Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! ZEELAND 3 Download de PZC app dinsdag 10 augustus 2021 Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. Nieuw inde PZC app ken terug kunnen draaien doordat we tijdelijk vijf Poolse seizoens werkers voor het keukenwerk heb ben gevonden. Ook voor de bedie ning is het gelukt om vier seizoen skrachten aan te trekken." In de keuken staat ook een Spaanse me dewerker die er inmiddels zijn tweede seizoen draait. Daarmee is Groede aan Zee voorlopig uit de brand. Met de na druk op voorlopig, want begin september zwaaien de tijdelijke hulptroepen weer af. De Reu: ,,Dan zijn we weer terug bij af. Als het in de tweede week van sep tember mooi weer is en er veel re serveringen binnenlopen, kom je opnieuw mensen tekort. Los van de aantallen zijn vooral mensen met een beetje horeca-ervaring nauwelijks te vinden. Je kunt niet steeds mensen voor één a twee weken gaan inwerken." Zure appel Eigenaar Leo van Vliet van hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse denkt dat de Zeeuwse horeca even door de zure appel heen moet bij ten. ,,De pandemie heeft tot een voor de horeca nadelige verschui ving op de arbeidsmarkt geleid. Daarom is er dit seizoen een per soneelsprobleem. Ik verwacht echter dat er voor volgend seizoen toch mensen terugkeren naar de horeca. Tot die tijd moet worden voorkomen dat zittend personeel wordt gesloopt. Daarom zijn in krimping van openingstijden en reserveringstops gewoon verstan dig beleid." Landelijk lopen er al wervings- en promotiecampagnes van Ko ninklijke Horeca Nederland. De afdeling Zeeland van KHN doet er nog een schepje bovenop. Regio adviseur Peter Arkenbout: ,,We zijn in overleg met UWV en ge meenten over de mogelijke inzet van werklozen. Zekere oudere werklozen kunnen volgens ons zonder grote risico's aan de slag in de horeca. Als we dat goed aanpak ken, kunnen we honderden werk lozen een baan bezorgen." Xem Schilte, kleindochter van Jan (l) en Carla de Looff, helpt opa en oma af en toe uit de brand door mee te werken in de bediening. neuzen en Goes zonder vervoer. Dat gaat niet werken, want de laat ste bus is vertrokken voordat hun werk klaar is. Je kunt ook niet van ouders verlangen dat ze hun kind elke avond komen ophalen. En 's avonds laat in het donker naar huis fietsen lijkt me niet zo veilig. Op Noord-Beveland is de spoeling dun. Daar is de respons nihil." 'Moedeloos' wordt De Looff van de personeelswerving. Hij zou al enigszins geholpen zijn met een extra serveerster en een afwasser. Het aanstellen van een kok heeft nu het seizoen al ver is gevorderd wei nig zin meer. „Een kok moet je we kenlang inwerken eer die de volle dige menukaart onder de knie uitput. Vorige week heb ik bijvoor beeld een medewerker naar huis gestuurd omdat die aan het eind van zijn latijn was." De Viskêête maakt deel uit van het bedrijf van Piet van Oost. In to taal staan er 45 mensen op de loon lijst, maar die zijn verdeeld over de groothandel, de viswinkel annex snackbar en het restaurant. De pijn zit vooral in de bezetting van het restaurant en de winkel. Bedrijfs leider Duinkerke werkt daarom zelf tijdelijk in de viswinkel mee. ,,We doen ons best om het restau rant door te laten draaien en gas ten goede kwaliteit te leveren. Daarom hebben we ook noodsce nario's voorbereid. We hebben twee calamiteitenmenu's, als er bijvoorbeeld geen zelfstandige werkende koks beschikbaar zijn of als mensen zich ziek melden." Het Yersekse restaurant zag vo rig jaar twee krachten naar de test en vaccinatielocaties van de GGD Zeeland vertrekken. De huidige personeelskrapte wijt Duinkerke vooral aan de vakantieperiode. ,,Veel jongeren van het dorp zijn momenteel ook met hun ouders op vakantie." Poolse krachten Strandpaviljoen Groede aan Zee moest recent de openingstijden te rugschroeven. Exploitant Frank de Reu: ,,We kregen het niet meer be menst. Het paviljoen is daarom geen zeven maar zes dagen per week open. Gelukkig hebben we de vervroegde sluiting van de keu- heeft. In de situatie waarin we nu zitten, heb ik daar ook geen tijd voor. We moeten voorlopig roeien met de riemen die we hebben." De Viskêête Zee-eterij De Viskêête in Yerseke zit in hetzelfde schuitje. Wegens gebrek aan voldoende personeel neemt het restaurant tijdelijk geen reserveringen aan, zegt bedrijfslei der Manon Duinkerke. „Ook de keuken sluit een half uur eerder. Per dag bekijken we hoeveel gas ten we kunnen ontvangen. Dat aantal is afhankelijk van hoe groot het team die dag is. De stop op re serveringen voorkomt dat je in de proble men komt en dat je personeel twee dagen de deur dicht' Veere Licht bewolkt Max 19"/Min 13" Cwewïaza 9 Toon weer op jouw locatie locatie toe en krijg een veel |^der weerbericht (met 03 Slag en wind) FOTO CYNTHIA CATS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35