s? Schrammen op Schouws gezicht Prik zonder afspraak kan op meer plekken Macht 2 Popje board naar beneden, side je andere voet naar de bovenkant, druk hem terug en pop met je enkel. Wie dit begrijpt, behoort tot de groeiende groep skateboarders. SKATEN EN BOARDEN MAINSTREAM A Commentaar Het was het gesprek van de dag op Schouwen dit week end: een vlaag van geweld waait over het eiland. Op ver schillende plekken werden afgelopen week jongeren mishandeld, meldde de politie vrijdagavond. Bij een camping in Burgh-Haamstede werden twee jongeren zo ernstig toegeta keld dat ze met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. Ze hadden meerdere botbreuken in het ge zicht. Het was niet de eerste keer deze zomer dat Schouwen-Dui- veland negatief in het nieuws komt: enkele weken geleden vlo gen bijvoorbeeld al winkelwagentjes en terrasstoelen door het centrum van Renesse. Ondernemers waren toen al bang dat het imago van de badplaats eraan zou gaan: Renesse doet al jaren z'n best om bekend te staan als familiebadplaats, en juist niet als uitgaansdorp voor jongeren. Deel van het probleem is dat jongeren maar tot middernacht in de kroegen terechtkunnen. Discotheken zijn gesloten. Ze wijken uit naar andere plekken, en dat is begrijpelijk. De politie zit doorgaans bovenop ongeregeldheden en geweld. Dat bleek afgelopen weekend ook weer: agenten wisten drie verdachten - tieners uit Schiedam en Vlaardingen - zaterdagochtend al te arresteren. Het tunneltje in Scharendijke is inmiddels berucht. Het blijkt juist daar vaak uit de hand te lopen. Ondernemers ad viseren jongeren al daar uit de buurt te blijven en willen dat de politie daar ook strenger optreedt. Dat lijkt duidelijk nodig. De politie zit doorgaans bovenop ongeregeldheden, dat bleek afgelopen weekend ook weer Prikken zonder afspraak kan van maandag tot en met zaterdag tus sen 08.00 en 16.00 uur in de Zee landhallen in Goes, Studio A58 in Middelburg en SnowWorld in Ter- neuzen. De locatie aan de Grevelin- genstraat in Zierikzee is vanaf 17 au gustus op dezelfde tijden geopend. Het is alleen mogelijk voor mensen die nog een eerste vaccinatie moe ten krijgen. Zij krijgen het vaccin van BioNTech/Pfizer. Na de eerste ALMANAK Het ging over macht, daar op dat Vlissingse kantoor, maar ook over mannen die partners heb ben die qua uiterlijk een beetje boven hun niveau lijken te lig gen. ,,Hoe komt-ie toch aan zo'n knappe vrouw'', was een van de opmerkingen die over de bu reaus vlogen. prik wordt op de locatie direct een afspraak ingepland voor de tweede vaccinatie. Alleen de dag en locatie staan dan vast; mensen kunnen op die dag binnenlopen tussen 08.00 en 16.00 uur. Het is rustiger op de priklocaties, vandaar dat de prik nu zonder afspraak kan Het merendeel van de Zeeuwen heeft al minstens één prik gehad. Daardoor wordt het de komende tijd steeds rustiger op de vaccinatie locaties. De GGD maakt het daarom mogelijk een prik te laten zetten zonder afspraak. In Goes kon dat sinds donderdag al. Die Middelburger wist daar wel een antwoord op. ,,Het komt ge woon door macht. Een man met macht erotiseert." Zijn collega, die zeer goed wist wat hun posi tie bij het bedrijf was, keek hem aan en riposteerde: ,,Dan vraag ik me af hoe wij aan van die knappe vriendinnen komen.'' Drankrijder moet auto en rijbewijs inleveren Twee gewonden bij botsing auto's Twee personen zijn za terdagmiddag gewond geraakt bij een botsing tussen twee personenau to's in de buurt van Bier vliet. Het ongeval vond plaats rond 16.45 uur op de Driewegenweg, ter hoogte van de Sint-Pie- tersdijk. Twee auto's bot sten hier tegen elkaar. De politie en ambulance dienst werden opgeroe pen. Twee inzittenden werden door het ambulanceper soneel onderzocht en hierna naar het zieken huis gebracht. De auto's zijn weggetakeld door een bergingsbedrijf. EEDE Toren vlasfabriek door blikseminslag bijna gehalveerd Wat in de jaren tachtig nog een vriendelijke subcultuur was, is nu mainstream, zegt Patrick Sins van skatewinkel The Tube in Middel burg. Het gaat lekker met de verkoop, constateert hij opgewekt: die is ver dubbeld, met corona als aanjager voor de individuele sporten. Sins: „Bovendien is afstand houden met een skateboard geen probleem." Zo'n twintig procent van de klan ten is 'herintreder': het zijn skaters van de oudere generaties, die hun board opnieuw hebben opgepakt. De rest? Jonkies. Olympisch goud winnaar Momiji Nishiya (13) is hun lichtend voorbeeld. Maar competi tief is de skate-scene niet. Wie net zijn eerste ollie onder de knie heeft, is net zo welkom. Hugo Braun uit Hilvarenbeek oe fent zijn boardslides en ollies op ska- tepark Veerse Poort - onder skaters ook wel bekend onder het koos naampje WIM. ,,Ik ben op vakantie en heb opgezocht waar in de buurt een skatebaan was", vertelt de 11-ja- rige, die met zijn moeder en zus - eveneens in het bezit van een skate board - op het park is. Skaten doet hij sinds een half jaar. „Vrienden van me vroegen of ik eens mee ging. Dit is mijn derde board. De eerste kreeg ik voor mijn verjaar dag, dat was een complete: een heel board met wielen, bearings en trucks erbij. Als je die eenmaal hebt en er gaat iets stuk aan je board kun je dat vervangen. Dan ga je onderdelen kopen in plaats van hele boards. Toen ik aan mijn derde toe was, zei mijn moeder: en nou mag je het zelf gaan betalen." De ollies - het allereerste trucje, waarmee je stoepen op en af kunt - heeft hij inmiddels wel onder de knie. Hugo legt uit: ,,Je popt je board naar beneden, slide je andere voet naar de bovenkant van je board, drukt hem terug en popt met je en kel." Nu werkt hij aan zijn boardsli des. Pleister op de knie In Hilvarenbeek zit Hugo in de kin- derraad van de gemeente. ,,We pro beren met een hele groep om de skatebaan groter en veiliger te krij gen." Een pleister op zijn knie spreekt boekdelen. ,,De grond daar is nu heel ruw. Als je valt, ligt gelijk je been open. Heb ik al een paar keer gehad." Op het skatepark zijn deze mid- maandag 9 augustus 2021 Iedereen die nog niet gevacci neerd is kan vanaf vandaag zes dagen per week zonder af spraak een prik laten zetten in Goes, Middelburg en Terneuzen. In Zierikzee is vaccineren zon der afspraak mogelijk van 17 tot en met 28 augustus. Cornelleke Blok Goes Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Elf chauffeurs liepen in Zeeuws-Vlaanderen tegen de lamp met te veel alcohol in hun li chaam. Eén van hen moest zelfs het rijbewijs en het voertuig inleve ren. Bij de controles ble ken elf mensen te veel al cohol te hebben gedron ken. Een van hen had ook drugs gebruikt. Een ander had geen alcohol, maar wel drugs gebruikt. De bestuurder die zijn rij bewijs en auto moest in leveren, blies een score van 620 ug/l (microgram alcohol per liter lucht); bijna drie keer zoveel als toegestaan voor een er varen bestuurder. BIERVLIET De voormalige vlasfa briek in Eede is zater dagavond getroffen door de bliksem. Daar door is de kenmerkende toren zowat gehalveerd. De oude fabriek aan de Brieversweg, vlak bij de grens met België, staat al enkele decennia leeg en verkeert in slechte staat. In 2007 is de bodem gesaneerd. Volgens Ronald de Croock uit Eede is door de bliksem een flink stuk van de top van de vlasroterij vernield. ,,Toen ik de klap hoorde, dacht ik al: 'het is prijs'." Hugo Braun in actie FOIO MtIJ GOMMtRS Ondine van der Vleuten Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22