Gin-tonic Geweldpleging op Schouwen: vijf nieuwe aangiftes Burgemeester: Laten we het leuk houden 2 WENDY WAGENMAKERS I Column Afgelopen weekend was ik jarig. De zon was amper boven ons kampeerterrein verrezen toen mijn kroost zich op mij stortte met het cadeau dat al dagen in onze camper lag te klin gelen. Een cadeau met rechte hoe ken en een zekere zwaartekracht. Tevergeefs probeerde ik mijn aan dacht te richten op de tekeningen die ik ook kreeg. Maak nou oo- hoopen, zeurde mijn dochter. mooie blauwe, met gouden krin- geltjes op het etiket. Net weer een andere dan vorig jaar. Drie on schuldige snoetjes keken me hoopvol aan. Ik overlaadde ze met dankbaarheid, maar diep in mijn hart kon ik wel janken. Mama maak je blij met een mid deltje waarmee ze haar hersenen kan verdoven. Wat een treurnis ei genlijk. Bijna nog erger dan die keer dat mijn zoon trots vertelde dat hij de enige was van groep 3 die een voorbeeld wist te noemen van een samenstelling: gin-tonic. En dat nog foutloos schreef ook. Ik ben opgegroeid in een omge ving met leveraandoeningen als grootste familiekwaal, op een ach terbank in een walm van Zware Van Nelle, met de ramen dicht. Ik zat nog op de basisschool toen mijn cola op verjaardagen een vreemd bijsmaakje kreeg. Later maakte ik deel uit van de generatie die het comazuipen uitvond. Ook al houd ik mezelf doorgaans keu rig in toom, ik voel me redelijk verpest. dat de nieuwste generatie anders is. Vrienden met puberkinders klagen over Sweet Sixteens met ta fels vol onaangeraakte flesjes Flü- gel. Jongeren drinken liever water en gaan bijtijds naar huis, want de volgende dag wacht Crossfit. Ro ken doen ze al helemaal niet meer. Het lijkt erop dat die SIRE-cam- pagnes, na al die jaren, dan toch eindelijk hun vruchten beginnen af te werpen. Binnen mijn eigen bubbel dan. Mama maak je blij met een middeltje waarmee ze haar hersenen verdooft DE STELLING Vandaag: Ik ben bang voor de stijging van de zeespiegel Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE Johnny Beerens finalist met 'Broden en Vissen' Man vernielt tent bij vaccinatielocatie BIJ NADER INZIEN Wat vindt Middelburg van de Gouden Koets De politie maakte vrijdag bekend dat er binnen een week tij d vier keer aangiftes waren gedaan van een plotse mishandeling van en door jongeren. De politie zei een verband te vermoeden en vroeg eventuele andere slachtoffers zich ook te mel den. Daarop zijn nog vijf slachtoffers naar de politie gestapt. Ze komen uit Goes, Barneveld, Renkum, Roer mond en Valkenswaard. Vier van hen zeggen mishandeld te zijn, een vijfde is beroofd van zijn fiets. De politie onderzoekt nog of deze mis handelingen verband houden met de vier andere. Nadat zaterdag drie verdachten werden opgepakt, heeft de politie gisteren opnieuw een arrestatie ver richt. Op een camping in Burgh- Haamstede werd een 16-jarige jon gen uit Abbenbroek aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokken heid bij minstens één van de vier in cidenten van vorige week. Het gaat om de zaak waarbij een Duitse jon gen van zijn fiets werd beroofd. Dat gebeurde in de nacht van dinsdag op woensdag, aan de Rampweg bij Re- nesse. De 17-jarige jongen werd las tiggevallen en vluchtte, waarna de daders er met zijn fiets vandoor gin gen. De verdachte werd gearresteerd op een camping aan de Maireweg, waar hij verbleef. De politie onder zoekt nog of hij ook te maken heeft met andere geweldsincidenten. De drie verdachten die zaterdag opge pakt werden, zitten nog vast. Ze worden vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De politie blijft op zoek naar ge tuigen en eventuele andere slacht offers. Vechtpartij De politie hield in de nacht naar maandag nog vijf mensen aan na een vechtpartij die losstaat van de andere mishandelingszaken op Schouwen. Dat gebeurde in Re- nesse, na een incident op de Hooge- boomenlaan. Dat vond plaats rond 00.40 uur. Een 17-jarige jongen uit Dordrecht werd volgens de politie plots aangevallen terwijl hij achter op een fiets zat. Daarna ontstond een vechtpartij met klappen over en weer. De vijf jongeren die bij elkaar hoorden, stapten daarna in een auto. Agenten konden de auto al snel stoppen en pakten vier inzittenden op. De vijfde werd vlakbij in een sta caravan aangehouden. De vijf zijn 16 tot en met 21 jaar oud en komen uit Kaatsheuvel, Spijkenisse, Zevenber gen en Zierikzee. Het slachtoffer uit Dordrecht heeft aangifte gedaan. Burgemeester Jack van der Hoek doet een oproep aan jongeren om zich te gedragen tijdens hun vakan tie aan de Schouwse kust. In een persverklaring spreekt hij ook de ouders van minderjarige kinderen aan op dat punt. ,,Laten we het sa men, voor iedereen, leuk houden op Schouwen-Duiveland." Naar aanleiding van de reeks ge weldsincidenten in Renesse, Burgh-Haamstede en Scharendijke de afgelopen week, heeft de burge meester het overleg met politie en Openbaar Ministerie over de aan pak van de ongeregeldheden opge voerd. ,,Helaas denken enkele jon geren die vakantie vieren, samen komen of uitgaan op Schouwen- Duiveland dat je je hier kunt mis- dragen. En mag vernielen, mishan delen of elkaar beroven. Dit accep teren we niet. We zullen alle mid delen die we tot onze beschikking hebben, inzetten om hier een einde aan te maken." Van der Hoek toont begrip voor de bijzondere situatie waar jonge ren door de coronamaatregelen mee te maken hebben. ,,Ik snap dat het balen is dat de horeca vroeg sluit en ik snap dat je elkaar ook na twaalf uur nog wilt ontmoeten. Dit kan ook op het strand. Maar ook daar geldt weer: doe dat zonder ver nielingen aan te richten, geweld of overlast." Die boodschap zouden ouders hun minderjarige kinderen ook nadrukkelijk moeten meege ven, vindt de burgemeester. ,,Zodat zij hier, of in hun latere leven, geen nare consequenties hoeven te dra gen van hun gedrag." dinsdag 10 augustus 2021 Het was een fles gin. Zo'n hele Maar ik krijg toch echt de indruk Volgend jaar vraag ik een Dop per. 1 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik schrik ook vaak van de tan dartsrekening 1444 reacties BRESKENS Johnny Beerens is met zijn kunstwerk Broden en Vissen finalist van de bui tenkunstverkiezing van NPO Radio 4. Het kunstwerk hangt nu nog aan de graansilo in de haven van Breskens, maar verhuist naar Ter- neuzen. Beerens was ook genomineerd met De Bron. Dat zijn de geschil derde druppels op de watertoren van Oostburg. Ook het Watersnoodmo nument bij Kruisdorp van Ronny Ivens en Stairway to Heaven van Paul en Menno de Nooijer in Ka- pelle waren in de race. De winnaar wordt op 22 augustus bekendge maakt. MIDDELBURG Een 61-jarige Middelbur ger is in de nacht naar maandag aangehouden op verdenking van ver nieling van een tent (foto) op de vaccinatielocatie in Middelburg. Een beveili ger zag de man rond half vijf bezig met het vernie len van de tent die de in gang vormt van de vacci natiestraat op het Po dium in Middelburg. Vol gens de politie bewerkte hij de tent met een mes en probeerde hij die ook in brand te steken. De man werd aangehouden op de Tromboneweg en is naar gevangenis To- rentijd gebracht. Volgens de politie maakte de man een verwarde indruk. Hoe kijken Nederlanders tegen de Gouden Koets aan? Dat wil het Amster dam Museum graag weten. Op 15 augustus (vorige week stond per abuis 12 augustus geno teerd) staan medewer kers vanaf 12.00 uur met een pop-up-onderzoeks- installatie op de Markt in Middelburg. Alle Middel burgers kunnen op een interactieve manier hun kennis over de Gouden Koets testen en een re actie achterlaten. Het onderzoek is opgezet in het verlengde van de tentoonstelling De Gou den Koets in het Am sterdam Museum. De omvang van de geweldsuit barsting op Schouwen lijkt nog groter dan eerder gedacht. Nadat de politie vrijdag bekend maakte dat er vier zaken van zinloos geweld' waren geweest, meldden zich nog meer slacht offers. Inmiddels is een vierde verdachte opgepakt. Martijn de Koning M Veel van de onrust vindt plaats in en rond het tun neltje aan de voet van de Brouwersdam. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Marcel Modde Renesse EENS KIJKEN OF lEMANts EEN FOTO VAN ONS TWEE KAN MAKEN WANT t5|T IS TOCH BARCELONA ZON&ER MESSI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2