Elis Ligtlee is negatieve reacties op haar uiterlijk spuugzat 25 Ex-baanwielrenster Elis Ligtlee analyseerde afgelopen week het olympische baantoernooi voor de NOS. Haar optreden leverde behalve veel positieve commentaren, ook flink wat negatieve reacties op. Gericht op haar uiterlijk. Het heeft Ligtlee geraakt. Niek Kimmann in WK-selectie 'Veekay' in de bandenstapel Griekspoor net buiten top 100 Leuk heeft ze het altijd gevonden, aanschuiven bij de NOS. Om het baanwielrennen te analyseren, de sport die ze zo mooi vindt, waar ze zo graag en vol passie over praat. Toch had ze zich er al enkele weken van tevoren druk om gemaakt. Wat zouden de reacties dit keer zijn? Hoe zou ze overkomen? Misschien kon Elis Ligtlee (27), door de juiste kleding te kiezen voor haar media- optredens tijdens de Olympische Spelen, voorkomen dat ze wéér zo zou worden beschimpt als tijdens de Tour de France van 2020, toen ze hoogzwanger was aangeschoven bij De Avondetappe. Nare reacties had ze gekregen, gericht op haar ui terlijk. Het zat nog steeds in haar hoofd. En hoewel ze afgelopen week overheersend positief commentaar kreeg op haar analyses tijdens het baanwielrennen, kreeg ze ook nu weer behoorlijk wat te verduren van mensen die nogal wat aan te merken hadden op haar postuur. ,,Je hebt blijkbaar genoeg mensen die denken dat ze van alles kunnen zeggen, veilig van achter hun schermpje", verzucht Ligtlee. ,,Ik wil niet zielig overkomen en ik heb gewoon geprobeerd mezelf te zijn. Maar dit is blijkbaar wat er gebeurt als je met je gezicht op tv komt." Geschrokken Ze uitte het op haar Instagram. 'Ik ben geschrokken van de verve lende, ongevraagde, harde berich ten die ik kreeg', schreef ze als kanttekening, onderaan een toch voornamelijk vrolijk bericht over de afgelopen week. 'Het doet me pijn en maakt me verdrietig. Laten we alsjeblieft een beetje lief voor elkaar zijn. Een maatje meer of minder; veroordeel elkaar niet op hoe je eruit ziet.' Het waren reacties geweest van anonieme profielen. ,,En er is zelfs iemand geweest die het contactfor mulier op mijn website heeft ge bruikt om me een vernederende mail te sturen", vertelt de olym pisch kampioene. ,,Heb je dan echt niets beters te doen? Het raakt me heel erg, dus als dat het doel was, is diegene daarin geslaagd. Maar waarom doe je dat? Laat iedereen gewoon in zijn waarde. Ik zit daar voor de sport, niet om mezelf af te laten zeiken. Ik ben blij dat er veel meer positieve reacties zijn ge- Het raakt me heel erg, dus als dat het doel was, is diegene daarin geslaagd weest dan negatieve, alleen de ne gatieve blijven wel meer hangen." Problemen En ze had juist zo gehoopt dat al het gezeur over haar gewicht voor bij zou zijn, toen ze stopte met wielrennen. ,,Ik had altijd al pro blemen op dat gebied", legt ze uit. ,,In mijn carrière hadden mensen ook altijd wat te zeggen over mijn gewicht. Het was een voortdu rende strijd, mensen bemoeiden zich met wat ik op mijn bord had, wat ik dronk. Maar ik was wel ge woon heel sterk." Ze werd er in 2016 olympisch kampioen keirin in Rio mee. ,,Ik ben met baanwielrennen ge stopt, omdat ik er geen plezier meer in had. En dat kwam ook om dat ik klaar was met al die com mentaren. Maar nu gaat het op so cial media door. Doe gewoon nor maal, je kent nooit het verhaal van iemand. En dan nog, wat is het per fecte plaatje? Iedereen is toch ge woon zoals die is? Ik heb bij de NOS in ieder geval gezeten zoals ik ben en zoals ik me op dat moment voelde. Ik vind het leuk om daar te zitten en blijf dat heel graag doen. Het lijkt in Nederland weleens alsof het nooit goed genoeg is. La ten we gewoon wat aardiger tegen elkaar zijn." dinsdag 10 augustus 2021 PC BMX Olympisch kampioen Niek Kimmann en titelver dediger Twan van Gendt zijn opgenomen in de Ne derlandse BMX-selectie voor het WK op 22 augus tus in Papendal. Naast het tweetal zijn Joris Harmsen, Dave van der Burg, Jay Schippers, Justin Kim- mann, Mitchel Schotman, Ynze Oegema en Brian van Eeuwijk geselecteerd. Merel Smulders, brons op de Spelen, vormt met Laura Smulders, Judy Baauw, Manon Veenstra, Ruby Huisman en Indy Scheepers de vrouwense lectie. AUTOSPORT Rinus van Kalmthout (20, foto) is op het stratencircuit van Nashville uitgevallen. 'Vee- Kay' reed na 24 ronden in de bandenstapel. Hij reed toen al meerdere ronden achter op de koploper van wege een eerdere aanrij ding. Van Kalmthout staat in het algemeen klasse ment van de IndyCar Se ries nu negende. Winnaar van de Big Machine Indy Car Music City Grand Prix was de Zweed Marcus Ericsson. Het is de tweede zege van Ericsson dit sei zoen. De Zweed won eer der de Detroit Grand Prix. TENNIS Botic van de Zandschulp is Tallon Griekspoor tot op elf plaat sen genaderd op de we reldranglijst. Griekspoor is met de 110de plaats de best geklasseerde Neder lander. Van de Zandschulp steeg zes plaatsen, naar plek 121. Rafael Nadal, de voormalig nummer 1 van de wereld, moest zijn derde plek op de ranking afstaan aan de Griek Stefanos Tsit- sipas. Novak Djokovic blijft leider. Bij de vrouwen is Arantxa Rus nog altijd de enige actieve Nederlandse in de top 100. Ze zakte naar plaats 80. De ge stopte Kiki Bertens staat 25ste. Ashleigh Barty voert de ranking aan. 'Laten we een beetje lief voor elkaar zijn' Marijn Abbenhuijs Rotterdam - Elis Ligtlee (27) Tijdens de Olympische Spelen in Tokio schoof Elis Ligtlee aan bij de NOS als analyticus bij het baanwielrennen. foto kevin hagens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25