Salarisplafond kan het PSG in rep en roer vanwege komst Argentijn, 22 Paris Saint-Germain hunkert naar die ene prijs die de club nog nooit won: de Champions League. Het halen van Messi moet nu het laatste zetje geven. Maar ook zijn komst maakt een sterrenensemble nog niet automatisch Europa's beste. Kort Valse start van Almere City GertJan Verbeek (foto) zal zich een ander competitiedebuut hebben gewenst met Al mere City. De nieuwe oefenmeester ging gisteravond in de Keuken Kampioen Divisie onderuit bij Jong AZ: 2-1. Almere kwam nog wel op voorsprong. MVV won uit bij Jong FC Utrecht: 0-1. Bram Welten kiest voor FDJ Groupama-FDJ heeft sprinter Bram Welten in huis gehaald. De 24-jarige Tilburger komt over van Arkéa-Samsic en ondertekende een tweejarig contract bij het Franse World- Tour-team. Welten is sinds 2018 prof bij eerst Fortuneo-Samsic en vervolgens Arkéa- Samsic. Groupama-FDJ liet ook weten dat Ramon Sinkeldam uit Zaandam voor één jaar heeft bijgetekend. Club pal achter Van Bommel Wolfsburg-trainer Mark van Bommel (foto) houdt het vertrouwen van zijn club. De oud-PSV'er wisselde in het bekerduel met Preufèen Münster één keer te veel in de ver lenging, waardoor zijn club mogelijk regle mentair wordt uitgeschakeld. ,,We zijn ge frustreerd en teleurgesteld'', aldus directeur Jörg Schmadtke. ,,Dit had nooit mogen ge beuren. Desondanks zijn we er ook van overtuigd dat het het beste voor de club is in de huidige samenstelling verder te gaan.'' Marijne hoofdcoach Tilburg Sjoerd Marijne wordt de nieuwe coach van de hockeymannen van Tilburg. Het bestuur van de Brabantse club liet weten overeen stemming te hebben bereikt met de trainer, die op de Olympische Spelen met de vrou wen van India op de vierde plaats eindigde. Hij volgt Jeroen Delmee op, die bondscoach van de Nederlandse mannen wordt. Marijne ondertekende een driejarige overeenkomst en gaat zijn rol als coach combineren met die van technisch directeur. Quote van de dag 'Ik ga gewoon mijn werk doen. Ik werk met iedereen goed samen' Tagliafico mist twee duels Zware blessure Agüero Toen Paris Saint-Germain dit voor jaar in de kwartfinales Bayern München uitschakelde, leek de tijd rijp voor de ultieme coup. Na jaren van investeren leek de Franse kam pioen nu écht klaar voor het win nen van de Champions League. Maar de halve finale werd een drama. Manchester City won twee keer. Schokkend was vooral hoe individuele topspelers totaal ontspoorden. Magazine France Football schreef na de met 2-0 verloren return: „An gel Di Maria kreeg direct rood, maar vooral Neymar liet zijn duistere kant zien tegen City. Hij walgt van zijn ploeggenoten en is hen zelden van dienst. Waar Neymar de tech nische leider van het elftal had moeten zijn, liet hij zich meeslepen door zijn emoties. Het was rampza lig om te zien.'' Bij voorspoed de teamgedachte prediken, maar bij tegenslag verval len in 'ik-ik-ik'. Het overkwam PSG vorig seizoen vaker, bijvoorbeeld ook tegen rivaal Olympique Mar seille, toen zelfs drie spelers in een verloren thuiswedstrijd (0-1) rood kregen. Ze gaven alles en iedereen de schuld behalve zichzelf. Het zijn niet de beste individuele voetballers die titels en bekers win nen. Het beste en meest stoïcijnse team wint. Het afgelopen EK bracht het zoveelste voorbeeld met Italië. Het lijkt geen toeval dat zij in de fi nale vijf gele kaarten kregen, maar geen enkele rode. Onder aanvoe ring van de leiders Chiellini en Bo- nucci speelde Italië met gezonde agressie, maar fanatisme werd ook gekanaliseerd. Teamgeest Dit seizoen denkt PSG nóg sterker te zijn. Nóg meer topspelers zijn naar het Parc des Princes gehaald. Gisteren gonsde het de hele dag van opwinding op vliegveld Le Bourget en bij het Parc des Princes door de berichten dat Messi in aantocht was. Maar betekent het aantrekken van de Argentijnse megaster naast al die andere vedetten ook automa tisch meer teamgeest, meer veer kracht én meer beheersing als het potje weer eens bijna overkookt? Vorige week blikte sportkrant L'Équipe vooruit op de Franse com petitie. Elke dag werden teams uit de Ligue 1 onder de loep genomen en op woensdag was PSG aan de beurt. ,,Dat was nog voor het nieuws dat Messi bij Barcelona zou vertrekken en PSG als nieuwe club in beeld kwam. Maar de kop boven ons stuk was toen al: L'ère des Galac- tiques, het tijdperk van de Galacti- cos'', zegt schrijver José Barroso. De vaste PSG-volger van de krant trok in zijn stuk parallellen met een ander sterrenensemble, de Galacti- cos bij Real Madrid, tussen de zo mers van 2000 en 2006. Neymar, Mbappé, Di Maria, de inmiddels vertrokken Cavani, Icardi en straks dus ook Messi. In Madrid waren dat destijds Zidane, Figo, Beckham, Raul, Owen en Robinho. LA LIGA - dinsdag 10 augustus 2021 GO VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL HOCKEY —Jeffrey van As meldde zich gisteren bij Roda JC, hoewel hij donderdag werd ontslagen VOETBAL Ajax-verdedi- ger Nicolas Tagliafico (28, foto) is voor twee duels geschorst na zijn rode kaart tegen PSV afgelo pen zaterdag. Tagliafico kreeg al in de eerste helft rood. De ver dediger mist nu de compe titieduels van Ajax op eigen veld tegen NEC en een week later op bezoek bij FC Twente. VOETBAL Sergio Agü ero (33, foto) kan voorlopig niet voor Bar celona uitko men. De van Manchester City overge komen aan valler kampt met een kuit blessure. Bar celona vreest de spits tien weken kwijt te zijn. De club begint zondag aan de competitie met een thuisduel met Real Socie- dad. Zelfs Messi biedt geen garanties - Maarten Wijffels Parijs/Rotterdam Memphis Depay tegenover Matthijs de Ligt zondag in een oefenduel foto reuters BARCELONA Met het vertrek van Lionel Messi zijn de financi ële zorgen van Barcelona nog niet voorbij. Het salaris van de selectie is veel te hoog, wat het inschrijven van nieuwe spelers als Memphis Depay bemoeilijkt. Kan de Oranje-spits zondag wel debuteren in de Liga? De waarschuwende woorden kwamen gisterochtend op de radio van Jaume Llopis, een be stuurslid van FC Barcelona dat dit weekeinde aftrad uit onvrede met het vertrek van Messi. ,,We zullen nog moeten zien of Memphis Depay zondag wel kan meespe len," zei hij. Op de presentatie van de Oranje- spits, vorige maand, werd voorzit ter Joan Laporta ernaar ge vraagd. Of Memphis samen met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22