gehouden. ,,Het wordt een relatief rus tige eerste editie, maar aan de andere kant is dat ook wel mooi voor ons om zo op te starten en te proeven aan de orga nisatie van een ITF-toernooi.'' In totaal zijn er 38 inschrijvingen in het enkelspel dat woensdag van start gaat op tennispark De Veste in Middel burg. ,,Met name de categorieën 30/35, 40/45 en 70/75 bij de mannen zijn goed bezet'', zegt Felius als hij een blik werpt op het deelnemersveld. ,,Ook bij de vrouwen in de categorie 65/70 staat een aantal nationale toppers ingeschreven, zoals Anneke Jelsma, Heleen Janssen- Prins en thuisspeelster Ria van der Meijden uit Middelburg.'' In de jongste categorie (30/35) is de lokale favoriet Stijn Sprinkhuizen als eerste geplaatst, terwijl op nummer twee van de plaatsingslijst met Bram de Nijs een oude bekende naam uit de Zeeuwse tenniswereld prijkt. Met on der anderen Jasper Smit en Jos Wiggers staan er nog enkele Zeeuwse namen tussen de uitdagers in het schema. Marc Felius zelfis de lijstaanvoerder in de ca tegorie 40/45 en met Arno Jongsma Het wordt een relatief rustige eerste editie staat ook daar een bekende naam als tweede op de plaatslijst. Sven Vermeu len en Maarten Gideonse behoren tot de uitdagers in die categorie. Uiteraard mag ook Patrick Marteijn niet ontbre ken in het deelnemersveld. De Zeeuws Vlaming speelt in de categorie 60+. Een aantal van de deelnemers, zoals Van der Meijden, Marteijn en Felius, doen volgende week ook mee aan het WK voor senioren in het Kroatische Umag. Tussen de deelnemers staat ook een aantal Belgen en één Brit. Het toer nooi zou nog een veel internationaler karakter kunnen hebben, weet ook Fe- lius. ,,Het feit dat we last minute op ver zoek van de KNLTB toch nog dit jaar van start gaan en de huidige maatrege len rondom Covid hebben natuurlijk z'n weerslag, maar we zijn al blij dat we het enigszins internationaal kunnen neerzetten met dit deelnemersveld.'' Het toernooi begint op woensdag, donderdag en vrijdag om 15.30 uur en de laatste partijen staan gepland om 19.00 uur. Zaterdag en zondag wordt er om 11.30 uur begonnen en zullen de laatste duels rond 17.00 uur gespeeld worden. VLISSINGEN Wielrenner Tim van Dijke gaat op het allerlaatste moment mee met Jumbo-Visma naar de Ronde van Denemarken. De 21-jarige coureur zou aanvankelijk later deze week de Tour de l'Avenir in Frankrijk rijden, maar dat gaat nu dus niet door. Tim van Dijke, de Nederlands kampi oen bij de beloftes, was door de KNWU uitgenodigd voor de Ronde van de Toe komst, net als zijn tweelingbroer Mick. Ze zullen echter toch niet samen in het oranje koersen. Tim trekt namelijk ge woon het geel-zwart aan van Jumbo Visma. Vandaag is al de eerste etappe en zaterdag wordt de overwegend vlakke vijfdaagse afgesloten met een ploe gentijdrit. De Noord-Bevelander zal onder meer de sprints van kopman Dy lan Groenewegen moeten voorberei den. De Tour de l'Avenir begint vrijdag. Het is een negendaagse koers voor 's werelds grootste talenten. Tadej Poga- car en Egan Bernal zijn recente win naars. Voor Mick van Dijke wordt het meteen zijn langste etappewedstrijd ooit. Hij zal zich als Nederlands kampi- oen tijdrijden bij de beloftes kunnen onderscheiden in de proloog en ploe gentijdrit, waarna hij mogelijk ook bergop nog mee kan komen. Daarvoor trainde hij vorige maand in de Franse Alpen. Voor Shirin van Anrooij uit Kapelle was er ook een wijziging van de plan nen. Op het laatste moment heeft Trek- Segafredo haar ingepland voor de La dies Tour of Norway, die donderdag be gint. De negentienjarige treft daar on der meer de olympisch kampioene tijd rijden, Annemiek van Vleuten. dinsdag 10 augustus 2021 GO 5 De voetballers van Schoon- dijke en Cad- zand trappen zaterdag om 17.00 uur in Schoondijke af voor het ope ningsduel van het Drewi-Mo- lenkreektoer- nooi, dat Schoondijke in de aanloop naar het nieuwe seizoen houdt. Zondag neemt IJzen- dijke het om 14.30 uur op eigen veld op tegen Corn Boys. Sluis, de vijfde deelne mer aan dit toernooi, ont vangt woens dag 18 augus tus Cadzand. De vijf clubs spelen de ko mende weken op woensdag avond en in het weekend een halve competi tie en allemaal ten minste twee keer thuis. Zaterdag 28 augustus wordt het toer nooi met twee duels op sport park De Molen kreek in Schoondijke af gesloten. Driemaal is scheepsrecht voor ITF Seniors-toernooi Nadat er al twee keer noodgedwon gen een streep door ging, wordt deze week op de tennisbanen van MLTC de eerste editie van het inter nationale ITF Seniors-toernooi ge speeld. Menno Kole Middelburg - Marc Felius Anne Terpstra heeft twee weken na haar vijfde plaats op de Olympi sche Spelen een UCI-wedstrijd in Tsjechië gewonnen. In Stupno kwam de voormalige Zierikzeese vier minuten eerder over de eindstreep dan de concurrentie. De dertigjarige Tokio-ganger laat zien dat ze klaar is voor het Europees kampioenschap. Dat is zondag in het Servische Novi Sad. Twee weken later is ook nog het WK in het Italiaanse Val di Sole. FOTO BELGA 77 Antwan Tolhoek is in de eerste etappe van de Ronde van Polen 77ste geworden. De Yerseke- naar van Jumbo-Visma finishte zonder tijdverlies in het peloton. o O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43