Ajacied Jurriën Timber zet zijn doelen altijd in een boekje 11 Oranje start in Groningen 'PSG werkt aan komst Messi' Verlies Nadal in tweede ronde VOETBAL JOHAN CRUIJFF SCHAAL Na de doorbraak, de dubbel met Ajax en zijn EK-debuut in Oranje, wil Jurriën Timber (20) tegen PSV meteen zijn verzameling Nederlandse prijzen voltooien. Over een stoïcijnse verdediger, die als een komeet gaat. Met dank aan zijn boekje. JOHAN INAN INTERVIEW Jurriën Timber is eind vorige maand met Ajax neergestreken in het idyllische Bramberg. Voor de derde keer. Eerst als broekie, ver volgens als potentiële basisspeler en deze voorbereiding als vaste waarde. Wat heet, Timber heeft inmiddels zijn eerste vijf inter lands in de benen, waarvan drie in de poulefase van het EK. Na zijn droomjaar gaat het over persoonlijke en collectieve doelen. De Johan Cruijff Schaal moet de volgende triomf worden. Dan heeft hij het setje Nederlands zil verwerk meteen compleet. En als het aan Timber ligt, blijkt het straks de aanzet tot een nog beter seizoen. ,,Je moet hetzelfde willen halen, en nog meer. De beker, de titel en overwintering in de Champions League dus'', zegt Timber. ,,Dat is in de voorbereiding een keer naar ons uitgesproken. Zonder dat je het er daarna de hele tijd over hebt, merk je dat iedereen dat wil. We eisen steeds meer van elkaar. Zo is Ajax altijd geweest, maar ik denk dat onze trainer daar een goede invloed op heeft.'' En persoonlijk? ,,Ik wil me wel weer laten zien natuurlijk. Dat wil ik altijd en overal, maar ik wil nu ook echt goed beginnen en een heel seizoen goed spelen.'' ,,Ja, daar hamer ik vooral op nu. Het afgelopen halfjaar was natuur lijk heel mooi. Maar daarvóór ben ik niet echt wedstrijdfit geweest en heb ik een wisselvallige voorbe reiding gehad. Extra bewijsdrang vanwege een nieuwe status heb ik niet echt, maar er horen wel weer nieuwe doelen bij. Die stel ik en die probeer ik te halen.'' lacht: ,,Ja, bij een groot boekje ho ren ook grote doelen.'' ,,Ik geef de doelen liever nog niet exact prijs, maar ik wil nu een heel jaar vlammen. Dat zie ik als de missie. Om die te bereiken stel ik daar doelen omheen. Daar zit ook veel van buiten de wedstrijden om bij dat ik wil verbeteren. Hoe ga ik met voeding om? Hoe zorg ik dat ik goed herstel?'' ,,Ja, dat staat er ook in. Het zijn zo'n acht grote doelen. Daaronder noteer ik nog wat ik nodig heb om er te komen. Ik vind dit belangrijk om me door te ontwikkelen. Ik denk ook dat dit helpt.'' ,,Sinds ik bij J ong Ajax kwam. Toen wist ik: ik ga het betaald voetbal in en ik moet zorgen dat ik doorgroei op veel meer onderde len.'' ,,Ik kom uit een hecht voetbalge- ,,Ik zet ze ook op papier. In een wat groter boekje dan wat jij hebt.'' Timber Van een basisplaats word ik niet anders. Dingen wennen snel voor mij zin. Als we een hapje eten na een wedstrijd, komen zaken aan bod waar ik wat mee kan. Ik denk er veel over na. Vervolgens ga ik ook dingen noteren. We kijken erg kri tisch naar elkaar. Je hebt er weinig aan als je alleen hoort wat goed gaat. En je weet dat als het vanuit je familie komt, dat het oprecht is. Dat het gezegd wordt omdat ze je beter willen maken.'' ,,Het is niet zo dat ik ze vertel van mijn doelen. Wel schrijf ik eron der wat ik nodig denk te hebben. Daarin kunnen zij natuurlijk heel erg helpen en daarom klop ik ook bij hen aan. Dat geldt ook voor teamgenoten. Dusan Tadic als het bijvoorbeeld over voeding en fy siek gaat. Voor het voetballende gedeelte heb ik veel aan Daley Blind. Zo kom je achter dingen, ga je ermee aan de slag en groei je. Ik ben heel veel met Ryan Graven- berch en Devyne Rensch. We pus hen elkaar om beter te worden.'' ,,Ja, volgens mij ging het EK wel goed. Dat vond hij ook. Dit jaar willen we hogere eisen stel len bij Ajax. De trainer legt de lat dan ook hoger. Ook voor mij. Dat vind ik mooi en belangrijk. Ik wil en moet beter worden.'' ,,Hij vindt dat ik leiderseigen schappen heb en wil dat ik dat lei derschap steeds meer uitdraag. Sinds eind vorig seizoen zijn we daarmee bezig. Ook daar staat iets over in mijn schrift. Over alles wel iets. Dit hoort bij beter worden. Met een nieuwe status, nu ik ba sisspeler ben, heeft dat niks van doen. Ik word daar niet anders van. Dingen wennen snel voor mij.'' ,,Ik besef dat op dat moment hele maal niet. Het lekkere was dat ik al twee oefenduels had gespeeld. En doordat het in de Arena was, speelde ik voor mijn gevoel ge woon thuis, maar met een ander team. Het liep wel. Daardoor was het vooral genieten. Het Wilhel mus met de koning op de tribune, dat was wel echt een kippenvel momentje.'' zaterdag 7 augustus 2021 PC VOETBAL De Oranje-vrou wen beginnen op vrijdag 17 september de kwalificatie voor het WK van 2023 in Australië en Nieuw-Zee- land met een thuiswedstrijd tegen Tsjechië. De wed strijd wordt gespeeld in het Euroborg-stadion van FC Groningen en begint om 20.45 uur. Het is de eerste officiële wedstrijd van de Leeuwinnen onder leiding van de nieuwe bondscoach Mark Parsons. Voor de wedstrijd is met de huidige overheidsmaatregelen twee derde van de plaat sen beschikbaar. VOETBAL De directie van Paris Saint-Germain werkt aan een financieel plan om een overstap van de Ar gentijnse ster Lionel Messi naar de Parijse club moge lijk te maken. Volgens de krant Le Parisien heeft Messi's management don derdag al contact gelegd met PSG over een moge lijke transfer van de aanval ler uit Barcelona. Die club maakte bekend dat het fi nancieel niet in staat is Messi een nieuw contract aan te bieden. Volgens Barga kan dat niet worden 'geformaliseerd' op grond van de regels van La Liga. TENNIS Rafael Nadal heeft in zijn tweede partij op het hardcourttoernooi van Washington verloren van Lloyd Harris. De Zuid-Afri kaan, geen wereldtopper, versloeg de Spanjaard in drie sets: 6-4 1-6 6-4. In de Amerikaanse stad maakte Nadal zijn rentree, na wegens een blessure aan een voet twee maan den niet te hebben ge speeld. Hij hoopte vol doende ritme te kunnen opdoen om binnenkort bij de US Open weer een hoofdrol te kunnen spelen. In zijn eerste partij had de nummer 3 van de wereld gewonnen van de Ameri kaan Jack Sock. Nader hand zei Nadal dat hij wel last had van zijn voet. AJAX-PSVVANDAAG 20.00 UUR, AMSTERDAM TV ESPN 'Mijn missie is nu een heel jaar vlammen' iff @JohanInan Bramberg Moet dat het doel zijn nu? Neem ons mee in je plannen. Met cijfers ook? Vorig seizoen maakte je één goal. Moeten dat er nu drie worden bijvoorbeeld? Hoelang doe je dit nu? Wiens hulp roep je hierbij in? Hoe stel je ze? -Jurriën Timber (20) FOTO PRO SHOTS Betrek je stafleden van Ajax ook in je ontwikkeling? Zit je na het EK ook met trainer Erik ten Hag? Hoort daar meer leiderschap bij? Een basisplaats tijdens het EK ook?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 79