Oeuvreprijs voor 41 jaar Advocaat debuut van Memphis dwarsbomen Van Dijk: 'Anfield voelde nooit zo goed' 23 maar de Champions League win je niet zomaar Jakobsen start in Vuelta Een alinea uit het stuk in L'Équipe: 'De politiek van elk jaar nieuwe sterren toevoegen aan het ensemble zou bij Real een com mercieel succes worden. Maar wat vaak wordt vergeten: met succes op het veld lag dat een stuk genuan ceerder. Slechts één gewonnen Champions League in 2002. En ver der: een permanente disbalans in de opstelling. En in de kleedkamer veel onderlinge rivaliteit en kift.' Cement Wat gaat PSG leren van het Real- verhaal? Een verschil is in elk geval dat ze in Parijs deze zomer ook middenvelders, verdedigers en een topkeeper hebben aangetrokken. En qua karakters spelers die het ce ment kunnen zijn tussen de peper dure stenen. Met Gianluigi Donna- rumma kwam één van de drie beste keepers ter wereld. Met Achraf Ha- kimi een van de beste offensieve backs. ,,En Gini Wijnaldum zien ze bij PSG als één van de twintig beste middenvelders en teamspelers van Europa'', stelt verslaggever Barroso. Net als Sergio Ramos (overgeko men van Real Madrid) is Wijnal- dum ook iemand die al weet hoe je de Champions League wint. Maar interessant: in wat voor team won Wijnaldum die CL? In een Liverpool-team, stapsgewijs gekneed door trainer Jürgen Klopp. »Het zijn niet de beste individuele voetballers die titels en bekers winnen. Het beste team wint Die overtuigde zijn steraanvallers Salah, Mané en Firmino van de noodzaak om in wedstrijden ook steeds de eerste verdedigers te zijn. ,,Die drie zijn zo getraind dat ze sa men wel vijf of zes tegenstanders tegelijk kunnen bespelen. Een te genstander die tegen ons wil aan vallen, moet eerst maar eens ons voorste blok voorbij'', vertelde Klopps Nederlandse assistent Pe pijn Lijnders in 2020 na het winnen van de Premier League. In Parijs is Messi een zekere ba sisspeler. Maar om Mbappé, Ney- mar en Di Maria kan trainer Mauri- cio Pochettino eigenlijk ook niet heen. Zijn voorganger Thomas Tu- chel probeerde PSG met vier top- aanvallers te laten spelen: Mbappé, Neymar, Di Maria en Icardi. Maar hij stopte er ook snel weer mee. Tu- chel: ,,Het kan niet. We worden ge slacht in de omschakeling als er twee man even niet genoeg mee doen.'' Ander punt: PSG blijft een club uit een competitie waarin je niet wekelijks tot het uiterste hoeft te gaan om te winnen. Van Brest- thuis en Lorient-uit naar twee keer Manchester City of Chelsea in één week in de CL; het is een mentale schakeling die niet iedere speler al tijd voor honderd procent kan ma ken. Ook de aanwezigheid van Messi verandert dMr waarschijnlijk niks aan. LIVERPOOL Virgil van Dijk kijkt uit naar de start van de Premier League, komend weekeinde te gen Norwich City. De verdediger van Liverpool voelt zich er klaar voor, nadat hij afgelopen week einde in de oefenwedstrijd tegen Athletic Bilbao (1-1) zo'n 70 mi nuten meespeelde. „Weer voor fans spelen op An- field voelde nog nooit zo goed. Bedankt voor de ontvangst die ik kreeg. Volle focus nu op het nieuwe seizoen", schreef Van Dijk op Instagram. De 30-jarige Oranje-captain was tot twee keer toe zelf dicht bij een doelpunt met een kopbal, maar het vizier stond nog niet he lemaal op scherp bij de 1,93 meter lange verdediger. Van Dijk kreeg de afgelopen weken al speeltijd in de oefenwedstrijden tegen Hertha BSC (20 minuten) en Bologna (43 minuten). ,,Als Van Dijk nog steeds effec ten voelt van de beruchte overtre ding van Jordan Pickford, hield hij dat in elk geval goed ver borgen. Na ruim drie honderd dagen stond hij weer op Anfield en hij genoot zichtbaar", schreef de verslaggever van de Liverpool Echo. „En het was duidelijk dat de Liver pool-fans er vooral ook van geno ten om hun zo geliefde Big Man weer in actie te zien. Pas op Pre mier League, de beste verdediger ter wereld is terug." ZEIST Dick Advocaat heeft voor al zijn verdiensten in de voetbal wereld een oeuvreprijs gekre gen. De 73-jarige Hagenaar kon de prijs gisteren bij de uitreiking van de Rinus Michels Awards niet zelf in ontvangst nemen. Hij is met de nationale ploeg van Irak op trai ningskamp in Marbella. Advocaat is al 41 jaar actief als coach. Na zijn succesvolle begin als amateurtrainer bij DSVP uit Pijnacker, dat hij combineerde met het spelen voor Sparta en FC Utrecht, was hij sinds 1987 werk zaam in het profvoetbal. Hij werkte achtereenvolgens voor Haarlem, SVV, Dordrecht, Oranje, PSV, Rangers, opnieuw Oranje, Borussia Mönchenglad- bach, de Verenigde Ara bische, Zuid-Korea, Zenit Sint-Petersburg, België, AZ, Rusland, nogmaals PSV, weer AZ, Ser vië, Sunder land, Fe- ner- bahge, voor de derde keer Oranje, Sparta, FC Utrecht en Feyenoord. Erik ten Hag werd voor de derde keer verkozen tot trainer van het jaar. De coach van Ajax werd met zijn ploeg landskampioen, won de KNVB-beker en reikte tot de kwartfinale in de Europa League. Ten Hag werd in 2016 voor het eerst verkozen tot beste coach van Nederland. Destijds stond hij nog aan het roer bij FC Utrecht. In 2019 ontving hij de prijs voor de tweede keer. Met zijn derde be haalde trofee is Ten Hag nu de coach die het vaakst in de prijzen is gevallen. Phillip Cocu (2015 en 2018), Frank de Boer (2013 en 2014), Louis van Gaal (2007 en 2009) en Guus Hiddink (2005 en 2006) wonnen allen tweemaal. Henk de Jong is verkozen tot beste trainer van de Keuken Kampioen Divi sie. Met Cambuur promoveerde hij naar het hoogste niveau. Ook het seizoen daarvoor was hij al hard op weg naar de eredivisie, maar daar moest toen vanwege de coronapandemie een flinke streep doorheen. dinsdag 10 augustus 2021 GO Angel di Maria (l) krijgt rood van arbiter Kuipers in de CL-ontmoeting tegen City. FOTO GETTY IMAGES de andere nieuwe spelers, Agü- ero, Eric Garcia en Emerson, vol gens de regels van de Liga (LFP), de organisator van de Primera Di- visión, wel ingeschreven kunnen worden. ,,We hebben er vertrou wen in, er wordt hard aan gewerkt de salarismassa van de selectie te verkleinen." De Liga eist dat de salarissen van het 'sportieve personeel', dus ook de technische staf, niet hoger zijn dan zo'n 70 procent van de omzet van de club. Met die berekening is het salarisplafond van Barga op 348 miljoen euro gesteld, veel minder dan de 671 miljoen van vorig seizoen. Het vertrek van Messi scheelt al heel wat, maar is lang niet voldoende om onder dat plafond te komen. En voor andere grootverdieners als Griezmann, Dembélé en Coutinho heeft de club, mede door hun hoge lonen, geen kopers kunnen vinden. Niettemin mag Barcelona aan de competitie beginnen met de be staande selectie, ook als het nog niet aan die eisen van de Liga vol doet. Het inschrijven van nieuwe spelers kan echter niet zomaar, want zij zouden de salariskosten juist weer verhogen. BRUSSEL Fabio Jakobsen is een van de acht gese lecteerden van de Belgische wieler ploeg Deceuninck- Quick Step voor de Ronde van Spanje. De Nederlandse sprinter moet in de vlakke etappes voor dagsucces gaan zorgen. Jakobsen won vo rige maand twee etappes in de Ronde van Wallonië in een massasprint. Dat waren zijn eer ste zeges na de zware valpartij in augustus vorig jaar in de Ronde van Polen. Toen werd hij in volle sprint ten val gebracht door landgenoot Dylan Groenewegen, die daarvoor een schorsing van negen maanden kreeg. Na een val in de Heistse Pijl tien dagen geleden kwam de Vuelta- deelname van Ja- kobsen even op de tocht te staan. De Nederlander had last van zijn knie, maar is voldoende hersteld. De Vuelta begint komende za terdag met een proloog van ruim zeven kilometer in Burgos. M Dick Advocaat. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23