intussen in Frankrijk We hapten en we nipten en de wijn ging vrolijk rond Tussen de vogels Suite op hoogte Bedstee in een boom Het was een prachtige rit, DE HORT OP getjes door bossen en over heuvels, begeleid door krekels, om te eindigen bij een fraai zwart hek dat toegang bood tot de oprijlaan. Daarachter lag het wijnkasteel. Het hek zwaaide open, wij tuften door de wijngaard om te eindigen voor de deur van een eeuwenoud chateau in de Provence. Hier gingen we twee nachtjes slapen. Het klinkt chic, maar het kasteel had een zeer betaalbare chambre d'höte: we sliepen bij de wijnboerin - nou ja: in de kamer ernaast. En 's avonds was er een table d'höte - we aten mee met de anderen. Er werd lekker gekookt door de (zeer jonge) echtgenoot van de (op leeftijd zijnde) wijnboerin. 's Avonds werd buiten op het terras een grote tafel gedekt, iedereen schoof aan en de wijn van het huis ging vrolijk rond. We hapten en we nipten, we bewon- rr^m derden de ondergaande Provengaalse WsKïL ^-9^1 zon, en we genoten van het uitzicht op de druivenstokken. Hoe Frans wil je het hebben? Het is een succesformule in Frankrijk: renotoerisme. Wijnboeren openen hun deuren, toeristen mogen langs komen, rondkijken, cursussen doen en blijven logeren. Volgens schattingen trekken Fransen wijnboeren tegen woordig zo'n 10 miljoen toeristen per jaar. Bijna de helft komt uit het buitenland. Maar wat ik eigenlijk wilde zeggen: slapen bij de wijnboer staat voor mij symbool voor vakantievieren in Frankrijk. Alles kan. Het land heeft alles in huis. Bij laag water liepen we met onze kinderen door de zee naar het minuscule eilandje Tatihou voor de Normandische kust: een vogel reservaat met een huisje waar we konden overnachten. We sliepen in een appartement aan de Parijse Boulevard Saint-Germain, met het nachtleven letterlijk aan onze voeten. We huurden een gïte in de Lubéron waar elke ochtend veertig geiten voorbijtrokken met bellen rond hun nek. Op Corsica lagen we op een van de mooiste stranden ter wereld: Palombaggia. Buiten de schoolvakantie, dus we waren daar he-le-maal alleen. Dit jaar blijven we thuis. Door corona hebben we noodgedwongen ontdekt hoe mooi en gevarieerd onze eigen omgeving is, ten westen van Parijs. Er zijn hier geen wijnkastelen, maar er lopen wel herten en everzwijnen. En we deden een wonderlijke ontdekking, vlak bij huis: eekhoornnesten hoog in de bomen. MEZZA 11 Slapen in een boomhut In de Friese boomhut Uilenspiegel is het goed tot rust komen. Via een brug bereik je een terrasje waar je niet alleen een geweldig uitzicht hebt, maar ook nog eens op vogelhoogte zit. vanaf 95 per nacht, hetkleineparadijs.nl Op het eerste gezicht is dit een houten hutje in een boom, vanbinnen is het een luxe hotelsuite. En dat op een camping in Flevoland (waar het overigens wemelt van de bijzondere accommodaties, zoals een zeecontainer en rioolbuis). vanaf 99 per nacht, boomhutovernachtingen.nl Alsof de boomhut zelf nog niet idyllisch genoeg is, slaap je hier ook nog eens in een bedstee. Onder je scharrelen kippen en je kijkt uit over de weilanden, want je verblijft op een boerderij in de Achterhoek. vanaf 90 per nacht, erveveldink.nl Correspondenten nemen ons mee op vakantie. Dit keer FRANK RENOUT, stand plaats Parijs, die met vrouw en kinderen logeerde bij een oudere wijnboerin en haar piepjonge echtgenoot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91