Groene muur Fris en fruitig Ook in de zomer is het belangrijk om er representatief uit te zien op je werk, vindt Anne-Marie van Leggelo (53), directeur van Het Etiquette Bureau. 15 EERSTE HULP BIJ ALLEDAAGSE KWESTIES Pubers krijgen vast zin in het nieuwe schooljaar als daar een nieuwe laptop bij hoort. Laptopexpert Jelle Stuip van techsite Tweakers kiest de beste zes voor in de rugtas. c pagina 16 Met clematis, kamper foelie of klimhortensa maak je je een tuin muur groen, maar wist je dat een klimplant ook verkoeling geeft? c pagina 18 Tomaten verliezen hun smaak als je ze in de koelkast be waart. Maar hoe zit dat met aardbeien en andere groente en fruit? Een expert legt uit hoe je ze het best bewaart. c pagina 19 ,,Als je voor een bedrijf werkt, ben jij het visitekaartje. Als je je ver zorgd kleedt, dichten mensen jou meer positieve eigenschap pen toe. Zie je er chaotisch uit, dan zullen ze denken dat je ook chaotisch bent. De afgelopen jaren is kleding belangrijker geworden. Ieder een wordt steeds zichtbaarder. Als je online een interview geeft met een foto erbij of iets post op sociale media, dan ben je voor altijd te vinden. Zeker nu de zomers steeds vaker heet zijn, is het helemaal niet raar om een goede zomergarderobe te hebben.'' ,,Wat je op kantoor het beste kunt aantrekken, wisselt per bedrijf. Weet je niet hoe de dresscode is, check dit dan bij je leidinggevende. Een alge mene regel is: kleed je niet te bloot. Spaghettibandjes, ont blote schouders en een te korte rok zijn een no-go. Een rok mag tot op de knie of net daar boven. In Amerika is de suit short, een korte broek die je combi neert met een net jasje, populair. In Nederland worden een korte broek en behaarde mannenbenen door de meeste zakenmensen niet gewaar deerd. Twijfel je, kies dan liever voor een lange broek.'' HOUD HET NETJES c Niet te strak c Geen zichtbare bh cLagen c Verzorgde benen TIPS VAN DE EXPERT ,,Bij videobellen is comfortabel prima. Wat je onder tafel aan hebt, maakt niet zo uit. Als je tenminste zeker weet dat dat niet in beeld komt. Zonnebrillen horen niet in een zake lijke setting. Ook niet in je haar. Ook blote schouders horen niet, maar blote armen mogen wel. Als je zwab- berarmen hebt, zorg dan voor een iets langere mouw. En let erop dat je geen zichtbaar decolleté hebt. Als het heel heet is, komt opgestoken haar frisser over dan los haar. En voor de mannen: altijd lange mouwen. Houd je van gel, wees daar dan matig mee. Een wetlook is niet zakelijk.'' „Slippers en sandalen zijn not done. Tenzij je bij een creatief bureau werkt waar het mag. Tenen worden vaak geassocieerd met sexy. Draag ook geen peeptoe, een schoen met open voorkant waardoor je de tenen ziet. Ga je echt zakelijk gekleed, zorg dan voor een dichte pump. Een sling- pump kan ook, dat is een schoen met een open hiel. Draag hierbij geen panty, dat ziet er minder mooi uit, maar doe dat bij andere outfits liever wel. Er zijn dunne zomerpanty's van 8 denier. Die zijn veel minder warm.'' ,,Zomerse printjes kun je beter ach terwege laten, want die leiden af. Dan loop je het gevaar dat iemand niet onthoudt wat je zegt, maar zich wel herinnert dat je een bloemetjes blouse droeg. Achter een scherm zijn drukke patronen zeker geen goed idee, omdat ze voor flikkerend beeld kunnen zorgen. Voor 80 procent van de kantoren geldt dat je je beter ingetogen kunt kleden. Een felle kleur kan wel, maar liever niet met een druk patroon. Het loont om te investeren in goede, zakelijke kleding. Koop liever een paar duurdere, mooie stoffen in neu trale kleuren die goed ademen, zoals linnen, en lang meegaan. Passende kleding zorgt ervoor dat iedereen zich prettig voelt en ze maken com municatie duidelijk en makkelijk.'' GO ZATERDAG 7 AUGUSTUS 2021 CARIN RÖST Waarom is het belangrijk om je representatief te kleden op je werk? Hoe ziet de perfecte zomergarderobe eruit? FOTO DANIELLA VAN BERGEN Vermijd 's zomers te strakke kle ding, omdat je daar snel in gaat transpireren. Kies een maat gro ter, dan is het zeker goed. Let op zichtbare lijntjes van je on dergoed. Een bh en onderbroek hoor je niet te zien. Voor mannen: zorg dat je (geprinte) boxershort niet onder je broek vandaan komt. De zomer is een kwestie van pel len: het kan warm zijn buiten en als je dan ergens binnenkomt waar airco is, is het weer fris. Neem daarom altijd een jasje of vestje mee. Ga je zonder panty, let er dan op dat je benen goed verzorgd zijn. Gebruik een bruin-zonder-zon- smeersel als ze nog erg wit zijn. 'Korte broek en slippers op kantoor? Liever niet' Hoe kunnen we er in een hittegolf netjes uitzien tijdens een videover gadering? Voor wie naar kantoor gaat, hoe bloot mogen benen en voeten? Mogen hawaïprints op een blouse?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59