z zorg ik dat je van mening verandert. Maar andersom dus ook. Een ex zei: 'Jij voldoet wel graag aan negatieve verwachtingen.' Tijdens het gesprek klinkt op de binnenplaats continu het getjilp van vogels. 'Vogels hoor je alleen als je rust hebt,' zegt Aldith. Die vindt ze niet in Nederland, wel in Jamaica, de plek waar ze al jaren lang in de winter Nederland voor verruilt. 'Ik noem maar iets idioots: je zit in de tuin en ziet een stoet mieren langslopen. In Nederland zie je dat niet, hier heb je nooit tijd om te kijken wat mieren doen. Maar in Jamaica wel. En het is interessant, wat mieren doen!' Na haar definitieve vertrek bij de NOS ging ze aan de slag als free lancejournalist. Of nee, correctie: global freestyle multimedia journa list. Aldith kijkt streng en tikt met haar wijsvinger op tafel. 'Echt goed opschrijven. Want dat ben ik. Ik kan mijn werk overal doen.' Ze leidde als kind al een nomadisch bestaan, werd in Suriname geboren, woonde op vier continenten, is in zes talen opgevoed. Haar vader was landbouwkundig ingenieur. Het gezin, één zoon en vier doch ters, woonde in Maleisië, Brazilië, Tunesië. In de jaren 80, na haar schooldiploma, vertrok Aldith naar Nederland om economie te studeren. Het werden twaalf ambachten en dertien ongelukken, tot ze was waar ze wilde zijn: in een studio. 'Ik ben heel trots op mijn gemengde roots, en dat ik de hele wereld heb leren kennen. Ik ben er niet op vakantie geweest, ik heb er gewóónd. Ik heb talen geleerd, de gewoonten, ik heb overal vrienden. Dat is heel wat anders dan in Thai land even een tempel bezoeken en verder op het strand liggen en met je vingers knippen voor een cola. Ik heb geleerd overal ter wereld te wonen. Mijn brede blik, dat is mijn houvast. Maar wat ik pas later inzag: dat de buitenwereld ook iets met mij moet. En daar ideeën bij heeft. En dat die niet stroken met hoe ik naar de buitenwereld kijk.' MEZZA 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95