Ruiters bereiken op valreep landenf inale Canada pakt voetbaltitel 5 Schorsing voor 'kamelendrijver' De onvermoeibare uitblinker 7 ofucking gaaf!" Margot van Geffen (31) had er na het binnenhalen van het goud geen andere woorden voor. De onvermoeibare middenvelder speelde in haar laatste olympische wedstrijd ijzersterk. ,,Maar ik stop nog niet in Oranje. Ik wil nog naar het WK volgend jaar." Van Geffen miste in Tokio haar teamgenootje en beste vriendin Ireen van den Assem, die vanwege een blessure moest afhaken. Bij het feest op het veld van het Oi Hockey Stadium eerden de Oranje-speelsters hun onfortuinlijke ploeggenoot door Ik was 6 toen ik zei: ik wil naar de Olympische Spelen. En nu sta ik hier met goud haar shirt met nummer 17 promi nent in beeld te brengen. Van Geffen: ,,Ireen was er zodoende toch een beetje bij. En vanmiddag had ik op weg naar het stadion een speciaal 'Ireenmomentje'. Ik keek op mijn mobiel en zag dat het 17.23 uur was. 17 is het nummer van Ireen, 23 van mij. Heel bijzon der." Twee keer scoren in allerlaatste wedstrijd "weemaal scoren in de finale van de Olympische Spelen, het is weinig hockeysters ge geven. Bondscoach Annan deed het in haar jonge jaren voor Aus tralië en in 2016 was Kitty van Male tweemaal trefzeker in de ver loren finale van Oranje in Rio. Caia van Maasakker (32) mag zich nu ook in dit bijzondere rijtje voe gen. Met twee rake strafcorners binnen drie minuten (2-0 en 3-0) besliste ze in haar allerlaatste wed strijd als tophockeyster eigenhan dig de eindstrijd. ,,Waanzinnig", reageerde de 212- voudig international op haar twee goals. ,,Dit geeft een onbeschrijf- lijk mooi gevoel. We gaan zo wel even een mooi feestje vieren in de bus." Topscorer én het nieuwe gezicht Vet negen doelpunten kroonde Frédérique Matla zich tot topscorer van de Olympische Spelen. In de finale stond ze met een mooie strafcor- nervariant aan de basis van de openingsgoal van Margot van Geffen. ,,Boeien wie 'm maakt. Er is één ding dat telt en dat is deze hier", wees ze op haar gouden plak. ,,We zijn olympisch kampi oen, daar hebben we met z'n allen vijf jaar keihard voor gewerkt." De nog altijd pas 24-jarige Matla is in korte tijd hét gezicht van een nieuwe Oranje-generatie gewor den. Na 90 interlands en 64 tref fers heeft de koele Brabantse al een ongekend palmares. Matla werd drie keer Europees kampi oen, won een wereldtitel en mag zich nu ook olympisch kampioen worden. ,,Eigenlijk kan ik nu wel stoppen", zei ze met een vette knipoog. TOKIO De Nederlandse spring ruiters hebben zich als negende geplaatst voor de finale van de landenwedstrijd. Maikel van der Vleuten stelde in de laatste rit met Beauville Z een plek bij de beste tien landen veilig. De finale om de medailles begint vandaag om 12.00 uur Nederlandse tijd. Alle deelnemers beginnen dan weer met nul strafpunten. Negentien landen kwamen met elk drie ruiters in actie in de kwa lificatie. Namens Nederland be gon Willem Greve met Zypria S. De combinatie gooide er drie bal ken af en kreeg ook nog één straf- punt voor tijdsoverschrijding. Marc Houtzager lag met Dante lang op koers voor een foutloze ronde, maar op de voorlaatste hin dernis ging er toch een balk af. Ook hij overschreed de tijdslimiet van 82 seconden. Van der Vleuten, die woensdag met Beauville Z verrassend brons pakte in de indi viduele wedstrijd, liep daarna 8 strafpunten op, waardoor Ne derland zich met 26 strafpunten als negende plaatste voor de finale. TOKIO De Canadese voetbal sters hebben voor de eerste keer olympisch goud veroverd. Zweden werd met strafschop pen verslagen. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 1-1. Stina Blackstenius opende na ruim een half uur de score namens Zweden. In de 66ste minuut maakte Jessie Fleming ge lijk uit een strafschop. In de ze nuwslopende penaltyserie miste Zweden vier keer. Julia Grosso schoot Canada uiteindelijk naar de olympische titel. Canada, dat in de halve finales wereldkampioen Verenigde Staten had uitgescha keld, behaalde zowel in 2012 als in 2016 olympisch brons. Zweden moest vijf jaar geleden ook al ge noegen nemen met zilver. Duits land was destijds met 2-1 te sterk in de finale. Het brons in Tokio ging naar de VS. De internationale wielerunie UCI heeft de Duitse coach Pa trick Moster tot het einde van het jaar geschorst. Het Duitse olympisch comité had Moster al naar huis gestuurd wegens een racistische opmerking tij dens de tijdrit in Tokio. Hij spoorde vanuit de volgwagen renner Nikias Arndt aan om 'die kamelendrijver' in te ha len. Voor de Duitser uit reden twee Afrikanen: Amanuel Ghebreigzabhier uit Eritrea en de Algerijn Azzedine La- gab. De beledigende opmer king werd vastgelegd door een tv-camera, waarna een storm van kritiek losbarstte. Moster bood meteen na het incident zijn excuses aan. ,,Wij zijn er zeker van dat hij dat met volle overtuiging heeft gedaan", liet het Duitse olympisch comité weten. ,,Dat neemt niet weg dat zijn gedrag totaal niet past in onze olympische waarden van fair- play, respect en tolerantie.'' Ook Lagab reageerde op de belediging. ,,Helaas is kame- lendrijven niet olympisch, daarom ben ik maar gaan fiet sen.'' Ook huldiging zonder publiek Marijne: einde aan India-klus Marathon uur eerder gestart zaterdag 7 augustus 2021 SSEL TOT EN MET MORGEN nw zo geweldig!' - Pien Sanders (23) WIELRENNEN TEAMNL De huldiging van de Nederlandse olym pische ploeg zal dinsdag in Den Haag zonder pu bliek plaatsvinden. „Vanwege de coro namaatregelen heeft de huldiging een besloten karak ter'', laat sportkoe pel NOC*NSF weten. De NOS zal het onthaal van TeamNL dinsdag avond tussen 19.00 en 19.45 uur live uit zenden. HOCKEY Sjoerd Marijne (47) stopt als bonds coach van de In diase vrouwen. Hij wordt waarschijnlijk opgevolgd door zijn assistent Janneke Schopman. India verloor de strijd om het brons van Groot-Brittannië. ATLETIEK De marathon van de vrouwen is een uur eerder van start ge gaan, om 06.00 lo kale tijd (23.00 gis teravond). Reden hiervoor is de on verwachte hitte en hoge vochtigheids graad. De marathon was verhuisd naar de noordelijke stad Sapporo om aan de ergste zomerhitte van Tokio te ont snappen. Maar in Sapporo was het gisteren 35 graden. Dolle vreugde nadat Caia van Maasakker (midden) tegen Argentinië een straf- corner heeft benut. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73