Heleen van Royen 'Ik klap de luifel in. eruit?' vraagt Bart. We zijn op vakantie in Frankrijk met een gehuurde camper en onze honden. De eerste nacht hebben we op een camping in de Bourgogne doorgebracht. Het is even wennen: van een riant huis in het Gooi naar een rijdend hokje op wielen. 'Natuurlijk,' antwoord ik, terwijl ik geroutineerd probeer te klinken. Bart is een handige man, hij kan dingen vou wen, rollen en wegleggen alsof ze net uit de verpakking komen. Ik heb de motoriek van een 4-jarige, maar dit taakje moet ik kunnen volbrengen. Ik trek de stekker uit de stroom- paal, rol de kabel op en plaats deze in het daarvoor bestemde kastje. Alles in een camper moet je opbergen en zekeren, anders vliegt het door de ruimte zodra je wegrijdt. Klassieke fout is de koelkast vergeten te ver grendelen, zodat de deur bij de eerste de beste bocht openvliegt, waarna de twaalf eieren die je bij de vorige campingboer had gekocht - 'O, wat enig, ze hebben hier levende kippen en verse eieren!' - worden gelanceerd en je dagen later in alle hoeken en gaten nog steeds kleverig struif vindt. Groot voordeel van een camper is dat je je reisbestemming onderweg kunt aanpassen. We waren van plan om via Luxemburg naar het meer van Genève te rijden, de Mont Blanc te zien en Grenoble ook nog even mee te pakken. De enorme regenval en overstromingen deden ons besluiten Luxemburg links te laten liggen. Daarbij viel de weersverwachting van Grenoble tegen. Van zaterdag tot en met donderdag zag ik het pictogram van een grijze wolk met druppels en een bliksemflits. 'Als we daarheen gaan, zien we geen Mont Blanc, alleen maar mist,' zei ik. 'Dan wordt het de Bourgogne,' besloot Bart. 'Daar schijnt de zon.' Ook in de Bourgogne bleek het grijs en miezerig. De Neder landse eigenaresse van de camping verontschuldigende zich: 'We wonen hier al meer dan tien jaar, maar zulk slecht weer hebben we in de zomer nog nooit meegemaakt.' 'Goh, echt?' antwoordde ik. 'Morgen schijnt het beter te worden.' Haar toon verraadde dat ze het zelf ook niet geloofde. De volgende dag is het nog steeds grijs en nat. 'We rijden net zolang door tot we de zon zien,' besluiten we. Ander pluspunt van een camper is dat er een chemisch toilet in zit, zodat we niet om de vijftig kilometer hoeven te stoppen omdat ik moet plassen. Na vijfeonderd kilometer vinden we een mooie plek op een s gemeentecamping in Saint-Léon-sur-Vézère in de Dordogne Er schijnt een waterig zonnetje. h 'Klap jij de luifel uit, dan sluit ik de stroom aan,' zegt Bart. g Hij pakt de kabel uit het kastje. g 'Waar is het verloop?' vraagt hij. 'Welk verloop?' 'Het tussenstuk waarmee hij aan het stroompunt zat.' 'Ik heb geen verloop gezien. Ik heb gewoon de stekker eruit getrokken, zoals jij zei.' Bart begint te vloeken. Ergens in de Bourgogne hangt het meest cruciale onderdeel van onze camper. Zonder verloop geen stroom. Zonder stroom lauw bier en geen koffie. 2 Een camper: het blijft een uitdaging. En we gaan nog niet naar huis. Nog lange niet. MEZZA 7 Schrijver Heleen van Royen (56) woont samen met Bart (34). Ze is moeder van Olivia (28) en Sam (24) en oma van Spencer (1 jaar) en van twee bonuskleinkinderen van 13 en 11. Een rijdend hokje op wielen, dat is even wennen CO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 87