II Bankert 854 7 blij als we ze zien." Als verjaardagsca deau voor Marijke regelde Henk dat ze als passagiers met zo'n schip mee konden varen van Gent naar Göte- borg." Ze zagen toen hun eigen ap partement vanaf zee liggen. ,,We ge nieten van ons penthouse, ik noem het wel een palet van geluk, palet van genot." ,,De vele strand- en boulevardeve nementen vanaf onze balkons zien is ook fantastisch", vertelt Henk. ,,Denk aan Sail de Ruyter, de rescue-dagen. Of heel Walcheren oud en nieuw zien vieren als je hier staat met vrien den en een glas in de hand." Het verticale dorp Leven in een groot appartementen gebouw was een nieuwe ervaring. ,,Met 76 huizen en een horecabedrijf vorm je een soort verticaal dorp", zegt Henk. Zijn bestuurlijke ervaring zette hij twaalf jaar in als voorzitter van de Vereniging van Eigenaren. ,,Ik voelde me toen de burgemeester van de Sardijntoren, een harmonieus dorpje." Hij is nog steeds bestuurder bij het Polderhuis in Westkapelle en dat al ruim vijf jaar. De rijke culturele ge schiedenis en de bijzondere verhalen van het dorp wil hij graag helpen uit dragen. Ook over Vlissingen is hij en thousiast. Zeeland is 't einde ,,Vlissingen heeft een fenomenale potentie", vindt Henk. De ontwikke lingen gaan volgens hem al hard, maar de Vlissingers mogen meer ver trouwen krijgen in de mogelijkheden We hebben besloten weg te gaan, met pijn in het hart van hun eigen stad. ,,Neem Film by the Sea, de ligging met een strand en een boulevard op het zuiden." Den kend aan de slogan van Groningen, 'er gaat niets boven Groningen', be dacht Marijke al de slogan 'Zeeland is 't einde'. Henk en Marijke hebben Boule vard Bankert 854 te koop gezet. ,,We hebben besloten weg te gaan, met pijn in het hart, het heeft te maken met mijn gezondheid", vertelt Henk. De plek aan de Boulevard zal hij mis sen. Henk schildert er niet alleen de zee. Hij dichtte ook over de heerlijke plek en schreef bijvoorbeeld 'ramen wijd open, ik ben de lucht, een vogel als buurman' en sluit af met 'een wolk verstoort de zon, maar slechts even daarna genieten, veel heb je niet nodig, dit is al meer dan genoeg.'" GEDICHT dinsdag 10 augustus 2021 - Henk Kloosterziel Ramen wijd open ik ben de lucht een vogel als buurman beneden de zee het strand nu verlaten met slechts de geordende vuilnisbakken die stil wachten op wat komen gaat. De zee onverstoorbaar haar eigen ritme bepalend van zacht en geruisloos naar wil en woest op het vernietigende af. wind laat zich horen voelen ook uit oost dus achter fijn dan dat zuidterras aan zee. een wolk verstoort de zon maar slechts even daarna genieten veel heb je niet nodig, dit is al meer dan genoeg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39