II O O) CD O TIJDSCHRIFT Alle ogen op Tijdschrifl.nl Lees nu twee weken gratis! Ga snel naar tydschrift.nl 13 Toptijd op 3000 meter: onder de 8 minuten Atlete uit Aagtekerke ziet haar baanrecord sneuvelen Alle populaire tijdschriften in een handige app: dat is Tijdschrift.nl. maandag 9 augustus 2021 Remijn Eliminator De 28-jarige De Visser staat bekend als specialiste op de middellange afstand. Vorig jaar werd ze nog tijdens het NK tweede op de 5000 meter. Inmiddels heeft ze een ander doel: een mooie tijd neerzetten bij de Amsterdam Mara thon van 17 oktober. Daarvoor is ze omvang aan het maken, vertelde ze. ,,Eerst zat ik op zo'n 90 kilometer in de week, nu ga ik richting de 140 a 150." De 3000 meter in Goes, waar na alle corona-ellende weer eens een gezellige en goed bezochte baanwedstrijd was, was dus eigenlijk aan de korte kant voor haar. ,,Maar hé, dit is in Zeeland, dit is vertrouwd, dit is leuk... Het is mooi dat dit evenement steeds sterker Dit is in Zeeland, dit is vertrouwd, dit is leuk... wordt. Vandaag was er - en dat is echt heel bijzonder - een aparte serie voor vrouwen. Er stonden twaalf snelle vrouwen aan de start." In Goes werd er gejaagd op juist haar baanrecord uit 2016. Toen liep de Wal- cherse op het terrein van AV'56 een tij d van 9.20,88 minuten. De Visser, tweede in 9.40,49, kwam daar nu bij lange na niet aan. Maar Eline Dalemans wel. De meervoudig Belgisch kampi oene was zeer rap, liet de concurrentie vlug achter zich en snelde naar 9.11,35. ,,Het is mooi dat mijn record verbroken maar de twee Zeeuwse atletes konden niet samen optrekken om de koploop- ster te bedreigen. Voorafgaand aan de marathon van Amsterdam heeft De Visser nog twee belangrijke tests: het NK 10 kilometer in het Noord-Hollandse Hem (29 au gustus) en de Dam tot Damloop (19 september). ,,En wat ik dan in Amster dam wil? Het wordt mijn eerste mara thon en ik heb nog geen zin om daar een tijd aan vast te knopen", zei ze. ,,Maar het is niet een marathon die ik recreatief ga lopen. Het geldt als een Nederlands kampioenschap en daarin hoop ik toch wel een rol te kunnen spelen." werd", zei De Visser. ,,Dat zet Goes on Track alleen maar nog meer op de kaart als snelle wedstrijd. Misschien is er volgend jaar daardoor een nog mooier deelnemersveld." Achillespeesblessure Dat De Visser de Vlaamse niet kon vol gen, kwam doordat ze een paar weken minder had gelopen. Bij het recente NK had ze de 5000 meter voortijdig verlaten met een achillespeesblessure. Bovendien miste ze in Goes wat hulp van anderen. Net als Dalemans liep ze de race bijna volledig solo. Noor Dek ker uit Serooskerke werd weliswaar derde met een dik persoonlijk record, GOES Bij de baanwedstrijd Goes on Track zijn vrijdagavond vijf baanrecords gesneuveld. Twee bij de mannen, drie bij de vrouwen. Mahadi Abdi Ali (foto) deed op de 3000 meter een ronduit ge slaagde aanval op de tijd van Neal Bouterse uit 2015, 8.21,45 minuten. De atleet van AV Uni- tas dook namelijk net onder de 8 minuten: 7.59,89. In de eerste rondes liep Vlissinger Tim van den Broeke nog voor hem als haas. Nadat hij uitstapte, hield de atleet van de club uit Sittard het tempo hoog en dub belde hij sommige deelnemers. Middelburger Floris Wille- boordse werd met 8.23,65 tweede. Op de 100 meter ging Xavi Joy Mo-Ajok van Rotterdam Atle tiek met de premie voor een baanrecord (100 euro) aan de haal. Hij snelde in 10,38 secon den naar de meet. Hij dook daar mee net onder het oude baanre cord van Frans Maas uit 1992 (10,4). Op de 200 meter greep Mo-Ajok met 21,13 seconden net boven het baanrecord van Frans Maas van 29 jaar geleden. Die noteerde toen 21,1. Bij de vrouwen was er naast het baanrecords op de 3000 meter (Eline Dalemans, 9.11,35) en bij het speerwerpen (Susanne den Boef, 40,64 meter) en versprin gen (Eva Bastmeijer, 5,71 meter). GO 1 Wielrenner Senna Remijn (15) uit Wol- phaartsdijk heeft in Dene marken de Ran- ders Bike Week op zijn naam ge schreven. Dat is een vierdaagse voor nieuwelin gen. Hij rijdt voor het Belgi sche Acrog Tor mans BC Balen. I Mountainbikes ter Didi de Vries uit Wilhelmina- dorp is gisteren zesde geworden tijdens de we- reldbekerwed- strijd 'eliminator' in Leuven. De Visser maakt extra meters in Goes, alvast voor de marathon Marijke de Visser loopt solo op de tweede plaats van de 3000 meter. FOTO'S CYNTHIA CATS Nadat Marijke de Visser vrijdag avond bij Goes on Track de 3000 meter had gelopen, deed ze nog een uitgebreide cooling down. Daarbij kwam de atlete uit Aagte kerke gerust aan nog eens twaalf rondjes op de baan van AV'56. ,,Tja, ik moet toch mijn kilometers maken, hè", zei ze lachend, toen de zon al lang onder was. Roeland van Vliet Goes - Marijke de Visser a W/f/ffi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45