Fierljeppen in de Prosperpolder, het lijkt makkelijk, maar is het niet ZEEUWS-VLAANDEREN 5 STORMBAAN GROEDE PODIUM Klimmen, klauteren, tijgeren, springen, vliegen. Het kan allemaal op de stormbaan bij Groede Podium, op de tweede editie van Spring in 't Park. „Eindelijk kunnen we de kinderen weer iets leuks bieden." maandag 9 augustus 2021 I en grote opblaas-Mexi- caan met sombrero to rent hoog boven het terrein van Groede Po- I dium uit. De pop vormt het begin van een stormbaan van 150 meter lang, de grootste die ooit in Zeeland heeft gestaan. ,,Hij komt helemaal uit Friesland", ver telt Yasmine Berckmoes van de or ganisatie zaterdag. Kinderen uit de buurt en van de campings en vakantieparken kun nen zich er naar hartenlust op uit leven. Ze springen, vliegen als een volleerde Tarzan per touw naar het volgende obstakel, tijgeren onder netten door en glijden van de glij baan. Jonte uit het Duitse Essen springt van twee meter hoogte naar beneden. Sem uit Hoofdplaat maakt zelfs een salto. ,,Het is heel fijn dat we de kinde ren eindelijk weer iets leuks kun nen aanbieden", zegt Yasmine. ,,Zeker in deze coronatijd." Aan de belangstelling te zien, waren de kids en hun ouders inderdaad aan een verzetje toe. De toegangs tickets, 75 stuks per tijdblok van drie kwartier, vliegen de deur uit. ,,Er kunnen iedere dag maximaal 750 kinderen komen. Volwassenen vinden het ook leuk. Sommige gaan mee met de kinderen, maar er zijn er ook die het zelf geweldig vinden." Het is na vorig jaar de tweede editie van Spring in 't Park. ,,Toen viel het al heel goed in de smaak. Dit is echt een blijvertje." Spring in 't Park duurt nog tot en met vandaag. Kinderen kunnen mee doen als ze minstens 1 meter twintig groot zijn. De kleinste kids kunnen losgaan op de spring kussens. En dat was geen sinecure. Het plaatselijke jaarmarkt- en feestco mité tekende voor de zesde keer voor de organisatie. 36 deelnemers bonden de strijd met elkaar aan bij het vooral ludieke festijn. Teams met namen als 'Overstekend Wild' en 'Met de hakken over de sloot' ga randeerden een hilarisch spektakel. Leden van de Frysk Ljeppers Bond uit Friesland gaven demonstraties en begeleidden de deelnemers tij dens hun sprongen. Enthousiaste speaker ,,Snel aanlopen, zo hoog mogelijk klimmen in de stok en dan zo ver mogelijk landen in het zandbed achter de acht meter brede beek", gaf de Fries Jan Nauta aan deelne mer Cederic Franssens mee. Deze 28-jarige sportfanaat uit Verrebroek sloeg de aanwijzingen niet in de wind. Met een sprong van 9,72 me ter verbeterde hij zijn eerder geves- tigde persoonlijk record. Het en thousiasme van speaker Marc Pan nier gaf de deelnemers nog een ex tra kick. Met daarbij een paar hon derd fanatiek meelevende suppor ters was het een waar spektakel, waarbij ook de nodige fierljeppers in het water belandden. ,,Houd de moed erin, spoel je verdriet weg met een Prosper-biertje en ga er weer voor", riep Pannier dan vanaf zijn commentaarpost. De uiteinde lijke winnaar geniet in Prosperpol- der en omstreken eeuwige roem. De jeugd kon zich op het strijdperk aan de Belgische Dreef vermaken met slingerjeppen. Ook bij dit slin geren aan een touw over de beek was plezier verzekerd. Je waant je voor heel even Tarzan Bob Maes Groede Springen, klimmen en klaute ren; niets is te gek op de 150 meter lange stormbaan die Groede Podium uit Friesland heeft laten komen. Vandaag is-ie er ook nog. fotos gianni agosti Kruip door, sluip door. Als een spin in haar web. Het is geen olympische sport, maar spectaculair is het zeker. De deelnemers aan het Vlaams kampioenschap fierljeppen pro beerden gisteren vlak over de grens in Prosperpolder verder te springen dan de 11,5 meter lange polsstok. Zonder een nat pak te krijgen. Edy de Witte Prosperpolder (B) Cederic Franssens was met zijn sprong van 9.72 meter niet onte vreden. FOTO GIANNI AGOSTI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51