als stervende zwanen tot het gaatje in 'onmenselijke' sprintfinale Valpartij kost Wild/Pieters koppelkoersmedaille 3 ZET U (NOG EENMAAL) DE WEKKER VOOR... Samenvattingen en andere video's zijn te zien op de site van deze krant hij op. Die afgang wil hij zichzelf besparen. ,,Niet normaal, die pijn'', aldus Lavreysen, die pas na vijf mi nuten één oerkreet uit z'n keel kan laten ontsnappen. ,,Ik was gelukkig blij. Ik zag Jef op grond liggen. Dat gevoel ken ik ook. Als je verliest, doet het nóg meer pijn.'' 19.09 uur: Met ontbloot boven lijf rijdt Hoogland rondjes op het middenterrein, de ogen staan droe vig. ,,Ik heb even het goud kunnen ruiken'', zegt hij. ,,Hoe ik tot de fi nale alles wegtikte, dat was heerlijk. De eerste rit was ook nog heerlijk. De tweede bijna heerlijk. En de derde... Die was onmenselijk." 19.23 uur: Opgefrist stapt Hoog land achter Lavreysen het erescha- vot op. Zijn rechterhand gaat de lucht in, maar het hoofd blijft laag. De medaille, een bloemetje van UCI-preses David Lappartient. ,,Ik kan alleen maar trots op mezelf zijn'', houdt hij zichzelf voor. ,,Ik had het gat met Harrie gedicht, stond er grandioos voor. Kan me zelf niks verwijten." Boven hem staat alleen Harrie. Gouden Harrie, voor wie het Wilhelmus gespeeld wordt. 19.51 uur: Zittend slaat Hoogland het gesprek van Lavreysen met de pers van een afstandje gade, als een oudere broer. Van nijd is geen sprake, eerder bewondering. Res pect. ,,Har, ga effe zitten. Pak een stoel, joh'', roept hij naar z'n maatje. De kampioen weet amper onder woorden te brengen hoe speciaal dit goud voelt. Zijn tweede al, na het goud met Hoogland en Roy van den Berg op de teamsprint. Wel weet hij dondersgoed hoe buurman J effrey zich nu moet voelen. ,,Ik zou niet graag in zijn schoenen staan'', besluit hij. ,,Vreselijk dat we dit sa men moeten verdelen.'' VROUWEN de rest. Dat kostte Wild en Pie ters een medaille. Met nog 70 van de 120 ronden te gaan, ging Wild onderuit nadat ze zaterdag 7 augustus 2021 GO TOT EN MET MORGEN Voor de vroege vogels: drie wedstrijden om speciaal naar uit te kijken. 1. Marathon (m), nacht van zaterdag op zondag, 0.00 uur. Elfde was Abdi Nageeye in 2016 in Rio. Finisht hij nu in de top 10? Ook aan de start: Khalid Choukoud en Bart van Nunen. 2. Baanwielrennen, omnium (v), zon dag 03.00 uur. Scratch, temporace, afvalkoers en puntenkoers. Voor Kir- sten Wild (38) is het haar laatste kans op een olympische medaille. 3. Baanwielrennen, kwartfinales kei- rin (m), zondag 03.24 uur. Als Matthijs Büchli en Harrie Lavreysen de eerste ronde zijn doorgekomen, vervolgen ze nu hun keirintoernooi. maar IZU Kirsten Wild en Amy Pieters zijn er niet in geslaagd een me daille te pakken op de koppel- koers. De regerend wereldkam pioenen begonnen sterk, maar na een val van Wild verloren ze lang zaam terrein en eindigden ze als vierde. Het goud was voor het Britse koppel Laura Kenny en Katie Archibald. Voor Kenny was het haar vijfde olympisch goud na winst op het omnium en de ploegachtervolging in 2012 en 2016. Denemarken pakte zilver, de Russinnen het brons. Beide koppels hadden in de slotfase samen met het Britse duo een ronde voorsprong genomen op Vlak achter Amy Pieters is Kirsten Wild onderuitgegaan. FOTO COR VOS bij een wissel door een Australi sche renster was aangereden. Gehavend zette ze de wedstrijd voort. ,,Het is ontzettend balen. Dit was een superkans, we waren nog nooit zo goed voorbereid", zei Wild, die morgen nog uitkomt op het omnium. ,,Maar dit is ook baanwielrennen. Je moet opstaan en weer doorgaan. Het bete kende wel dat Amy een extra sprint moest doen en daar uiter aard van moest bijkomen. En ik had ook even nodig om te her stellen.'' De verwondingen vielen wel mee, dacht Wild. ,,Het is meer dat je schrikt dat je daar opeens ligt.'' ik kon niks meer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 71