laat zijn tanden zien Restaurants, logeerkamers en inloop zijn dicht door bezuinigingen Henk woont op 14de verdieping Sardijntoren Tim van Dijke 'De zee is hier je voortuin' met Jumbo-Visma mee naar Ronde van Denemarken Fien Brouwer (6) uit Arnemuiden ging er gisteren vol voor tijdens het Zeeuws kampioenschap ringlopen in Grijpskerke. In het begin was het nog even wennen, maar naderhand stak hij toch een aantal ringen. Cornelleke Blok Terneuzen Daarnaast moet Zeeuwse Gronden bezuinigen op personeel: de con tracten van twaalf van de tweehon derd medewerkers zijn beëindigd. De bezetting op de twaalf woonlo caties van Zeeuwse Gronden is dunner geworden. Daarnaast is het dienstverband van enkele restau rantmedewerkers beëindigd. ,,Zij hebben de kans gekregen om een andere functie te vervullen, maar sommigen wilden dat niet. Er is niemand ontslagen", licht directeur Jan van Blarikom toe. Onzekerheid De bezuinigingen zijn volgens Van Blarikom het gevolg van een veran dering van de financiering van Zeeuwse Gronden. Het grootste deel van de zorg wordt niet meer door de gemeenten betaald, maar vanuit de Wet Langdurige Zorg. ,,Dat brengt onzekerheid met zich mee. We hebben nu te weinig liquide middelen, maar we ver wachten uiteindelijk op hetzelfde of een beter niveau uit te komen. We hebben veel projecten, zoals de restaurants, waar we geld op toe moeten leggen. Daarom zijn maat regelen nodig. We moeten nu een pas op de plaats maken om uitein delijk grotere stappen te kunnen zetten." Twee van de vier restaurants - El Cantina in Terneuzen en Het Koetshuis in Goes - zijn per i juli gesloten. „Rondom het Koetshuis in Goes zijn allerlei bouwactivitei ten. Die maken het sowieso moei lijk om het restaurant open te hou den. Het is onmogelijk om daar bui ten te zitten." Dat is ook belangrijkste reden voor Zeeuwse Gronden om de lo- geervoorziening in Goes te sluiten. Mensen met psychiatrische klach ten konden daar sinds februari even bijkomen in een appartement. ,,De bouwactiviteiten beginnen om half zeven 's ochtends. Dat is niet ideaal als je tot rust moet komen." Van Blarikom verwacht dat de restau rants en de logeervoorziening op termijn weer open kunnen. Inloopvoorziening stopt De tweedehands meubelzaak en de inloopvoorziening in het centrum van Terneuzen gaan ook dicht. De 'inloop' was een huiskamer waar men zeven dagen per week kon binnenlopen voor een kopje koffie, een spelletje of vragen. ,,Het geld dat we daarvoor krijgen van de gemeente is al heel lang niet meer in verhouding met de kosten die we maken. Daarom kunnen we het niet in stand houden. We kijken samen met de gemeente of we sub sidie kunnen krijgen om een nieuw inloopcentrum te beginnen. Want juist in een kwetsbaar woongebied zoals het centrum van Terneuzen, blijft er behoefte aan zo'n faciliteit." We moeten nu pas op de plaats maken om uiteindelijk grotere stappen te kunnen zetten In de tussentijd zijn de huiskamers van woonlocaties op bepaalde tij den wel opengesteld voor mensen die willen binnenlopen. FOTO DIRK-JAN GJE|IEMA dinsdag 10 augustus 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 11 ZEELAND6 Fien ZEELAND5 Zeeuwse Gronden moet korten Zeeuwse Gronden, de instelling voor psychiatrische zorg, komt dit jaar acht ton tekort. De lo geerkamers in Goes, restau rants in Goes en Terneuzen, de inloopvoorziening en de tweede handsmeubelzaak in Terneuzen zijn voorlopig dicht. - Jan Blarikom, directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33