Nu twee verdachten opgepakt wegens doodschoppen Carlo 7 TOERISTEN GEWELD Iedere zomer komen er wel berichten vanuit zonbestemmingen over geweldsdelicten waarbij Nederlandse toeristen betrokken zijn. Gaan jongeren vaker dan vroeger zwaar over de schreef? ederlandse eigena ren van kroegen, eettentjes en cam pings in Spanje en Italië manen tij dens een telefoni sche rondgang van deze krant tot kalmte. Meer incidenten door Ne derlandse vakantiegangers dan vroeger? ,,Er spelen altijd wel din getjes, maar over het algemeen valt het hier reuze mee'', klinkt het. En: ,,De politie houdt de jon geren flink onder de duim.'' Zo lijkt het niet als je de laatste weken de mediaberichten volgt. Het heftigste voorbeeld is natuur lijk een groep Nederlandse jon gens die ervan wordt verdacht op Mallorca betrokken te zijn bij do delijk geweld tegen Carlo Heuvel man (27), en van pogingen dood slag op de boulevard van El Arenal. Inmiddels zijn in twee mannen uit Hilversum aangehouden. ,,Dit waren gewoon strontver- wende jongetjes uit 't Gooi'', zegt eigenaar Ben van de Nederlandse kroeg Double Dutch Mallorca in de badplaats. ,,Ik heb ze twee da gen eerder nog zelf mijn tent uit gezet. Kijk, soms heb je te maken met kwallenballen of opgefokte gasten die problemen zoeken, maar 99 procent van de Nederlan ders die hier komen, zijn hart stikke leuk.'' Ben is al een kleine twintig jaar ondernemer op het feesteiland en constateert dat de Nederlanders en Duitsers die veel in El Arenal verblijven het al jaren prima sa- Hij en de al eerder opgepakte Sa- nil B. (19) worden onder meer verdacht van doodslag op Carlo Heuvelman uit Waddinxveen. De verdenking tegen Sanil B. is daarmee uitgebreid. Volgens het Openbaar Ministerie is dat gebeurd op basis van verklarin gen van getuigen in combinatie met de beelden die al beschik baar waren. Sanil B. werd al ver- men kunnen vinden. ,,Die heftige Engelsen zitten allemaal verderop in Magaluf, die komen hier niet. Ook hier gebeurt wel eens iets, maar gekkigheid maken we niet mee. Ga eens een weekend stap pen in Utrecht, dat is veel erger dan een heel seizoen hier.'' Ook op het Spaanse vasteland, in de bekende badplaats Salou, valt het volgens eigenaar Dinny van de Heineken Hoek mee. „Natuurlijk zijn er wel eens kleine vechtpar tijen. Ook met Nederlanders. Maar het is echt een uitzondering dat het helemaal misloopt.'' En Dinny kan het weten, want hiervoor had ze ook een feestcafé: de destijds befaamde De Malle Molen. „Te genwoordig komen er in Salou meer stelletjes, die zijn rustig, en de laatste twee jaar zien we nau welijks jongeren door corona.'' De Spaanse badplaatsen waren de reljongeren zat en hebben inge zet op strenge regels voor toeris- Soms heb je te maken met kwallenballen, maar 99 procent is hartstikke leuk dacht van tweemaal poging doodslag op andere slachtoffers en dus nu ook van doodslag op Carlo. Vader Younnes van Sanil B. is met stomheid geslagen. ,,We zijn helemaal in de war. Van het OM hebben we nog niets ge hoord'', meldt Younnes. ,,We zijn erg geschrokken van deze nieuwe verdenking. We geloven nog steeds niet dat hij het heeft gedaan. Sanil heeft dat ons ge zworen. We zullen het onder ten, nieuwe geluidshinderwetten en verscherpte controles. ,,De poli tie is duidelijk de baas en daar valt niet mee te spotten. Dat schrikt jongeren met kwaad in de zin wel af', zegt eigenaar Dirk-Jan van Kootjes Eetcafé in Lloret de Mar, een populaire badplaats voor jon geren een paar kilometer verderop. Dirk-Jan, die ook al twee decen nia onderneemt in Spanje, vindt dat hij niet te klagen heeft over het gedrag van Nederlandse toeristen. „Alcoholmisbruik blijft natuurlijk zoek nu moeten afwachten.'' De tweede verdachte, volgens bronnen de 18-jarige Hein B. uit Hilversum, wordt er ook van verdacht betrokken te zijn bij het dodelijke geweld tegen Carlo Heuvelman, alsook van poging doodslag op een ander slachtoffer op de boulevard van El Arenal. Vorige week ontkende hij nog: ,,Het was wel mijn vrienden groep, maar ik was niet bij de vechtpartij. Verder geen com mentaar'', zei hij toen zelf via de telefoon. De twee verdachten waren met een vriendengroep op va kantie op het Spaanse eiland, waar ruzie werd gezocht met andere vakantiegangers. De 27- jarige Carlo Heuvelman uit Waddinxveen werd daarbij dus danig mishandeld dat hij later aan zijn verwondingen over leed. Dit gebeurde tijdens de tweede vechtpartij, op de boule vard. Eerder was er ook al ruzie in een horecagelegenheid. Het Spaanse onderzoek is re cent overgedragen aan justitie in Nederland en zij pakten woens dag de eerste verdachte op. In middels zitten er dus twee man nen vast. Justitie denkt dat meer aanhoudingen zullen volgen. wel een probleem en de afgelopen jaren is het drugsgebruik toegeno men. Maar ik doe wel eens een rondje door de stad en dan is er ei genlijk nooit wat aan de hand. Dat is in Amsterdam wel anders.'' Ook in Italië gaat het wel eens flink mis, zeker als er veel jongeren bij elkaar zitten. In de plaats La- zise, gelegen aan het Gardameer en bekend om de (jongeren)cam- pings, werd vorige week een 18-ja- rige Nederlander flink mishandeld door een groepje landgenoten. Dat gebeurde na een stap avond in een plaatselijke discotheek. Nederlandse eigenaren van campings willen niet met hun naam in de krant. „Wij ervaren normaal niet dat het zo erg is, maar verder weet ik niets", klinkt het alleen. De reisbranche kan niet zeggen of Neder landse toeristen zich va ker dan vroeger misdra gen in het buitenland. „Ik lees de verhalen ook in de kranten en ben een bezorgde bur ger, maar wij houden hier geen cij fers over bij'', aldus ANVR-direc- teur Frank Oostdam. Een woord voerder van Buitenlandse Zaken laat eveneens weten dat het niet mogelijk is exacte cijfers te geven, omdat er bij het overgrote deel van de incidenten geen hulp wordt ge vraagd aan de ambassade of het ministerie. Dus valt er ook geen trend te schetsen. Een zegsvrouw van het Spaanse Verkeersbureau in Nederland zegt dat het nu sowieso niet te doen is om een analyse te maken over het gedrag van Nederlandse vakantie gangers in het buitenland. „Ner gens in de wereld is het toerisme door corona gewoon.'' zaterdag 7 augustus 2021 GO Edwin van der Aa Rotterdam/Mallorca De politie heeft donderdag avond een tweede verdachte aangehouden in de zaak rond de fatale mishandeling op Mallorca. Het gaat om een 18-jarige man uit Hilversum. Victor Schildkamp Sebastiaan Quekel Hilversum 'Ga eens stappen in Utrecht, dat is veel erger' - Ben, eigenaar van kroeg Double Dutch Mallorca Een feest in Salou, voor corona. FOTO GETTY IMAGES T Jongeren op het strand in populaire badplaats Lloret de Mar. FOTOSSHUTTER- STOCK, MONTAGE AD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 7