Binnen doen we sambJ Win 2 tickets F1 Heineken Dutch Grand Prix MEDIA CULTUUR 17 Ga naar pzc.nl/buitenkansjes Het rondje waar we 36 jaar V op gewacht hebben. righeid. Een beproefde formule waarvan het recept eigenlijk is om het vooral niét in een formule te gieten, legt Everaert uit. ,,De eerste seizoenen probeerde ik het soms wel in te vullen. 'Zullen we niet nog even naar dat prachtige kas teeltje gaan?' Maar je moet het loslaten. Het is wat het is. Regent het, dan regent het. Van een rustige dag vijf gaan we niet nog iets op dag tien proppen als dat over de rand is gevallen. Het is een dag boekvertelling over mensen die van hun vakantie aan het genieten zijn.'' Wegdromen Het is precies waarom de kijkers het programma massaal weten te vinden. ,,Het is heel fijn om de zinnen te verzet ten en even niet te denken aan die don kere wolken aan de horizon'', legt Mar- tine van Os uit. Dat 'wegdromen' is al jaren haar verklaring voor het succes van de show, en past dit jaar beter dan ooit, in een zomer waarin de pande- mie nog steeds een deel van het leven bepaalt. ,,Dat merk je ook aan de ge sprekken van deelnemers, corona komt steeds naar voren.'' Dit keer bleef het reisgezelschap in Nederland, want hoewel de ge plande trip naar Noorwegen met zijn dunbevolkte weidsheid de ideale coronabestemming leek, bleek het toch niet haalbaar. ,,Ik was de hele tijd een reis aan het voorbereiden die misschien niet door zou gaan'', zegt Everaert, die in de maanden voorafgaand aan zo'n trip bij alle deelnemers langsgaat om te vragen of ze er bezwaar tegen hebben dat 'de tv' meegaat. ,,Wij haken aan bij een bestaande kampeerreis. In april vroeg ik de organisatie - ACSI - of het wel handig is om met ouderen naar Noorwegen te gaan. Er kon nog zo weinig, er was zoveel onze ker. We besloten tot een reis door Nederland. Zij zijn meteen enorm in touw gegaan om het voor elkaar te krij gen.'' Een paar weken later gingen 36 kampeerders op pad, met Van Os, Ever aert en de rest van de cameraploeg in hun kielzog. Dit keer geen spannende bergweggetjes of urenlange tochten van de ene naar de andere plek: Nederland is veel overzichte lijker. „Maar zo dra die cirkel van stoeltjes er is, dan is het We zijn er bijna!", zegt Van Os. „Er valt nog een hoop te ontdek ken in Neder land, want je doorkruist ei gen land vaak niet als toerist. We zijn naar de Space Expo in Noordwijk geweest, hebben de Tweede Maasvlakte bij Rotterdam bezocht - veel industrie, dat associeer je niet met vakantie - maar dat was wel weer zo'n andere wereld. En daarna wijnproeven in Limburg. Het was ontzettend afwis selend.'' Ook leuk: het leverde andere Iedereen was wel een keer in zijn of haar eigen habitat en kon dan een beetje gidsen verhalen op dan tijdens de buiten landse We zijn er bijna's. „Iedereen was wel een keer in zijn of haar eigen habitat en kon dan een beetje gid sen'', zegt Van Os. ,,We waren in Rotterdam en stonden bovenop het Witte Huis, de eerste wolkenkrabber van Nederland. Die heeft het bom bardement van mei 1940 overleefd. Een van de deelneemster zag vanaf het dak haar vroegere huis en raakte geëmotioneerd. Dat bracht prachtige herinneringen naar boven.'' Ze hadden mazzel met de reis. De start was op de dag dat de restaurants weer open mochten en het besmet- tingstechnisch rap heuvelafwaarts ging. Halverwege werd de mondkapjesplicht ge schrapt. ,,We zaten precies goed. Een week na terugkeer werden de versoe pelingen deels teruggedraaid'', zegt Everaert. Het reisgezelschap was vol ledig gevaccineerd - dat was een voorwaarde -, was op dag één van de trip getest en had ook nog een boel zelftests in de koffer. In het geval dat iemand in quarantaine moest, werd dat onderdeel van het programma - het blijft een dagboek. Everaert: ,,Dat is gelukkig niet gebeurd.'' Van Os genoot ervan dat ze weer mee op pad kon. ,,Ik prijs mezelf ge lukkig, ook al is het hard werken. Vo rig jaar voelde ik een bepaalde leegte toen de reis niet kon doorgaan. Het is zó'n onderdeel van mijn leven'', zegt de presentatrice, die de volle vijf we ken mee was. ,,Ik wil echt onderdeel zijn van het gezelschap, ga niet tus sen de opnames door even naar huis, ook al was dat nu niet ver weg. Mijn man is wel een paar keer langsgeko men, dat gaat in het buitenland niet.'' Vorig jaar had het noodgedwongen thuiszitten overigens wel zo zijn voordelen. ,,Ik was voor het eerst in tien jaar in mei en juni thuis. Ik zag bloemen in mijn tuin die ik nooit eerder had gezien. Ik kon weer eens bij de verjaardag van mijn beste vriendin zijn. Triviale dingen, maar fijn om weer mee te maken.'' Beleef de FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2021 met Heineken® (officiële partner) en het AD. Winnen? Doe mee en ontvang ook het e-book Jos Max van Ivo Pakvis. maandag 9 augustus 2021 PC van donkere wolken Zodra de c zÜn er bijna!. I van stoeltjes OMROEP MAX —Martine van Os We zijn er bijna!, vanaf 10 augustus wekelijks op NPO 1 om 20.30 uur. 'klinUUUlUg. NU. 1' I0UU1UI I JUS».» i.» tAi. MtKKM* .UKfl I ad adu. «t «a a*. J l*«Jt DUTCH Off AND PRIX lunula I [ompciv U rghh inurvwl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17